Ņujorkā aiztur vīrieti par 30 ložu izšaušanu vilcienā

Policija ASV aizturējusi kādu vīrieti uz aizdomu pamata par šaušanas sarīkošanu Ņujorkas metro, nodarot smagus miesas bojājumus desmit cilvēkiem, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Kā ziņojusi Ņujorkas Policijas pārvalde vīrietim vārdā Frenks Roberts Džeimss (Frank Robert James) izvirzītas apsūdzības uz aizdomu pamata par šaušanu no šaujamieroča uz metro vilciena pasažieriem. Noziegums noticis otrdienas, 12.aprīļa, rītā.

Apsūdzētais iepriekš ievietojis interneta vietnēs video uzrunas, kur kritizējis Ņujorkas mēru Eriku Ādamsu (Eric Adams), bijušo policistu, par nesen izziņotiem sabiedriskās drošības noteikumiem pret bezpajumtnieku uzturēšanos lielpilsētas metro. Publiski pieejamos video materiālos vīrietis arī sacījis, ka izjutis vēlēšanos nogalināt, taču nevēloties nonākt cietumā.

Pēc otrdien notikušā uzbrukuma ievainotajiem cilvēkiem tiek sniegta medicīniskā palīdzība. Pieciem no viņiem veselības stāvoklis ir smags, taču briesmas dzīvībai šobrīd nedraud nevienam. Uzbrukums raisījis ņujorkiešiem bailes izmantot populāro sabiedriskā transporta līdzekli. No aptuveni trīs miljoniem Ņujorkas iedzīvotāju metro izmanto vismaz puse, taču pasažieru skaits, salīdzinot ar laiku pirms pandēmijas, sarucis par vairāk nekā 40%, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas