NVA prognozes: Bezdarba līmenis nepārsniegs 10% atzīmi

Nodarbinātības valsts aģentūras direktore Inese Kalvāne nepieļauj, ka bezdarba līmenis Latvijā varētu pārsniegt 10% atzīmi, jo ir pienācis laiks pavasara un vasaras sezonālajiem darbiem, kas neļaus bezdarba līmenim pieaugt.

Kalvāne atzina, ka reģistrētais bezdarba līmenis Latvijā pēdējo trīs mēnešu laikā ir pieaudzis, tomēr pieaugums ir bijis stabils, proti, nav pārsniedzis 10% atzīmi.

«Apkopojot operatīvos datus bezdarba līmenis Latvijā ir 9,8% un tagad var izdarīt secinājumus, ka tā pieaugums ir apstājies, līdz ar to varam izteikt cerību, ka šis cipars būs augstākais bezdarba līmenis,» sacīja Kalvāne.

Jāpiebilst, ka decembra beigās reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā bija 9,5% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopskaita, bet novembra beigās – 9,3%.

Janvārī, tāpat kā novembrī un decembrī, visstraujāk bezdarbs pieaudzis Kurzemē – par 0,6 procentpunktiem, janvāra beigās sasniedzot 12,1%, kā arī Zemgalē, kur bezdarbs arī palielinājies par 0,6 procentpunktiem, sasniedzot 10,4%.

Lielākais bezdarbnieku skaits nemainīgi saglabājies Latgales reģionā – 19,3%, kur tas iepriekšējā mēnesī pieaudzis par 0,5 procentpunktiem. Savukārt zemākais reģistrēts Rīgas reģionā – 6,2%, un, salīdzinot ar decembri, tas pieaudzis par 0,2 procentpunktiem.

Vidzemē bezdarbs iepriekšējā mēnesī pieaudzis par 0,3 procentpunktiem, sasniedzot 11,5%.

Valsts lielākajās pilsētās bezdarba līmenis janvāra beigās bija šāds: Rīgā – 5,7%, Jelgavā – 7,6%, Valmierā – 7,1%, Ventspilī – 8,6%, Liepājā – 13,5%, Jūrmalā – 8,3%, Daugavpilī – 10,2%, Jēkabpilī – 11,1%, Rēzeknē – 17,2%.

Bezdarbs pieaudzis visās minētajās pilsētās, visstraujāk Jēkabpilī – par 0,7 procentpunktiem, kā arī Rēzeknē un Jelgavā – par 0,6 procentpunktiem.

Liepājā un Daugavpilī bezdarba līmenis palielinājies par 0,5 procentpunktiem, Valmierā un Ventspilī – par 0,4 procentpunktiem, Jūrmalā – par 0,2 procentpunktiem un Rīgā – par 0,1 procentpunktu.

Ref:103.000.103.5061

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas