bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 20.08.2019 | Vārda dienas: Bernhards, Boriss, Rojs
LatviaLatvija

NVO pret Parādnieka kļūšanu par SIF padomes priekšsēdētāju; varētu virzīt savu kandidātu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Imants Parādnieks

Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) padomē pārstāvētās nevalstiskās organizācijas (NVO) gaidāmajā padomes sēdē varētu izvirzīt savu kandidātu priekšsēdētāja amatam, atzina vairāku padomē pārstāvēto NVO biedri.

NVO padomē pārstāv Veselības un sociālais serviss Artemīda valdes priekšsēdētāja Jolanta Eihentāle, Eiropas Latviešu apvienības pārstāvis Latvijā Rinalds Gulbis, biedrības Kim? izpilddirektore Laima Ruduša, biedrības Kurzemes NVO atbalsta centrs valdes priekšsēdētāja Inese Siliņa un biedrības Izglītības iniciatīvu centrs direktore Daiga Zaķe.

Eihentāle norādīja, ka saskaņā ar SIF nolikumu, padomes priekšsēdētāju un viņa vietnieku, aizklāti balsojot, no padomes locekļu vidus ievēl un atceļ padomes locekļi padomes sēdē. Nolikumā rakstīts, ja jebkurš padomes loceklis ir tiesīgs izvirzīt savu vai cita padomes locekļa kandidatūru priekšsēdētāja amatam.

«SIF padomes sastāvā ietilpstošās NVO izskata jautājumu par NVO pārstāvja virzīšanu priekšsēdētāja amatam,» atzina Eihentāle.

Arī SIF padomes locekle, laikmetīgās mākslas centra Kim? izpilddirektore Ruduša pauda cerību, ka izdosies izvirzīt savu kandidātu priekšsēdētāja amatam. «Es ceru, ka mēs to varēsim izdarīt. Redzēsim, cik liela būs mums teikšana, un vai pietiks laiks, lai vienotos,» teica Ruduša.

Viņa arī pastāstīja, ka nav apmierināta ar konservatīvās politikas ienākšanu SIF padomē. Viņasprāt, NVO ir apietas un to viedoklis nav ticis prasīts.

«Esam sapratuši, ka NVO pārstāvošās balsis šķiet nesvarīgas. SIF padomē esam vairāki NVO pārstāvji, kuru aktivitāšu dēļ, beidzot ir arī sasaukta sēde, kurā mēs varēsim aktīvi izrādīt mūsu viedokli,» pavēstīja Ruduša.

Tuvākā SIF padomes sēde gaidāma 16.augustā pulksten 13. Ruduša uzsvēra, ka tajā ir jāizrunā vairāki jautājumi, tostarp, kāpēc par premjera pārstāvi tajā izvirzīja Imantu Parādnieku (VL-TB/LNNK).

«Protams, mums ir svarīgi virzīt amatam cilvēku, kuram nav tik konservatīva politika. SIF gadiem ilgi ir iestājies par nevalstisko organizāciju tiesībām un finansējis ļoti svarīgus sabiedrības integrācijas projektus. Es gribētu, lai arī mūsu intereses joprojām tiktu atspoguļotas turpmākajā fonda darbībā,» sacīja Ruduša.

Tāpat Ruduša pastāstīja, ka pirms gaidāmās SIF padomes sēdes varētu notikt kopīga NVO sanākšana, lai panāktu, ka šajā jautājumā visām iesaistītajām organizācijām ir vienots viedoklis.

«Mēs cenšamies sapulcināt visus kopā, jo tas tiešām ir būtiski, lai beigās nenotiek tā, ka izrauj paklāju mums zem kājām,» atzina Ruduša.

Arī biedrības Izglītības iniciatīvu centrs direktore, SIF padomes locekle Zaķe aģentūrai atklāja, ka nevar atbalstīt Parādnieka virzīšanu SIF priekšsēdētāja amatam, redzot, kādā veidā viņš mēģina panākt sev vēlamo rezultātu.

Zaķe apstiprināja, ka SIF padomē pārstāvētās NVO pārrunājušas iespēju virzīt priekšsēdētāja amatam savu kandidātu, pieļaujot divus scenārijus. Viens – katra SIF pārstāvētā NVO virza savu kandidātu, otrs – NVO vienojas par vienu amata kandidātu priekšsēdētāja amatam.

«Runājot par Parādnieku, ja viņš netika ievēlēts Saeimā, tas nozīmē, ka sabiedrība viņu nav īsti atbalstījusi. Mēs domāsim, vai viņam būtu jāvada valsts institūcija,» pavēstīja Zaķe.

Runājot par to, vai padomes locekļiem izdosies sekmīgi darboties tālāk, strādājot kopā ar Parādnieku, Zaķe prognozēja, ka darbu padomē tas neietekmēs. Viņa norādīja, ka pašreiz ir būtiskas padomes priekšsēdētāja vēlēšanas. Nākamais nozīmīgais darbs būs konkursa izsludināšana uz SIF sekretariāta direktora amatu, kas jāpaveic līdz 2.septembrim.

Arī Eiropas Latviešu apvienības pārstāvis, SIF padomes loceklis Rinalds Gulbis sociālajā tīklā Twitter paziņojis, ka nevar atbalstīt Parādnieka kandidatūru priekšsēdētāja amatam.

«Jau tā šobrīd no Kultūras ministrijas puses tiek izdarīts anormāls spiediens. Viena partija nedrīkst kontrolēt visu integrācijas procesu valstī,» paudis Gulbis.

Piektā SIF padomē pārstāvētā NVO ir biedrība Kurzemes NVO atbalsta centrs, kura ir arī Latvijas Pilsoniskās alianses biedre. Kurzemes NVO atbalsta centra vadītāja Siliņa sociālajā tīklā Facebook publicējusi ierakstu, kurā paudusi sašutumu par Parādnieka līdzšinējo rīcību. Siliņas ierakstā apgalvots, ka Parādnieks, vienojoties ar pārējiem SIF padomē esošajiem valdības pārstāvjiem, bet bez Latvijas pilsoniskās alianses pārstāvju akcepta, noteicis, kad noturēt SIF padomes sēdi, ko tajā diskutēt un ko aicināt.

Siliņa arī paudusi, ka Parādnieks pats sevi ir pieteicis par padomes vadītāju, lai gan balsojums par viņa iecelšanu amatā vēl nav bijis. Viņa to nodēvējusi par klaju attieksmes demonstrēšanu, ar kuru Parādnieks, viņasprāt, cenšoties parādīt, ka kļūs par padomes vadītāju.

Arī biedrība Latvijas pilsoniskā alianse paudusi neizpratni par izveidojušos situāciju. Vēstulē premjeram Latvijas pilsoniskā alianse lūgusi skaidrot, pēc kādiem kritērijiem par viņa pārstāvi padomē izvēlēts Parādnieks.

Kā ziņots, SIF likuma grozījumos, kas stājās spēkā šā gada 23.jūlijā, noteikts, ka padomes sastāvā vairs nav plānošanas reģionu pārstāvju, un tas nozīmē, ka padome palikusi arī bez priekšsēdētāja, jo iepriekš šo amatu ieņēma Zemgales plānošanas reģiona attīstības padomes pārstāvis, Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš (ZZS).

Tāpat grozījumi noteica, ka padomē premjera vietā strādās viņa pārstāvis, nevis pats Ministru prezidents. Premjers Krišjānis Kariņš (JV) šim amatam izvirzījis savu padomnieku demogrāfijas jautājumos Parādnieku.

Pēc Kariņa preses sekretāra Sandra Sabajeva stāstītā, amatam bija plānots virzīt premjera ārštata padomnieku sabiedrības integrācijas jautājumos Hosams Abu Meri (JV). Tomēr Abu Meri ir Ministru prezidenta ārštata padomnieks, kas pienākumus pilda sabiedriskā kārtā, bet ikdienā strādā ārsta profesijā, turklāt ārpus šiem pienākumiem darbojas arī vairākās sabiedriskās padomēs, kā arī nesen ir kļuvis par Libānas goda konsulu Latvijā.

«Ņemot vērā šos apstākļus, Abu Meri nevarēja savietot esošos pienākumus ar darbu SIF padomē, līdz ar to par premjera pārstāvi šajā padomē ir nozīmēts Kariņa štata padomnieks Parādnieks, kuram ir ilgstoša pieredze darbā ar nevalstisko sektoru. Parādnieks ir apliecinājis, ka cieši sadarbosies ar Abu Meri, kurš iespēju robežās arī piedalīsies SIF padomes sēdēs,» atzina Sabajevs.

Parādnieks pastāstīja, ka pretendēs uz padomes vadītāja amatu un fonda darbu iecerējis padarīt efektīvāku un caurspīdīgāku.

Viņš norādīja, ka pie SIF darba uzlabošanas plāno strādāt, esot fonda padomē un neatkarīgi no jautājuma par padomes vadītāja amatu. Reizē viņš ir gatavs to ieņemt, ja padomes pārstāvji par to vienosies.

Saskaņā ar likumu SIF padome pašlaik sastāv no premjera pārstāvja, pieciem konkrētu jomu ministriem un pieciem nevalstisko organizāciju pārstāvjiem. Lēmumi tiek pieņemti ar vismaz septiņām balsīm no 11.

Atslēgvārdi: Aktuāli


Pievienot komentāru

Iekļaujot Rīgas satiksmi valsts budžeta deficītā, fiskālā telpa samazinās par 72 milj.

Rīgas pašvaldības SIA Rīgas satiksme, kā to nosaka Eiropas Savienības kritēriji, ir iekļaujama vispārējā valdības sektorā, tādējādi 2020.gada valsts budžeta fiskālā telpa saruks par 72 miljoniem eiro, informēja Finanšu ministrijā.

Rīgas valdošās partijas atradušas kopsaucēju, vienojušās par koalīcijas līgumu

Rīgas Domē partijas Saskaņa un Gods kalpot Rīgai! ir pārvarējušas domstarpības un parakstījušas koalīcijas līgumu, pirmdien pēc abu domes frakciju kopsēdes norādīja partiju pārstāvji.

VARAM nesaskata šķēršļus Rīgas atkritumu apsaimniekošanas līgumam uz 20 gadiem

Rīgas domes iecere noslēgt jaunu līgumu par atkritumu apsaimniekošanu uz 20 gadiem nepārkāpj normatīvos aktus, tā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Latvijas krājbankas administrators jūlijā atguvis 542 400 eiro

Likvidējamās Latvijas krājbankas administrators šogad jūlijā atguvis 542 444 eiro, kas ir par 75% vairāk nekā mēnesi iepriekš, liecina oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis publicētais pārskats.

Līdz Rail Baltica būvdarbu uzsākšanai tiks atsavināti 123 īpašumi

Uzņēmums Eiropas Dzelzceļa līnijas – sagatavojis atsavināšanai privātpersonām un pašvaldībai piederošus 123 īpašumus.

Par kāzu teroraktu Afganistānā atbildību uzņemas «Islāma valsts»

Par teroraktu Afganistānā, kur aizvadītajā nedēļas nogalē nogalināti 63 cilvēki, atbildību uzņēmies teroristiskais grupējums «Islāma valsts».

Rīgas domes ārkārtas sēde par mēra ievēlēšanu pārcelta uz vēlāku laiku

Paredzētā Rīgas domes ārkārtas sēde, lai vēlētu galvaspilsētas mēru, pārcelta uz pulksten 13.00, informē domē.

Britu sagrābtais Irānas kuģis atstāj Gibraltāra ostu

Ostu Gibraltārā pametis Irānas naftas tankkuģis, kas bijis aizturēts kopš jūlija sākuma uz aizdomu pamata par naftas piegādāšanu Sīrijai. Lielbritānijai piederošais Gibraltārs kuģi atbrīvojis, nepakļaujoties lūgumam to atkal aizturēt no Amerikas Savienoto Valstu puses.

Administratīvajos centros pēc reformas iedzīvotāju skaits variēs no 2 000 līdz 632 000

Pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas reformas ieviešanas pašvaldību administratīvo centru lielums variēs no 2 000 iedzīvotāju līdz 632 000 iedzīvotāju.

Šajā nedēļā gaidāms silts, taču arī lietains laiks

Nedēļas pirmajā pusē gaidāms mainīgs mākoņu daudzums, pa laikam uzspīdēs saule, tomēr Latvijas austrumu rajonos gaidāms arī lietus.

Nemiro: Saprotamas Lietuvas bažas par Astravjecas AES, bet elektrības iegāde no trešajām valstīm ir Latvijas interesēs

Latvijas valdības lēmums par elektroenerģijas tirdzniecības organizēšanu ar trešajām valstīm tika pieņemts, ņemot vērā valsts intereses,pauda ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.

VID daļas vadītāja, kuras vīrs darbojās PVN izkrāpēju grupējumā, aizgājusi no darba

Valsts ieņēmumu dienesta darbiniece, kuras vīrs darbojās pievienotās vērtības nodokļa izkrāpēju un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizētāju grupējumā, izbeigusi darba attiecības ar dienestu.

Nedēļa Lietuvā: Nausēda tiekas ar Merkeli. Skvernelim operācija. Grib atstādināt korumpētus tiesnešus

Aizvadītajā nedēļā Lietuvas prezidents Gitans Nausēdatikās ar Vācijas kanceli Angelu Merkeli, bet premjerministrs Sauļus Skvernelis pirmo atvaļinājuma dienu pavadīja operāciju zālē.

PNB banka: Lēmums par bankas darbības apturēšanu bija ļoti pēkšņs un nepatīkams

Lēmums par PNB bankas darbības apturēšanu bija ļoti pēkšņs un nepatīkams, atzina bankā.

Krēsls paliek tukšs – pirmajā SIF padomes sēde neizdodas ievēlēt priekšsēdētāju

Sabiedrības integrācijas fonda jaunās padomes pirmajā sēdē neizdodas ievēlēt SIF priekšsēdētāju. Uz amatu izvirzīja divus pretendentus – Kultūras ministru Nauri Puntuli un Kurzemes NVO atbalsta centrs valdes priekšsēdētāju Inesi Siliņu.

Mūžībā devies diplomāts Aivars Baumanis

81 gada vecumā mūžībā devies Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris, žurnālists un diplomāts Aivars Baumanis, informē Ārlietu ministrijā.

Cilvēktiesību komisijā spriedīs par NEPLP kompetenci sabiedriskā medija pārvaldībā

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti pirmdien, 19.augustā, spriedīs par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes kompetenci sabiedriskā medija pārvaldībā.

EK eksperte: Veselības budžeta palielināšana Latvijā ir neizbēgama

Veselības budžeta palielināšana Latvijā ir neizbēgama, taču šādai rīcībai jābūt stratēģiskam plānam.

Neatkarīgo deputātu frakcija parakstījusi sadarbības līgumu ar Gods kalpot Rīgai!

Neatkarīgo deputātu frakcija parakstījusi sadarbības līgumu ar Gods kalpot Rīgai!, tādējādi solot Oļegam Burovam savu atbalstu pirmdien, 19.augustā, gaidāmajās Rīgas domes priekšsēdētāja vēlēšanās.

Astoņu gadu laikā bērnu skaits Latvijā ir sarucis par 4,3%

Šī gada sākumā 359 tūkstoši jeb 18,7% no visiem Latvijas iedzīvotājiem bija bērni vecumā līdz 17 gadiem. Tas ir par 4,3% mazāk nekā 2010.gadā, kad Latvijā bija 375 tūkstoši bērnu šajā vecuma grupā.

Lietuvā rosina recepšu medikamentus tirgot internetā

Lietuvas Veselības ministrija ierosinājusi ieviest valsts kontrolētu sistēmu, kurā pacienti recepšu medikamentus varētu iegādāties tiešsaistē.

Daugavpils var zaudēt 1,34 miljonus PNB bankas slēgšanas dēļ

PNB bankas darbības apturēšanas dēļ Daugavpils pilsētas un tās kapitālsabiedrību budžeti var zaudēt 1,34 miljonus eiro, norāda Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš.

OIK izmeklēšanas komisija pieprasījusi informāciju par katru izsniegto licenci

Obligātā iepirkuma komponentes sistēmas izvērtēšanai izveidotā parlamentārā izmeklēšanas komisija pieprasījusi informāciju par katru izsniegto OIK licenci un amatpersonu lēmumiem, norāda komisijas pārstāve Ilze Vanaga.

Šogad greiderēti jau 64 tūkstoši kilometru

VAS Latvijas autoceļu uzturētājs šogad greiderēšanas darbus veicis gandrīz 64 tūkstošu km garumā.


-->