bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 21.10.2019 | Vārda dienas: Severīns, Urzula
LatviaLatvija

NVO pret Parādnieka kļūšanu par SIF padomes priekšsēdētāju; varētu virzīt savu kandidātu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Imants Parādnieks

Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) padomē pārstāvētās nevalstiskās organizācijas (NVO) gaidāmajā padomes sēdē varētu izvirzīt savu kandidātu priekšsēdētāja amatam, atzina vairāku padomē pārstāvēto NVO biedri.

NVO padomē pārstāv Veselības un sociālais serviss Artemīda valdes priekšsēdētāja Jolanta Eihentāle, Eiropas Latviešu apvienības pārstāvis Latvijā Rinalds Gulbis, biedrības Kim? izpilddirektore Laima Ruduša, biedrības Kurzemes NVO atbalsta centrs valdes priekšsēdētāja Inese Siliņa un biedrības Izglītības iniciatīvu centrs direktore Daiga Zaķe.

Eihentāle norādīja, ka saskaņā ar SIF nolikumu, padomes priekšsēdētāju un viņa vietnieku, aizklāti balsojot, no padomes locekļu vidus ievēl un atceļ padomes locekļi padomes sēdē. Nolikumā rakstīts, ja jebkurš padomes loceklis ir tiesīgs izvirzīt savu vai cita padomes locekļa kandidatūru priekšsēdētāja amatam.

«SIF padomes sastāvā ietilpstošās NVO izskata jautājumu par NVO pārstāvja virzīšanu priekšsēdētāja amatam,» atzina Eihentāle.

Arī SIF padomes locekle, laikmetīgās mākslas centra Kim? izpilddirektore Ruduša pauda cerību, ka izdosies izvirzīt savu kandidātu priekšsēdētāja amatam. «Es ceru, ka mēs to varēsim izdarīt. Redzēsim, cik liela būs mums teikšana, un vai pietiks laiks, lai vienotos,» teica Ruduša.

Viņa arī pastāstīja, ka nav apmierināta ar konservatīvās politikas ienākšanu SIF padomē. Viņasprāt, NVO ir apietas un to viedoklis nav ticis prasīts.

«Esam sapratuši, ka NVO pārstāvošās balsis šķiet nesvarīgas. SIF padomē esam vairāki NVO pārstāvji, kuru aktivitāšu dēļ, beidzot ir arī sasaukta sēde, kurā mēs varēsim aktīvi izrādīt mūsu viedokli,» pavēstīja Ruduša.

Tuvākā SIF padomes sēde gaidāma 16.augustā pulksten 13. Ruduša uzsvēra, ka tajā ir jāizrunā vairāki jautājumi, tostarp, kāpēc par premjera pārstāvi tajā izvirzīja Imantu Parādnieku (VL-TB/LNNK).

«Protams, mums ir svarīgi virzīt amatam cilvēku, kuram nav tik konservatīva politika. SIF gadiem ilgi ir iestājies par nevalstisko organizāciju tiesībām un finansējis ļoti svarīgus sabiedrības integrācijas projektus. Es gribētu, lai arī mūsu intereses joprojām tiktu atspoguļotas turpmākajā fonda darbībā,» sacīja Ruduša.

Tāpat Ruduša pastāstīja, ka pirms gaidāmās SIF padomes sēdes varētu notikt kopīga NVO sanākšana, lai panāktu, ka šajā jautājumā visām iesaistītajām organizācijām ir vienots viedoklis.

«Mēs cenšamies sapulcināt visus kopā, jo tas tiešām ir būtiski, lai beigās nenotiek tā, ka izrauj paklāju mums zem kājām,» atzina Ruduša.

Arī biedrības Izglītības iniciatīvu centrs direktore, SIF padomes locekle Zaķe aģentūrai atklāja, ka nevar atbalstīt Parādnieka virzīšanu SIF priekšsēdētāja amatam, redzot, kādā veidā viņš mēģina panākt sev vēlamo rezultātu.

Zaķe apstiprināja, ka SIF padomē pārstāvētās NVO pārrunājušas iespēju virzīt priekšsēdētāja amatam savu kandidātu, pieļaujot divus scenārijus. Viens – katra SIF pārstāvētā NVO virza savu kandidātu, otrs – NVO vienojas par vienu amata kandidātu priekšsēdētāja amatam.

«Runājot par Parādnieku, ja viņš netika ievēlēts Saeimā, tas nozīmē, ka sabiedrība viņu nav īsti atbalstījusi. Mēs domāsim, vai viņam būtu jāvada valsts institūcija,» pavēstīja Zaķe.

Runājot par to, vai padomes locekļiem izdosies sekmīgi darboties tālāk, strādājot kopā ar Parādnieku, Zaķe prognozēja, ka darbu padomē tas neietekmēs. Viņa norādīja, ka pašreiz ir būtiskas padomes priekšsēdētāja vēlēšanas. Nākamais nozīmīgais darbs būs konkursa izsludināšana uz SIF sekretariāta direktora amatu, kas jāpaveic līdz 2.septembrim.

Arī Eiropas Latviešu apvienības pārstāvis, SIF padomes loceklis Rinalds Gulbis sociālajā tīklā Twitter paziņojis, ka nevar atbalstīt Parādnieka kandidatūru priekšsēdētāja amatam.

«Jau tā šobrīd no Kultūras ministrijas puses tiek izdarīts anormāls spiediens. Viena partija nedrīkst kontrolēt visu integrācijas procesu valstī,» paudis Gulbis.

Piektā SIF padomē pārstāvētā NVO ir biedrība Kurzemes NVO atbalsta centrs, kura ir arī Latvijas Pilsoniskās alianses biedre. Kurzemes NVO atbalsta centra vadītāja Siliņa sociālajā tīklā Facebook publicējusi ierakstu, kurā paudusi sašutumu par Parādnieka līdzšinējo rīcību. Siliņas ierakstā apgalvots, ka Parādnieks, vienojoties ar pārējiem SIF padomē esošajiem valdības pārstāvjiem, bet bez Latvijas pilsoniskās alianses pārstāvju akcepta, noteicis, kad noturēt SIF padomes sēdi, ko tajā diskutēt un ko aicināt.

Siliņa arī paudusi, ka Parādnieks pats sevi ir pieteicis par padomes vadītāju, lai gan balsojums par viņa iecelšanu amatā vēl nav bijis. Viņa to nodēvējusi par klaju attieksmes demonstrēšanu, ar kuru Parādnieks, viņasprāt, cenšoties parādīt, ka kļūs par padomes vadītāju.

Arī biedrība Latvijas pilsoniskā alianse paudusi neizpratni par izveidojušos situāciju. Vēstulē premjeram Latvijas pilsoniskā alianse lūgusi skaidrot, pēc kādiem kritērijiem par viņa pārstāvi padomē izvēlēts Parādnieks.

Kā ziņots, SIF likuma grozījumos, kas stājās spēkā šā gada 23.jūlijā, noteikts, ka padomes sastāvā vairs nav plānošanas reģionu pārstāvju, un tas nozīmē, ka padome palikusi arī bez priekšsēdētāja, jo iepriekš šo amatu ieņēma Zemgales plānošanas reģiona attīstības padomes pārstāvis, Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš (ZZS).

Tāpat grozījumi noteica, ka padomē premjera vietā strādās viņa pārstāvis, nevis pats Ministru prezidents. Premjers Krišjānis Kariņš (JV) šim amatam izvirzījis savu padomnieku demogrāfijas jautājumos Parādnieku.

Pēc Kariņa preses sekretāra Sandra Sabajeva stāstītā, amatam bija plānots virzīt premjera ārštata padomnieku sabiedrības integrācijas jautājumos Hosams Abu Meri (JV). Tomēr Abu Meri ir Ministru prezidenta ārštata padomnieks, kas pienākumus pilda sabiedriskā kārtā, bet ikdienā strādā ārsta profesijā, turklāt ārpus šiem pienākumiem darbojas arī vairākās sabiedriskās padomēs, kā arī nesen ir kļuvis par Libānas goda konsulu Latvijā.

«Ņemot vērā šos apstākļus, Abu Meri nevarēja savietot esošos pienākumus ar darbu SIF padomē, līdz ar to par premjera pārstāvi šajā padomē ir nozīmēts Kariņa štata padomnieks Parādnieks, kuram ir ilgstoša pieredze darbā ar nevalstisko sektoru. Parādnieks ir apliecinājis, ka cieši sadarbosies ar Abu Meri, kurš iespēju robežās arī piedalīsies SIF padomes sēdēs,» atzina Sabajevs.

Parādnieks pastāstīja, ka pretendēs uz padomes vadītāja amatu un fonda darbu iecerējis padarīt efektīvāku un caurspīdīgāku.

Viņš norādīja, ka pie SIF darba uzlabošanas plāno strādāt, esot fonda padomē un neatkarīgi no jautājuma par padomes vadītāja amatu. Reizē viņš ir gatavs to ieņemt, ja padomes pārstāvji par to vienosies.

Saskaņā ar likumu SIF padome pašlaik sastāv no premjera pārstāvja, pieciem konkrētu jomu ministriem un pieciem nevalstisko organizāciju pārstāvjiem. Lēmumi tiek pieņemti ar vismaz septiņām balsīm no 11.


Pievienot komentāru

Šonedēļ gaidāms līdz pat +17 grādiem

Pirmdien pūtīs lēns vējš, un naktī atsevišķos rajonos veidosies migla, savukārt otrdien no rīta pastiprināsies dienvidrietumu, rietumu vējš.

Latvijas attieksme pret seksuālajām minoritātēm viena no noraidošākajām ES

Latvijas iedzīvotāju attieksme pret seksuālajām minoritātēm ir viena no noraidošākajām Eiropas Savienībā, liecina Eirobarometra pētījums.

Tusks saņēmis Džonsona vēstuli ar lūgumu pagarināt Brexit termiņu

Lielbritānijas premjers Boriss Džonsons nosūtījis Eiropadomes prezidentam Donaldam Tuskam vēstuli ar lūgumu pagarināt Brexit termiņu.

Katalāņu separātisti bloķē autosatiksmi uz Spānijas un Francijas robežas

Katalāņu separātisti bloķējuši satiksmi divos maršrutos starp Spāniju un Franciju, piekto dienu turpinot protestus pret deviņu savu līderu notiesāšanu.

Šteinbuka piekristu kandidēt uz Latvijas Bankas prezidenta amatu, ja tiktu oficiāli uzrunāta

Fiskālās disciplīnas padomes locekle un bijusī Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka piekristu kandidēt uz Latvijas Bankas prezidenta amatu, ja tiktu oficiāli uzrunāta.

Cīņa ar cilvēku tirdzniecību Eiropas līmenī. Rīko kampaņu, lai palīdzētu cietušajiem

Nereti cietušajiem trūkst iedrošinājuma vai vajadzīgās informācijas par viņu tiesībām, par to, kur doties un saņemt palīdzību.

Kalnmeieram neesot reputācijas traipu. AT plēnums neatlaiž ģenerālprokuroru

Lai gan no Tieslietu ministrijas izskanējuši skaļi iebildumi par Kalnmeiera atbilstību amatam, Augstākās tiesas plēnums vienbalsīgi atzinis, ka pašlaik neesot saskatāms pamats ģenerālprokurora atlaišanai.

Rīgas domes koalīcijas sakašķējas, lemjot par priekšlikumiem pašvaldības budžetam

Rīgas domes koalīcijas partiju deputātu vidū piektdien, 18.oktobrī, izcēlās kašķis, lemjot par atsevišķu koalīcijas deputātu iesniegtu priekšlikumu budžeta grozījumos, kā rezultātā uz nenoteiktu laiku pārtraukta arī tam veltītā sēde.

Vispārējais valdības budžeta deficīts Latvijā 214,3 miljoni eiro

Vispārējās valdības budžeta deficīts 2018.gadā bija 214,3 miljoni eiro jeb 0,7% no IKP, un vispārējās valdības konsolidētais bruto parāds 2018.gada beigās bija 10,6 miljardi eiro jeb 36,4% no IKP.

Steigā vēlas pagarināt Lemberga, Vītoliņa, Blumberga un Ošenieka pilnvaras Ventspils brīvostā

Ventspils pilsētas dome negaidīti sasaukusi ārkārtas sēdi, kurā lems par Aivara Lemberga, Jāņa Vītoliņa, Gunta Blumberga un Didža Ošenieka pilnvaru pagarināšanu Ventspils Brīvostas pārvaldes valdē.

Pūce lūdz Ģenerālprokuratūrai izvērtēt Rīgas domes rīcību, lemjot nepiedzīt zaudējumus no bijušās Rīgas satiksmes valdes

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce aicina Ģenerālprokuratūru izvērtēt Rīgas domes amatpersonu rīcību saistībā ar lēmumu nepiedzīt zaudējumus no bijušajiem SIA Rīgas satiksmes valdes locekļiem.

Dailes teātra direktors Vītols nolemj atstāt amatu

Vītols par savu lēmumu ir informējis arī Kultūras ministriju, atzīmējot, ka turpinās pildīt pienākumus, kamēr konkursa kārtībā tiks atrasts jauns Dailes teātra valdes loceklis.

Slepkavības, narkotikas, cilvēku tirdzniecība. Meklē Eiropā meklētākās noziedznieces, arī Latvijas pilsoni

Kampaņā pastiprināta uzmanība tiek pievērsta Eiropas meklētākajām sievietēm noziedzniecēm, tostarp Angeļinai Sacjukai no Latvijas.

Kariņš: Nākamajam ES budžetam jābūt ambiciozam

Nākamajam ES budžetam jābūt ambiciozam, lai veicinātu visas ES izaugsmi un radītu priekšnoteikumus ekonomikas modernizācijai, tostarp klimata, digitālajā un inovācijas jomās, paudis Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Rinkēvičs: Patlaban pastāvīgo dzīvesvietu Lielbritānijā reģistrējusi mazāk nekā puse Latvijas valstspiederīgo

Latvijas valstspiederīgajiem Lielbritānijā ir jārēķinās ar dažādiem Brexit scenārijiem, un, lai pasargātu sevi, nepieciešams reģistrēt savu pastāvīgo dzīvesvietu minētās valsts Iekšlietu ministrijas mājaslapā, mudina ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Eiropas Savienības līderi apstiprina Brexit vienošanos

Eiropas Savienības 27 dalībvalstu līderi apstiprinājuši Brexit vienošanos.

Turcija, kurdi un ASV vienojas par pamieru Sīrijā

Turcija, kura Sīrijas ziemeļos īsteno uzbrukumu kurdu vadītiem spēkiem, ir vienojusies par piecas dienas ilgu pamieru ar kurdu vienībām un ASV.

Latvijas futbols bez vadības. Gorkšu atstādina no LFF prezidenta amata

Latvijas Futbola federācijas ārkārtas kongresā biedri lēmuši atstādināt no amata organizācijas prezidentu Kasparu Gorkšu.

Stājas spēkā spriedums Latvenergo kukuļošanas lietā

Stājies spēkā tiesas spriedums, ar kuru vienā no tā sauktajām Latvenergo kukuļņemšanas lietām Aigaram Meļko, Gunāram Cvetkovam un uzņēmuma Energy Consulting vadītājam Andrejam Livanovičam piespriesti reāli cietumsodi.

Nedēļas nogalē Latvijā bieži līs lietus

Piektdien, 18.oktobrī, debesīs būs daudz mākoņi, vienīgi dienvidu daļā debesis brīžiem skaidrosies.  Atsevišķos rajonos pa laikam līs.

Maršruts nedēļas nogalei: Randiņš pārgājienā, Zemlika un Scrabble piecās valodās

Oktobris nebeidz lutināt ar siltām un košām rudens dienām, tāpēc šajā nedēļas nogalē ikviens aicināts piedalīties gan pasākumos, kas norisināsies dabā, gan iekštelpās.

Nausēdas prezidentūras pirmās 100 dienas: Ne kļūdu, ne uzlabojumu

Oktobra vidū aprit 100 dienas, kopš Lietuvas prezidents Gitans Nausēda stājies amatā. Gan viņa atbalstītāji, gan kritiski analītiķi piekrīt – prezidentam kāja līdz šim nav paslīdējusi.

Purgaile plāno izvērtēt iepriekš pieņemto lēmumu par ABLV Bank pašlikvidāciju

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes priekšsēdētājas amatam virzītā Santa Purgaile plāno izvērtēt iepriekš pieņemto lēmumu par ABLV Bank pašlikvidāciju.

NEPLP locekļu atlasei grib piesaistīt personāla atlases kompāniju

Lai nodrošinātu konkursā lielāku konkurenci, NEPLP locekļu atlases procesam plānots piesaistīt personāla atlases kompāniju.

Latvijas vērtīgākie uzņēmumi – Latvenergo, Latvijas valsts meži un Mikrotīkls

Par vērtīgākajiem Latvijas uzņēmumiem atzīti Latvenergo, Latvijas valsts meži un Mikrotīkls, liecina Nasdaq Riga un Prudentia veidotais ikgadējais Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->