NVD pieprasa atmaksāt nekvalitatīvo zāļu Rigvir kompensēšanai izlietoto valsts naudu

Nacionālais veselības dienests (NVD) ir vērsies pie zāļu reģistrācijas apliecības turētāja SIA Latima, norādot, ka uzņēmumam ir pienākums atlīdzināt valstij nekvalitatīvo zāļu kompensēšanai izlietoto finansējumu, informē NVD.

Jau vēstīts, ka atbilstoši Zāļu valsts aģentūras (ZVA) īstenotajā testēšanā tika konstatētas vairākas zāļu neatbilstības.

Ņemot vērā, ka ZVA pierādītas neatbilstības konstatēja četrās Rigvir zāļu sērijās, atmaksa valsts budžetā ir jāveic par minēto sēriju zālēm, kuru iegādes izdevumi kompensēti no valsts budžeta līdzekļiem.

Vienlaikus NVD veic precizējošus aprēķinus attiecībā uz izlietotajiem līdzekļiem neatbilstošo Rigvir zāļu sēriju apmaksā. Līdz šim medikaments tika kompensēts pacientiem ar ļaundabīgas ādas melanomas diagnozi.

ZVA iepriekš jau informēja, ka 2019.gada 29.martā saņēma Lielbritānijas oficiālās zāļu kvalitātes kontroles laboratorijas zāļu paraugu rutīnas testēšanas ietvaros veiktās zāļu Rigvir paraugu pārbaudes rezultātus. Saņemtie rezultāti liecina, ka Rigvir sastāvā ir mazāks vīrusa daudzums nekā apstiprināts, šīs zāles reģistrējot.

Ņemot vērā testēšanā konstatētās neatbilstības, Veselības inspekcija sadarbībā ar ZVA pieņēma lēmumu apturēt Rigvir izplatīšanu līdz neatbilstības cēloņa noskaidrošanai un novēršanai, savukārt NVD svītroja zāles no valsts Kompensējamo zāļu saraksta.

Zāļu valsts aģentūra informē, ka saskaņā ar normatīviem aktiem reģistrācijas apliecības īpašniekam ir pienākums arī segt zaudējumus zāļu lieltirgotavām, aptiekām un citām personām, kurām zāles izplatītas ārpus kompensācijas sistēmas.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Latvijas ierēdņi lobē starptautiskos medikamentu biznesmeņus. Akadēmiķis Kalviņš aizstāv Rigvir. Akadēmiķis ir autoritāte, kas ir kaut kādi ierēdņi?

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas