Ņujorkas mēra vēlēšanās uzvar bijušais policists

ASV lielākajā pilsētā notikušas mēra vēlēšanas, un tajās uzvarējis bijušais policists, Demokrātiskās partijas kandidāts Ēriks Adamss (Eric Adams), vēsta amerikāņu ziņu aģentūra Associated Press.

Otrdien, 2.novembrī, notikušajās vēlēšanās noteicošā bijusi kandidātu nostāja policijas darba un noziedzības mazināšanas jomā. Demokrātu kandidāts kļūs par otro melnādaino mēru metropolē, kur dzīvo ap 8,8 miljoni cilvēku. Uzvarētāja tuvākais sāncensis bijis Kērtiss Sliuva (Curtis Sliwa) no Republikāņu partijas. Viņš pilsētā guvis atpazīstamību kā noziedzības mazināšanas patruļas Sargenģeļi izveidotājs.

Lasiet arī: Facebook mātesuzņēmums nomaina nosaukumu

Vēlētāju acīs izšķiroša izrādījusies Adamsa nostāja sasāpējušajos jautājumos par pilsētā izplatītiem noziegumiem ar šaujamieročiem un policijas darba veiksmēm un skaļām kļūdām. 61 gadu vecais Adamss ir atvaļināts policists, kurš savu policista karjeru noslēdzis kapteiņa pakāpē.

Viņa piedāvājums priekšvēlēšanu programmā bijis pretējs daļas partijas biedru aicinājumiem samazināt finansējumu Ņujorkas policijai. Tā vietā viņš Adamss iestājies par policijas darba uzlabošanu un savstarpējas cieņas veicināšanu starp iedzīvotājiem un policijas darbiniekiem. Nākamais Ņujorkas mērs ir arī pieredzējis politiķis un pašvaldības darbinieks. Kopš 2014.gada viņš divas reizes ievēlēts par pilsētas Brulkinas rajona priekšsēdētāju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas