bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 02.04.2020 | Vārda dienas: Irmgarde
LatviaLatvija

NP: Rāvis, Skoks un Putāns par Biķernieku trases zemi no valsts prasa trīsreiz vairāk nekā tā vērta

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Nekā personīga, Guntis Rāvis, Igors Skoks, Andris Putāns, Tālis Linkaits, CSDD, Biķernieku trase, Satiksmes ministrija, Aivars Aksenoks, Projektu attīstības aģentūra

Uzņēmēji Guntis Rāvis, Igors Skoks un Andris Putāns būtu gatavi valstij pārdot sev piederošos 18 hektārus no Biķernieku sporta bāzes zemes par trīs reizes lielāku summu nekā atzīta tās vērtība, vēsta TV3 raidījums Nekā Personīga.

Raidījums norāda, ka uzņēmējs Igors Skoks pirms vairāk nekā desmit gadiem, apejot likumus, kļuva par maksātnespējīgas Biķernieku sporta bāzes apsaimniekotāja īpašnieku, un pēc tam viņš kopā ar Gunti Rāvi un Andri Putānu nopirka 18 hektārus Biķernieku zemes. Sporta trases vietā bija iecerēts celt privātmājas un dzīvokļu namus.

Pēc tam, kad Skoka firma ar administratora Vaira Brīzes palīdzību bija ieguvusi Satiksmes ministrijai (SM) piederošā uzņēmuma Biķernieku kompleksā sporta bāze kontrolpaketi, prokuratūra pārbaudīja darījumu un lika Uzņēmumu reģistram izslēgt Skoka firmu no sporta bāzes īpašniekiem, atgādina Nekā personīga.

Pašlaik privātajiem īpašniekiem pieder Biķernieku bāzes daļa, uz kuras atrodas daļa autošosejas, spīdveja stadions, skatītāju tribīnes un ieejas vārti.

Valdība Biķerniekiem piešķīrusi nacionālas sporta bāzes statusu, kas liedz zemes īpašniekiem brīvi rīkoties ar savu īpašumu, bet teritorijas apsaimniekošanu nodeva Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) rokās. Zeme no trim miljonāriem tiek nomāta piespiedu kārtā, informē raidījums.

Nekā personīga vēsta, ka pirms gada Rāvis, Skoks un Putāns vērsušies Izglītības un zinātnes ministrijā, prasot saviem zemes gabaliem noņemt traucējošo nacionālās sporta bāzes statusu. Ministrija iesniegumu pat nevērtēja, jo statusa atcelšanai nepiekrita CSDD, kam pieder būves uz privātās zemes.

Zemes īpašnieki esot sūdzējušies, ka CSDD teritoriju iznomājuši diviem citiem privātuzņēmējiem, pārkāpj atļautā trokšņa līmeni un nodarbojas ar patvaļīgu būvniecību. Direkcija gan skaidro – neko pārbūvēt uz privātās zemes tā nevar, jo īpašnieki atsakās saskaņot būvprojektus.

«Privātie īpašnieki neļauj trasei attīstīties, jo, lai saskaņotu kādus būvprojektus, ir nepieciešama viņu atļauja. Šeit jāpiezīmē, ka tieši uz privāto īpašnieku zemes atrodas vairāk nekā 50 CSDD piederošas būves, kuras pamazām nokļūst graustu stāvoklī, jo viņām ir jāveic rekonstrukcija, jāveic mūsdienīga uzlabošana, piemērošana sacensību vajadzībām, sportistu, apmeklētāju vajadzībām, tajā skaitā arī tribīnes atrodas uz privāto īpašnieku zemes,» Nekā personīga komentē CSDD valdes loceklis Aivars Aksenoks.

Pēc tam, kad IZM attiecās atņemt nacionālās sporta bāzes statusu, privātie īpašnieki CSDD piedāvāja zemes gabalus atpirkt par 10,7 miljoniem eiro, lai gan direkcijas noalgotie vērtētāji īpašuma cenu aplēsa ap 3,5 miljoniem eiro, ziņo raidījums.

2019.gada nogalē valdība atbalstījusi SM ierosinājumu 18 hektārus Biķernieku zemes atpirkt, ja vajadzēs – piespiedu kārtā, vēsta Nekā personīga.

«Šajā kompleksā liela daļa zemes ir privātīpašnieku rokās, un faktiski privātīpašnieki terorizē apsaimniekotājus, neļaujot ne uzturēt kārtībā esošo īpašumu, nedz arī kaut kādā veidā attīstīt,» vērtē satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP). Cenu, par kādu valsts būtu gatava iegādāties zemi, viņš gan nenosauc.

Privātie īpašnieki provizoriskos 3,5 miljonus neuzskata par atbilstošiem patiesajai vērtībai, informē raidījums un pieļauj, ka zemes saimnieki varētu arī prasīt kompensēt negūtos ienākumus, jo nacionālās sporta bāzes statuss liedzis īsteno biznesa ieceres.

Lasiet arī: De facto: Tiesības tīrīt Rīgas ielas par 150 miljoniem tiek ar Šķēli, Rāvi un Mamedovu saistītiem uzņēmumiem

Nekā personīga informē, ka Guntis Rāvis savu daļu Biķerniekos nodevis dēlam Rihardam. Viņa, Skoka un Putāna intereses pārstāv SIA Projektu attīstības aģentūra.

Tās valdes locekle Kristīne Maurzaķe-Dorša apgalvo, ka uzņēmums ir gatavs konstruktīvam dialogam un ir piedāvājis CSDD apmainīt zemes gabalus, kas ļautu gan attīstīt sporta bāzi, gan zemes īpašniekiem veikt komercapbūvi.

Ja vienoties neizdosies, Saeima var lemt par zemes piespiedu atsavināšanu. Pēc privāto īpašnieku izmešanas, CSDD sola īstenot grandiozus plānus auto un motosportā, kā arī riteņbraukšanā.


Pievienot komentāru

Aizliedz ārkārtējā situācijā nepieciešamo zāļu eksportu no Latvijas

Zāļu valsts aģentūrai ar rīkojumu uzdots izveidot sarakstu ar ārkārtējā situācijā nepieciešamajām zālēm, ņemot vērā Pasaules Veselības organizācijas rekomendācijas COVID-19 ārstēšanai.

Viesnīca Roma atlaiž visus darbiniekus, jo tai neapstiprina dīkstāves pabalsta saņemšanu

Viesnīcā Roma tiek atlaisti visi darbinieki, jo nav gūts Valsts ieņēmumu dienesta apstiprinājums dīkstāves pabalstu saņemšanai.

Plāno grozīt likumu, lai MK varētu vairākkārtīgi pagarināt ārkārtas stāvokli, nevis tikai vienu reizi līdz trim mēnešiem

Patlaban likums paredz, ka nepieciešamības gadījumā Ministru kabinetam ir tiesības vienu reizi pagarināt izsludināto ārkārtējo situāciju uz laiku, kas nav ilgāks par trim mēnešiem.

Dīkstāves reglamentu piemēros uzņēmumiem ar nodokļu parādiem

Ar grozījumiem noteikumos paredzēts, ka dīkstāves pabalstu varēs saņemt darbinieki no tāda krīzes skarta darba devēja, kam uz pieteikuma iesniegšanas brīdi nodokļu parāds nepārsniedz 1 000 eiro. 

Ķīnas pilsētā aizliedz ēst suņus un kaķus

Ķīnas lielpilsētā Šeņdžeņā aizliegs pārdot un lietot uzturā suņu un kaķu gaļu, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Evai Mārtužai apstiprina deputātes pilnvaras uz laiku

Līdz ar to pastāvīgo 13.Saeimas deputāta mandātu iegūst Jānis Butāns. Viņš pagājušā gada janvārī Saeimas sastāvā iestājās uz laiku, kamēr ministra pienākumus pilda Tālis Linkaits.

COVID-19 dēļ armiju iesaistīs arī patruļās uz robežas ar Baltkrieviju

No 30.marta, atsaucoties Valsts robežsardzes lūgumam, NBS iesaistījušies Latvijas-Krievijas robežas uzraudzībā.

ASV koronavīrusa upuru skaits pārsniedz 5 000, Itālijā – 12 400

Valstī ar pasaulē vislielāko COVID-19 saslimušo skaitu, ASV, nāves gadījumu skaits paātrinās un ir pārsniedzis 5 000. Itālijā, kas ir valsts ar pasaulē vislielāko slimības upuru skaitu, reģistrēti 12 430 mirušie no slimības komplikācijām, ziņo BBC un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs.

Pirmās instances tiesa no Gobzema piedzen gandrīz 12 000 eiro par Bunkus ģimenes goda un cieņas aizskaršanu

Tiesa daļēji apmierinājusi nogalinātā advokāta Mārtiņa Bunkus ģimenes prasību pret Saeimas deputātu Aldi Gobzemu par tās goda un cieņas aizskaršanu, lemjot no deputāta piedzīt 11 833 eiro.

Igaunijā slēdz degslānekļa atradni pēc strādnieka inficēšanās ar COVID-19

Igaunijā ir slēgta viena no divām lielajām degslānekļa atradnēm valstī, jo vienam raktuvju darbiniekam ir apstiprināta saslimšanas ar COVID-19, tādēļ mājās nosūtīti ap 800 raktuvju darbinieki, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Vitenbergu apstiprina ekonomikas ministra amatā

Par Vitenbergu ministra amatā nobalsoja 69 deputāti, seši balsojuši pret, bet divi parlamentārieši balsojumā atturējās.

Koronavīrusa inficēšanās gadījumi Baltijā. Latvijā – 458, Lietuvā – 649, Igaunijā – 858

Igaunijā ārkārtas stāvoklis ir izsludināts līdz 1.maijam, un Lietuvā – līdz 13.aprīlim valstī ir aizliegti sporta, kultūras, atpūtas un izklaides pasākumi.

Vācija paildzina pāru pulcēšanās ierobežojumus, lūdz neceļot pa Lieldienām

«Pandēmija neiet atvaļinājumā,» sacījusi Vācijas kanclere Angela Merkele , paziņojot par stingru pulcēšanās ierobežojumu termiņa pagarināšanu.

Jakrins kļuvis par restorānu biznesa uzņēmuma Vincents valdes priekšsēdētāju

Līdzšinējais valdes priekšsēdētājs Leons Jakrins turpmāk būs uzņēmuma valdes loceklis. Vincents valdē turpina darbu arī Lolita Jēkabsone.

Radeviča aizvien nav atsaukusies IZM aicinājumam atgriezt valdības piešķirto olimpisko prēmiju 30 000 eiro apmērā

Bijusī tāllēcēja Ineta Radeviča aizvien nav atsaukusies Izglītības un zinātnes ministrijas aicinājumam atgriezt valdības piešķirto olimpisko prēmiju 30 000 eiro apmērā.

Rīgā pārstāj kursēt minibusi un ekspresbusi

Daļa transportlīdzekļu vadītāju jau šobrīd atrodas atvaļinājumos, pēc tam atradīsies dīkstāvē. Šāda kārtība tiks piemērota arī pārējiem darbiniekiem.

Kā izpaudīsies EK iecere par 100 mljrd. eiro fondu ES ekonomikai?

ES dalībvalstis dos garantijas, lai bloks savāktu summu līdz 100 miljardiem eiro pagaidu fondam, kura mērķis būs atbalstīt strādājošos, tā paredz Eiropas Komisijas jaunā krīzes fonda priekšlikuma projekts.

Nolemts. COVID-19 krīzes pārvarēšanas pasākumus finansēs no valsts budžeta

COVID-19 pandēmijas tiešos krīzes pārvarēšanas pasākumus pamatā finansēs no valsts budžeta, bet pēc krīzes ekonomika tiks stimulēta ar ES fondu līdzekļiem,

Ķīna paziņo par 1 300 asimptomātiskiem vīrusa gadījumiem

Ķīna trešdien, 1.aprīlī, pirmoreiz paziņojusi par vairāk nekā 1 300 valstī apstiprinātiem asimptomātiskiem koronavīrusa gadījumiem, vēsta franču ziņu aģentūra AFP.

Baltkrievija aizliedz griķu eksportu

Baltkrievijas valdība ir uz laiku ieviesusi aizliegumu no valsts eksportēt griķus un citas pirmās nepieciešamības pārtikas preces, tā vēsta Baltkrievijas valsts ziņu aģentūra BelTA.

Linkaits: Repatriācijas reisi varētu atsākties aprīļa vidū

Repatriācijas reisi pašreiz ir uz laiku apstādināti pēc epidemiologu lūguma un tas vajadzīgs, lai paietu noteiktais karantīnas periods tiem, kuri Latvijā atgriezušies līdz 30.martam.

Ministrs: Dažādās pasaules malās iestrēguši 259 Latvijas valstspiederīgie

Patlaban dažādās pasaules malās atrodas 259 Latvijas valstspiederīgie, kuru atgriešanās ir kavēta un kuriem tiek nodrošināta konsulārā palīdzība un atbalsts.

Likumiskais atbalsts tiem, uz kuriem attiecas maksātnespējas tiesiskais regulējums

No 1.aprīļa līdz 1.septembrim nokavējuma procenti par civiltiesiskas saistības izpildīšanas nokavējumu nevarēs pārsniegt likumiskos procentus, kas ir 6% gadā.

Maskavā iemēģina lietotni inficēto pilsoņu izsekošanai

Maskavā, kur šonedēļ ieviesta karantīna, tiek izstrādāta un izmēģināta viedtālruņa lietotne, lai novērotu iedzīvotājus, kam apstiprināta saslimšana ar COVID-19, bet atļauts ārstēties mājās. Mērķis ir pašizolācijas prasību ievērošana, vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

Komisija konceptuāli atbalsta 2008.gada krīzes laika parādu dzēšanu

Latvijas Bankas un Finanšu nozares asociācijas rīcībā esošie dati liecina, ka patlaban Latvijā ir aptuveni 13 tūkstoši krīzes skarto parādnieku un parādsaistību kopējais apjoms lēšams līdz 600 miljoniem eiro.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!