bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 25.09.2018 | Vārda dienas: Rauls, Rodrigo
LatviaLatvija

NP: Latvijas valsts ceļi konkursā uzvar firma ar divas reizes dārgāku piedāvājumu nekā plānots tērēt

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Pirms gadu mijas valsts uzņēmums Latvijas valsts ceļi nolēma, ka turpmākos trīs gadus ar ceļu tehnisko aprīkošanu nodarbosies SIA Reck. Tā piedāvātā līguma cena ir astoņi ar pusi miljonu eiro un tā divarpus reizes pārsniedz summu, kādu bija plānots šim pakalpojumam tērēt  jeb 3 600 000 eiro. Otru pretendentu, SIA Fima, kas piedāvāja daudz zemāku cenu, noraidīja, vēstīts raidījumā Nekā personīga.

Raidījumā noskaidrots, ka pretendentam esot trūkusi pieredze, lai gan tieši ar šīs firmas apakšuzņēmumu SIA Kemek Engeneering valsts ceļi bija sadarbojušies 12 gadus.

Vienlaikus minēts, ka Latvijas valsts ceļi nu jau 12 gadus ierīko satiksmes uzskaites punktus. Tie kontrolē, cik un kādas kravas mašīnas brauc pa ceļu, pāri braucošās mašīnas nosver.

Kopš 2005.gada konkursos par šo punktu ierīkošanu uzvarējis uzņēmums Kemek. Darbības joma ir ļoti specifiska un konkurentu nebija. 2016.gadā situācijā mainījās, kad Latvijas valsts ceļi izsludināja konkursu punkta aprīkošanai uz Tīnūžu šošejas, norāda raidījumā.

SIA Kemek Engeneering valdes priekšsēdētājs Elmārs Pētersons raidījumam komentē: «Bijām vienīgie, kas iesniedza piedāvājumu, bet saņēmām no Latvijas valsts ceļiem atteikumu atdzīt mūs par uzvarētājiem, ka it kā konkursa nolikums bija tāds, kas liedza konkursā piedalīties citām kompānijām. Viņu pašu uzrakstītā nolikuma dēļ? Jā, viņu pašu uzrakstītā nolikuma dēļ, tieši tā.»

Nekā personīga noskaidroja, ka tad uzņēmumā Kemek vērsās Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) politiķis, bijušais Kandavas domes priekšsēdētājs Rolands Bārenis. Viņš bija kļuvis par konkurējošās firmas SIA Reck konsultantu. Izteica pārliecību, ka bez Reck virsvadības firmai Kemek valsts pasūtījumos neveikšoties.

Pētersons paudis neizpratni: «Ko viņš gribēja? Viņš gribēja uzzināt sīkāk, ar ko mēs nodarbojamies, informēja, ka tas, ar ko mēs nodarbojamies, interesēja viņu un lika saprast, ka, lai cik ilgi mēs piedalītos konkursā, konkursi tiks noraidīti un konkursā uzvarēs tikai SIA Reck.»

Uzņēmums Reck raidījumam Nekā personīga atzīst, ka pie viņiem Bārenis strādā, viņš arī esot runājis ar konkurentiem no Kemek, tomēr neesot apgalvojis, kas konkursā uzvarēs.

SIA Reck pārstāve Iveta Dzērve raidījumam atbildējusi rakstiski: «Rolands Bārenis ir Reck projektu vadītājs. Kemek ir viens no daudziem apakšuzņēmējiem, kurš savulaik piedāvājis Reck savu sadarbību dažādu projektu ietvaros. Kā jau jebkura apakšuzņēmēja piedāvājumi, arī Kemek piedāvājumi katru reizi tiek izvērtēti, ņemot vērā cenas un kvalitātes attiecības.»

Uzņēmums Kemek sadarbībai piekritis. Reck par pamatu savam konkursa pieteikumam ņēmis Kemek 38 000 eiro vērto piedāvājumu, palielinājis to par 3 000 eiro un konkursu par Tīnūžu punkta aprīkojumu uzvarējis.

Pētersons arī bildis, ka SIA Reck uzvarēja konkursā par cenu, kas bija lielāka par cenu, ko piedāvājis viņa pārstāvētais uzņēmums.

Pērnā gada sākumā Latvijas valsts ceļi izsludināja konkursu par visu Latvijas autoceļu elektrifikāciju. Prasīja ierīkot ne tikai automašīnu svēršanas un uzskaites punktus, bet arī luksoforus, apgaismojuma stabus, meteostacijas, ātruma indikatorus un citas iekārtas. Šajā konkursā Kemek nolēma ar Reck vairs nesadarboties, bet startēt kā Lietuvas uzņēmuma Fima apakšuzņēmums. Fimas piedāvātā cena bija 3 380 700  eiro, kas ir par 220 000 mazāk, nekā Latvijas valsts ceļi šim iepirkumam bija plānojuši (3 600 000 eiro). Tomēr valsts ceļi Fimu no dalības konkursā izslēdza.

Pētersons raidījumam Nekā personīga stāstījis arī to, ka rezultātā SIA Fima tika diskvalificēta dēļ pieredzes, kas trūkst tieši kompānijai Kemek Engeneering. Pretenzijas vērstas attiecībā uz uzstādītām iekārtām, kā arī pieredzi darbam ar uzstādītām iekārtām«Kaut gan tādas iekārtās jau 20 gadus mēs Latvijas valsts ceļiem esam uzstādījuši,» neizpratnē Pētersons.

No konkursa komisijas sēžu protokoliem Nekā personīga atklāj, ka Kemek neesot varējis uzrādīt pieredzi darbam ar specifiskām svēršanas iekārtām. Kemek apgalvo, ka Latvijā tādu iekārtu nemaz neesot un nolikums ļaujot uzrādīt analoģiskas ierīces.

Jānorāda, ka komisija par uzvarētāju šajā konkursā atzina SIA Reck. Tā piedāvātā cena sākotnēji bija deviņi miljoni, bet komisija secināja, ka firma kļūdījusies aprēķinos un ļāva Reck samazināt cenu līdz astoņarpus miljoniem (8 529 380 eiro).

Derējusi arī Reck uzrādītā pieredze – uzstādītie svari robežpunktos. Komisiju nav mulsinājis tas, ka šo svaru uzstādītājs ir Kemek, kurš pieredzes trūkuma dēļ diskvalificēts. Dažas dienas pirms Ziemassvētkiem komisijas lēmumu apstiprināja Latvijas valsts ceļu valdes loceklis Edgars Strods.

VAS Latvijas valsts ceļi valdes loceklis Stords komentē: «Rezultāts ir paziņots, bet viņš ir apstrīdēts.»
NP: «Bet kādēļ jūs paziņojāt šādu rezultātu?»
Strods: «Tāpēc, ka iepirkumu komisija izvēlēja pretendentus un lētākais pretendents neatbilda kvalifikācijas prasībām.»
NP: «Lētākais pretendents gan saka, ka tieši otrs nav atbildis kvalifikācijas prasībām, jo viņam ir lielākā pieredze, 20 gadu pieredze šādos iepirkumos esot.»
Strods: «Nu tas jājautā iepirkumu komisijai, kāpēc viņi tā izvērtēja.»
NP: «Vai nemulsināja iepirkumu komisiju un Jūs, kā gala parakstītāju, tas, ka ir par pieciem miljoniem dārgāks, nekā budžetā paredzēts finansējums?»
Strods: «Protams, šis skaitlis ir diezgan ievērojams. Ja es nemaldos, tad ir tā, ka tika izvērtētas arī šīs otras cenas, tika pieaicināti eksperti, kas konstatēja, ka cenas ir atbilstošas tirgus situācijai.»

Situācija, ka pretendents iesniedz piedāvājumu, kura cena divarpus reizes pārsniedz plānoto, ir ārkārtēja un nav bieži sastopama iepirkumos, stāsta Iepirkumu uzraudzības biroja vadītāja Dace Gaile.

Gaile raidījumam atzīmē, ka pasūtītājam tas varētu būt ļoti būtisks iemesls iepirkuma pārtraukšanai.

Tomēr Latvijas valsts ceļi izvēlējās nevis iepirkumu pārtraukt, bet algot ekspertu. Tika piesaistīts Rīgas domes uzņēmuma Rīgas gaisma speciālists Edmunds Krēsle. Viņš divu nedēļu laikā sagatavojis analīzi, ka Reck iesniegtais astoņarpus miljonu eiro vērtais piedāvājums atbilst tirgus situācijai.

Vienlaikus izrādījies, ka Reck apakšuzņēmējam SIA Interum Technologies ir nodokļu parāds, kas liedz saņemt valsts pasūtījumu. Arī šis apstāklis Latvijas valsts ceļiem nebija šķērslis vienoties ar Reck. Tam ļāva apakšuzņēmēju nomainīt.

Satiksmes ministrs Uldis Augulis, runājot par to, kā viņš vērtē šādu rezultātu, min: «Nu, ieplānotā budžeta ietvaros tam būtu jābūt. Tiešām neesmu lietas kursā par to, ka būtu dārgāks.»

Savukārt Lietuvas uzņēmums Fima uzskata, ka Latvijas valsts ceļi rīkojušies diskriminējoši un iesniedzis sūdzību Iepirkumu uzraudzības birojā. Jānorāda, ka kamēr tas nav izskatīts, iepirkums ir apturēts.

SIA Fima tehniskais direktors Aleksandrs Grebežs Nekā personīga teicis: «Esam iesnieguši sūdzību tāpēc, ka uzskatām, ka mūs diskvalificēja konkursā nepamatoti un uzskatām, ka mūsu pieredze ir pierādīta.»

Nekā personīga arī noskaidrojis, ka uzņēmums Reck ir īsts valsts konkursu veiksmes stāsts. Pirms pusotra gada tam izdevies uzvarēt CSDD konkursā par radaru uzstādīšanu ar piedāvājumu, kas bija par trim miljoniem dārgāks, nekā otram pretendentam.

Ar policiju Reck ir 600 000 eiro  līgums par radaru datu pārraidi. Uzņēmums par divarpus miljoniem uzstādīs elektromobiļu ātrās uzlādes stacijas. Reck ir arī viena no trim firmām apvienībā, kas uzvarējusi 110 miljonu sarunu procedūrā par Kurzemes loka elektropārvades līniju pārbūvi. Paredzēts, ka šajā iepirkumā luksoforus uz ceļiem uzstādīs Reck apakšuzņēmums Moduls Interjers.

Pēc Nekā personīga intereses Satiksmes ministrija piektdien, 5.janvārī, izplatījusi paziņojumu, ka 8,5 miljoni ir Latvijas valsts ceļu konkursā akceptētā paredzētā maksimālā cena, kas varot arī samazināties.

Ref: 225.000.103.2031


Pievienot komentāru

Pāvests mudina skatīties plašāk par pašu interesēm; Aglonā sagaidīts ar gavilēm

Sabiedrībai ir jāmācās skatīties augstāk un plašāk par pašu interesēm, jo tas rada izaugsmei nepieciešamo vienotību, pirmdien uzrunā Rīgā mudināja pāvests Francisks, kurš Latviju apmeklē vienas dienas vizītē.

Foto: Pāvests Francisks dievkalpojumā Rīgas Domā un Sv.Jēkaba katedrālē ar senioriem

Pāvests Francisks viesojas gan Rīgas pilī, gan Rīgas Doma baznīcā, kur vadīja ekumenisko dievkalpojumu, klātesot dažādām Latvijas amatpersonām.

Pāvests Francisks ierodas vizītē Latvijā

Latvijā pirmdien, 24.septembrī, ieradās katoļu pāvests Francisks. Pāvestu Rīgas lidostā sagaidīja Latvijas prezidents Raimonds Vējonis, Latvijas katoļu arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs un citas personas.

Nedēļa Lietuvā. Vēlas «apcirpt» tiesu izpildītāju atlīdzību

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite aizvadītajā nedēļā sagatavojusi likumdošanas priekšlikumus, lai ierobežotu tiesu izpildītāju atalgojumu līdz 15% no to piedzītās summas.

BNN nedēļas apkopojums: Priekšvēlēšanu karstumā. Tiesiskums Latvijā. Baltijas valstu gatavošanās pāvestam

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Izaugsme; Nākotne; Cīņa; Saeimas vēlēšanas; Stagnācija; Pārmaiņas.

Tiesa Zeiļu patur apcietinājumā

Rīgas apgabaltiesa piektdien, 21.septembrī, nolēma paturēt apcietinājumā Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesteri Pāvelu Zeiļu, kurš tiek turēts aizdomās par seksuālu vardarbību un cilvēktirdzniecību.

Saeimas komisija vienojas par pensiju regulējumu Diasporas likumā

Saeimas Ārlietu komisija piektdien, 21.septembrī, vienojās par pensiju regulējumu Diasporas likumā. Komisija iesniegtos priekšlikumus šajā jautājumā skatīja jau iepriekšējā sēdē, taču komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks-Kalniņš norādīja, ka jautājums ir sarežģīts, tādēļ nepieciešamas tālākas diskusijas, kas norisinājās piektdien.

RAKUS uzlabojušās ārstēšanas iespējas Krona slimības pacientiem

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā Gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un nutrīcijas klīnikā ir uzsākta pacientu ārstēšana ar pašlaik pasaulē pieejamo pēdējās paaudzes medikamentu Krona slimības ārstēšanai, kas no 2018.gada ir iekļauts arī kompensējamo zāļu sarakstā Latvijā.

Viesmīlības nozarei nākamgad varētu piemērot PVN 12% apmērā

Viesmīlības nozarei no nākamā gada janvāra varētu piemērot samazināto pievienotās vērtības nodokļa likmi 12% apmērā, līdzšinējo 21% vietā, paziņo finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

No 25.septembra sāks izsniegt vēlētāja apliecības

No otrdienas, 25.septembra līdz 6.oktobrim vēlētāji, kuriem ir tikai personas apliecība, bet nav pases, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajās nodaļās varēs izņemt vēlētāja apliecību dalībai 13.Saeimas vēlēšanās.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā augustā palielinājās par 1,0%

Šī gada augustā salīdzinājumā ar jūliju ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 1,0%.

Gapoņenko veselības stāvokļa dēļ tiesa pārceļ viņa krimināllietas izskatīšanu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien pasludināja pārtraukumu krimināllietas skatīšanā, kurā par nacionālā naida kurināšanu apsūdzēts nereģistrētā veidojuma Nepilsoņu kongress vadonis Aleksandrs Gapoņenko.

Aptauja: Latvijā smēķē puse jauniešu 18 – 24 gadu vecumā

Latvijā smēķē puse jauniešu 18 –24 gadu vecumā, turklāt 28% no viņiem smēķē regulāri, liecina jaunākais Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss.

Bīskaps: Aizdomās turētajam priesterim Zeiļam slimnīcā veiks smagu operāciju

Seksuālās vardarbības un cilvēktirdzniecības lietā aizdomās turētajam Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesterim Pāvelam Zeiļam piektdien, 21.septembrī, slimnīcā tiks veikta smaga operācija.

Pētījums: Bankomātos naudu izņem retāk, bet lielākas summas

Sabiedrībā ik pa laikam uzvirmo diskusija par atteikšanos no fiziskas jeb skaidras naudas izmantošanas, respektīvi, no banknošu un monētu lietošanas.

Dodoties uz Aglonu jārēķinās ar intensīvu satiksmi un papildu laiku ceļā

Dodoties uz Aglonu sakarā ar Viņa Svētības pāvesta Franciska vizīti, autobraucējiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi un ilgāku ceļā pavadītu laiku, kā arī ar remontdarbiem atsevišķos ceļu posmos.

ASV soda Ķīnu par ieroču iegādi no Krievijas

Amerikas Savienotās Valstis ir paziņojušas par sankciju ieviešanu Ķīnas bruņotajiem spēkiem, jo tie no Krievijas iegādājušies iznīcinātāju lidmašīnas un raķešsistēmas. Vašingtonas skatījumā darījumos ir pārkāpts ASV likums, ar ko Krievijai noteiktas plaši soda pasākumi par jaukšanos 2016.gada ASV vēlēšanās.

Karavīriem mācību komandējumu laikā nodrošinās ģimenes atbalsta pasākumus

Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā. Tie nosaka vienādas sociālās garantijas valsts drošības dienestā esošām personām, kā arī ģimenes atbalsta pasākumus karavīriem ilgstošā mācību komandējumā.

ES draud britiem ar šķiršanos bez vienošanās, prasa drīzu pretimnākšanu

Eiropas Savienības dalībvalstu līderi ir iecerējuši censties panākt, lai strīdi, kas saistīti Lielbritānijas izstāšanos tiktu atrisināti oktobra laikā.

VUGD priekšnieka vietnieku Sēli tur aizdomās par piesavināšanos nelielā apmērā

Iekšlietu ministrijas Iekšējās drošības birojs aizturējis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieku Intu Sēli un vēl vienu dienesta amatpersonu – vecāko inspektoru.

Latvijas skolās šogad par 309 audzēkņiem mazāk nekā pērn

Vispārējās izglītības programmās no 1. līdz 12.klasei šogad mācās par 309 skolēniem mazāk nekā pērn, liecina Valsts izglītības informācijas sistēmas dati uz šī gada 1.septembri.

Tuvākajās dienās vasara noslēgsies un iestāsies rudenīgi laika apstākļi

Latvijā piektdien, 21.septembrī, vēl saglabāsies karsts laiks. Saule mīsies ar mākoņiem, tomēr būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Pastiprināsies dienvidu puses vējš, kas rietumu un centrālajos rajonos brāzmās sasniegs 15-17 m/s.

Lietuvas premjers pievērsies pārtikas dārdzībai, cenšas saasināt konkurenci

Daudzkārt veltījis kritiku pārtikas mazumtirdzniecības ķēdēm par augstām pārtikas cenām, Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis) ir pievērsies šim jautājumam. Viņš saskata kūtrumu konkurences uzrauga darbā un vēlas aicināt tirgū ienākt jaunus ārzemju mazumtirgotājus, vienlaikus pabalstot mazos vietējos veikalus.

Konceptuāli atbalsta ieceri stingrāk kontrolēt pakalpojumu sniegšanu internetā

Saeima ceturtdien, 20.septembrī, konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā Par nodokļiem un nodevām, kas nodokļu nomaksas jomā paredz stingrāk kontrolēt preču tirdzniecību un pakalpojumu sniegšanu internetā.

Jaunākie komentāri