Ņūhempšīras priekšvēlēšanās uzvaras laurus plūc Sanderss

Bērnijs Sanderss

Vermontas štata senators Bērnijs Sanderss (Bernie Sanders) guvis vislielāko atbalstu Ņūhempšīras apgabala Demokrātu partijas priekšvēlēšanās, vēsta BBC.

Kreisi noskaņotais Sanderss ar 26% nedaudz apsteidzis Pītu Butidžedžu (Pete Buttigieg), kā arī Minesotas štata senatori Eimiju Klobušaru (Amy Klobuchar).

Ceturto un piekto vietu attiecīgi ieņem Masčūsetsas senatore Elizabete Vorena (Elizabeth Warren) un bijušais viceprezidents Džo Baidens (Joe Biden).

Pirmīt priekšvēlēšanās Aiovā Sandersu nedaudz apsteidza Butidžedžs, tomēr aizvien ir jautājums, vai pārsvars, ko Aiovā un Ņūhempšīrā ieguvuši Sanderss un Butidžedžs, noturēsies arī citos štatos.

Vēl par šo tematu: ASV demokrāti Aiovā priekšroku dod prezidenta kandidātam Butidžedžam

Kopumā Ņūhempšīras priekšvēlēšanās piedalījās 280 000 Demokrātu partijas balsotāju.

No priekšvēlēšanu sacensības izstājies uzņēmējs Endrū Jengs (Andrew Yang) un Kolorado štata senators Maikls Benets (Michael Bennet). Jāatgādina, ka jaunpienācējs Jengs popularitāti iemantoja ar solījumu ieviest vispārējo pamatienākumu – 1 000 dolārus mēnesī katram ASV iedzīvotājam.

22.februāri priekšvēlēšanas gaidāmas Nevadas štatā, bet pēc tam 3.martā gaidāma tā sauktā Super Tuesday, kur savas balsis atdos 15 štati. Demokrātu partija savu prezidenta kandidātu izraudzīsies jūlijā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas