Ņūorleānas dambji izturējuši Īzaku

Tropiskā vētra Īzaks

Tropiskā vētra Īzaks, kas vienu brīdi bija sasniegusi 1. kategorijas viesuļvētras spēku, ir mazliet «nomierinājusies», bet joprojām sev līdzi nes stipru vēju, spēcīgas lietusgāzes un plūdus.

Visvairāk no tropiskās vētras cieš Amerikas Savienoto Valstu (ASV) Luiziānas un Misisipi štati, kuros prezidents Baraks Obama (Barack Obama) izsludinājis ārkārtas stāvokli.

Taču labā ziņa ir tāda, ka Ņūorleānā uzstādītā 14 miljardus dolāru (7,84 miljardus latu) vērtā viesuļvētru aizsardzības sistēma ar milzīgiem sūkņiem, kam jāspēj no pilsētas aizvadīt ūdeni, ir godam izturējusi, paziņojis Ņūorleānas mērs Mičs Lendrjū (Mitch Landrieu).

Par tik dārgu projekta izveidi štats izšķīries pēc viesuļvētras Katrīnas, kas tieši pirms septiņiem gadiem nopostīja Ņūorleānu. Toreiz vēja ātrums sasniedza 200 kilometrus stundā un bojā gāja 1 800 iedzīvotāji.

Bez elektrības abos Īzaka plosītajos štatos palikušas teju 700 000 mājsaimniecību un uzņēmumu. Kļuvis zināms, ka Luiziānas štatā vētrā bojā gājis viens cilvēks, tikmēr Haiti un Dominikānas Republikā bojā gājuši 24 cilvēki.

Joprojām ierobežojumi saglabāti gan gaisa, gan dzelzceļa un automobiļu satiksmei vairākos štatos. Sagaidāms, ka tie varētu būt spēkā līdz nedēļas beigām, tā kā meteorologi cer, ka Īzaks savus spēkus zaudēs piektdienas, 31.augusta, rītā.

Eksperti lēš, ka plūdi varētu skart pat štatus, kas atrodas uz ziemeļiem no Luiziānas un Misisipi, piemēram, Ohaio.

«Diemžēl, neizskatās, ka šī vētra mūs tik vienkārši atstās,» tā Lendrjū, kurš pilsētā izsludinājis komandantstundu no saulrieta līdz rītausmai.

Pēc viņa sacītā, nekas vēl nav galā un iedzīvotājiem jāsaglabā modrība, vēsta USA Today.

Tikmēr ASV Nacionālās aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA) ieguvusi Īzaka attēlu nakts laikā, kad tā mākoņus izgaismojis mēness (attēlā).

Tajā redzamas pilsētas, ko tropiskā vētra skārusi visvairāk – Ņūorleānu, Hjūstonu, Tampu, kā arī citas apdzīvotās vietas gar Līča krastu.

Ref: 105.105.103.1853

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas