bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 22.08.2019 | Vārda dienas: Everts, Rudīte
LatviaLatvija

Ņujorkā, Parīzē, pat Šanhajā – Latvijas pilsoņi EP vēlēšanās ārzemēs varēs nobalsot 45 iecirkņos

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) ir atbalstījusi visus saņemtos priekšlikumus par 45 vēlēšanu iecirkņu izveidošanu 38 ārvalstīs šā gada Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās. Vēlēšanu iecirkņi ārvalstīs EP vēlēšanās tiek veidoti pirmo reizi, līdz šim EP vēlēšanās ārvalstīs bija iespēja balsot tikai pa pastu, informē CVK pārstāve Kristīe Bērziņa.

Priekšlikumi par vēlēšanu iecirkņu izveidošanu ārvalstīs tika saņemti no Ārlietu ministrijas, kas ierosināja vēlēšanu iecirkņus izveidot 44 Latvijas Republikas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās, kā arī no vēlētāju grupas – par iecirkņa izveidošanu Šanhajā, Ķīnā.

Līdz ar to 25.maija EP vēlēšanās vēlēšanu iecirkņi būs Amerikas Savienotajās Valstīs – Ņujorkā un Vašingtonā, Apvienotajos Arābu Emirātos – Abu Dabi, Austrālijā – Vīnē, Azerbaidžānā – Baku, Baltkrievijā – Minskā un Vitebskā, Beļģijā – Briselē, Čehijā – Prāgā, Dānijā – Kopenhāgenā, Ēģiptē – Kairā, Francijā – Parīzē un Strasbūrā, Grieķijā – Atēnās, Gruzijā – Tbilisi, Igaunijā – Tallinā, Indijā – Ņūdeli, Itālijā – Romā, Izraēlā – Telavivā, Īrijā – Dublinā, Japānā – Tokijā, Kanādā – Otavā, Kazahstānā – Astanā, Korejā – Seulā, Krievijā – Maskavā, Sanktpēterburgā, Pleskavā, Kaļiņingradā, Ķīnā – Pekinā un Šanhajā, Lielbritānija – Londonā, Lietuvā – Vilņā, Moldovā – Kišeņevā, Nīderlandē – Hāgā, Norvēģijā – Oslo, Polijā – Varšavā, Somijā – Helsinkos, Spānijā – Madridē, Šveicē – Ženēvā, Turcijā – Ankarā, Ukrainā – Kijevā, Ungārija – Budapeštā, Uzbekistānā – Taškentā, Vācijā – Berlīnē, Zviedrijā – Stokholmā.

Vēlētājiem, kuri EP vēlēšanās vēlas balsot kādā no ārvalstīs izveidotajiem vēlēšanu iecirkņiem, balsošanai attiecīgajā iecirknī jāreģistrējas iepriekš – līdz 7.maijam, lūdzot sevi iekļaut izvēlētā iecirkņa vēlētāju sarakstā. Reģistrēties balsošanai iespējams, iesniedzot pieteikumu jebkurā Latvijas Republikas diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā vai dzīvesvietas deklarēšanas iestādē Latvijā, un drīzumā – arī tiešsaistē www.pmlp.gov.lv, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes e–pakalpojumā Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana un maiņa. Tāpat vēlētājiem, kas dzīvo ārvalstīs, bet vēlēšanu laikā būs Latvijā, līdz 7.maijam ir iespēja mainīt iecirkni uz jebkuru citu iecirkni Latvijā.

Otra iespēja, kā vēlētāji ārvalstīs var piedalīties EP vēlēšanās, ir reģistrēties pasta balsošanai. Pasta balsošanai iespējams pieteikties līdz 13.aprīlim 44 Latvijas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās, kur izveidoti vēlēšanu iecirkņi, vai līdz 25.aprīlim – vēlēšanu iecirknī balsošanai pa pastu Rīgā. Pieteikumu var nosūtīt pa pastu vai iesniegt personīgi. Elektroniski parakstītu pieteikumu var nosūtīt arī e–pastā.

Tāpat pasta balsošanai var pieteikties arī elektroniski Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes e–pakalpojumā Reģistrācija balsošanai pa pastu vēlētājiem, kuri uzturas ārvalstīs. Turklāt atšķirībā no Saeimas vēlēšanām kopā ar iesniegumu nav nepieciešams uzrādīt vai nosūtīt pasi, jo spiedogi šajās vēlēšanās pasē netiek likti, bet vēlētāju uzskaitei izmanto vēlētāju reģistru.

Vēlētājiem, kuri pieteiksies pasta balsošanai, pēc 1.maija uz pasta pieteikumā norādīto adresi ārvalstīs tiks nosūtīti vēlēšanu materiāli, kas jāaizpilda un jānosūta atpakaļ pa pastu ar tādu aprēķinu, lai tie pienāktu pasta balsošanas iecirknī Rīgā līdz vēlēšanu dienas, 25.maija, plkst. 20.00.

Vēlēšanu dienā, 25.maijā, vēlēšanu iecirkņi balsotājiem Latvijā un ārvalstīs būs atvērti no plkst.7.00 līdz 20.00. Lai piedalītos vēlēšanās, nepieciešama pase vai personas apliecība.


Pievienot komentāru

Pārskatot izdevumus, visvairāk naudas rasts Zemkopības ministrijā

Vislielākie līdzekļi – 30,73 miljoni eiro – izdevumu pārskatīšanas rezultātā 2020.gada budžetā rasti Zemkopības ministrijā, liecina Finanšu ministrijas ziņojums.

Pirms jaunā mācību gada sākuma trūkst ap 500 pedagogu

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, varētu būt ap 500 pedagogu vakancēm, pastāstīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Okupācijas muzejam meklē jaunu vadītāju – izsludināts konkurss

Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valde izsludinājusi atklātu konkursu uz Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatu. Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 30.septembris.

Reitingi Igaunijā: Opozīcija popularitātē aizvien pārspēj koalīciju, taču atbalsts krītas

Opozīcijas partijas Igaunijā piedzīvojušas popularitātes kritumu, kamēr valdošā Centra partija piedzīvojusi kāpumu.

Rīgas domē likvidēs trīs darba grupas

Likvidēt nolemts 2011.gadā izveidoto vadības grupu par zemās grīdas tramvaju ieviešanu Rīgā un 2013.gadā izveidoto Dienvidu tilta būvniecības projekta vadības grupu.

Palielinātas akcīzes likmes – akcīzes nodokļa ieņēmumi auguši par 8,1%

Akcīzes nodokļa ieņēmumi 2019.gada pirmajos sešos mēnešos ir 521 miljons eiro, kas ir par 39 miljoniem eiro jeb 8,1% vairāk nekā 2018.gada attiecīgajā periodā.

Pēc Helmaņa aizturēšanas iemeslu noskaidrošanas Gerhards vērtēs, vai paturēt viņu par padomnieku

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards pēc iepazīšanās ar Ogres novada domes priekšsēdētāja Egila Helmaņa aizturēšanas iemesliem vērtēs, vai viņu paturēt par padomnieku.

Nodokļu reformas atskaņas: Budžeta izdevumus aicina samazināt par 94 miljoniem

Nodokļu reformas ietekme joprojām ir būtiska un kompensējošie pasākumi ir nepietiekami, tādēļ padome uzskata, ka maksimāli pieļaujamie izdevumi nākamā gada budžetā nosakāmi par 94 miljoniem eiro mazāki nekā paredzēts budžeta projektā.

Latvijā ražotāju cenu līmenis rūpniecībā palielinājies par 1,5%

Salīdzinot ar jūniju, jūlijā ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,2%. Toties salīdzinājumā ar pērnā gada jūliju kāpums ir 1,5%.

Iniciatīvai Ierēdnis ēno uzņēmēju pieteikušies 37 uzņēmumi

Apkopojot uzņēmumu iesniegtos pieteikumus, iniciatīvai Ierēdnis ēno uzņēmēju kopumā pieteikušies 37 uzņēmumi, kopumā ēnošanai piedāvājot 83 amata vietas savos uzņēmumos.

PVD apturējis divu ar zīmolu Pakistānas kebabs strādājošu uzņēmumu darbību

Pārtikas un veterinārais dienests higiēnas prasību pārkāpumu dēļ apturējis divu ar zīmolu Pakistānas kebabs strādājošu uzņēmumu darbību.

Tramps atkārto aicinājumu atļaut Krievijai atgriezties «Lielajā septītniekā»

ASV prezidents Donalds Tramps atkārtojis aicinājumu atļaut Krievija atgriezties «Lielajā septītniekā» jeb G7, pasaules industriāli attīstītāko valstu valdību sadarbības forumā, uzsverot, ka ir labāk, ja Krievija atgriežas šo valstu vidū.

Pēc izdevumu pārskatīšanas FM izdevies rast potenciālo resursu 93,7 miljonu apmērā

Pēc izdevumu 2020.gadam pārskatīšanas izdevies rast potenciālo resursu 93,7 miljonu eiro apmērā. No tiem 48,1 miljons eiro novirzāms kopējās fiskālās telpas uzlabošanai.

Kaljulaida: Finanšu ministram Helmem vairs nav vietas valdībā

Pēc tikšanās ar Igaunijas premjerministru Jiri Ratasu prezidente Kersti Kaljulaida pauda pārliecību, ka valdībā vairs nav vietas finanšu ministram Martinam Helmem.

Valsts pamatbudžeta bāzes izdevumi 2020.gadam – 7,13 miljardi

Valsts pamValsts pamatbudžeta bāzes izdevumi 2020.gadam ir aprēķināti 7 132,4 miljardu eiro apmērā un 2021.gadam valsts pamatbudžeta bāzes izdevumi – 7 332 miljardu eiro apmērā.

Lietuvas eirokomisāra kandidāts: «Zaļā» politika un digitalizācija ir Eiropas prioritātes

Stājoties Seima priekšā, Lietuvas ekonomikas ministrs Virgīnijs Sinkevičs, kuru virza eirokomisāra amatam, kā Eiropas prioritātes minēja «zaļo» politiku un digitālizāciju.

KNAB aizturējis Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani, notiek kratīšana

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs 21.augusta rītā aizturējis Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani.

Rīgas satiksme šī gada pirmajā pusē nopelnījusi 2,04 miljonus

SIA Rīgas satiksme šī gada pirmajā pusē nopelnījusi 2,04 miljonu eiro savukārt apgrozījums bijis 95,67 miljoni eiro, liecina uzņēmuma publiskotie dati.

Itālijā krīt valdība, izjūk labējo-populistu koalīcija

Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte paziņojis par atkāpšanos no amata pēc tam, kad neuzticības balsojumu bija rosinājusi labējā koalīcijas partija Līga ar premjerministra vietnieku Mateo Salvīni priekšgalā.

Rosinās ziņot par Saeimas deputātiem piešķirtajiem komandējumiem

Saeimas Juridiskās komisijas sēdē deputāti vienojušies rosināt grozījumus Saeimas kārtības rullī, kas noteiktu Saeimas Prezidijam ziņot par deputātu komandējumiem Saeimas plenārsēdē.

Gandrīz visi 2020.gada budžetā brīvi pieejamie līdzekļi ir rezervēti, tā Kariņš

Pēc Kariņa paustā, gandrīz visi 2020.gada budžetā brīvi pieejamie līdzekļi ir rezervēti, ko nosaka iepriekš pieņemtie lēmumi.

Ieviesīs «nulles birokrātijas» principu

Valdība pieņēmusi tā saukto «nulles birokrātijas» principu, ar ko iecerēts samazināt administratīvā sloga apjomu uz uzņēmējiem, informē Valsts kancelejā.

Aptur Lemberga bijušā advokāta Krastiņa darbību advokatūrā

Latvijas Zvērinātu advokātu padom apmierinājusi smagos noziegumos apsūdzētā un no pienākumiem atstādinātā Ventspils mēra bijušā advokāta Raimonda Krastiņa lūgumu apturēt viņa darbību advokatūrā.

Burovs un Bergmanis tiek pie amatiem Rīgas brīvostas pārvaldē

Rīgas domes ārkārtas sēdē otrdien, 20.augustā, Rīgas brīvostas pārvaldes valdē ievēlēti galvaspilsētas mērs Oļegs Burovs un deputāts Sandris Bergmanis.

Igaunijas prezidente atbalsta nodokļa ieviešanu elektroenerģijai no Krievijas

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida paudusi atbalstu idejai aplikt ar nodokli Baltijas valstu tirgū no Krievijas ienākošo elektroenerģiju. Turklāt prezidente uzskata, ka par elektroenerģijas importu no trešajām valstīm būtu jāpanāk kopīgs ES lēmums.


-->