NVA: Triju gadu laikā ilgstošo bezdarbnieku skaits samazinājies par 9 000

Kopš 2016.gada, kad Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) sāka īstenot Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektu Atbalsts ilgstošajiem bezdarbniekiem, ilgstošo bezdarbnieku skaits samazinājies par aptuveni 9 000, informē NVA.

2016.gada sākumā NVA uzskaitē bijis 24 322 ilgstošie bezdarbnieki, bet 2019.gadā tas bija 15 281.

ESF projekta Atbalsts ilgstošajiem bezdarbniekiem aktivitātes NVA piedāvā kopš 2016.gada sākuma. Sākot ar 2017.gada vasaru, ilgstošajiem bezdarbniekiem, tostarp ar invaliditāti, ir iespēja iesaistīties arī projekta pasākumā Motivācijas programma darba meklēšanai un sociāla mentora pakalpojumi, un 1 543 ilgstošie bezdarbnieki jau ir iekārtojušies darbā vai iesaistījušies apmācībās sešu mēnešu laikā pēc šī pasākuma pabeigšanas.

«Viens no ilgstošā bezdarba iemesliem ir motivācijas trūkums, darba prasmju un zināšanu neatbilstība pieprasījumam mūsdienu darba tirgū. Individuāli pielāgoti atbalsta mehānismi un profesionālu speciālistu iesaiste atbalsta sniegšanā ir auglīgs risinājums, kas mūsu klientiem palīdz pārvarēt ilgstošā bezdarba radītās sekas un atgriezties darba tirgū. Projekta rezultāti liecina, ka motivācijas programma un sociālā mentora pakalpojumi sniedz ļoti nozīmīgu atbalstu ilgstošajiem bezdarbniekiem, motivē un palīdz viņiem atrast piemērotu darbu vai apgūt darba tirgū pieprasītās zināšanas un prasmes,» norāda NVA ESF projekta Atbalsts ilgstošajiem bezdarbniekiem vadītāja Agnese Jēkabsone.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas