bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 22.08.2019 | Vārda dienas: Everts, Rudīte
LatviaLatvija

NVO pret Parādnieka kļūšanu par SIF padomes priekšsēdētāju; varētu virzīt savu kandidātu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Imants Parādnieks

Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) padomē pārstāvētās nevalstiskās organizācijas (NVO) gaidāmajā padomes sēdē varētu izvirzīt savu kandidātu priekšsēdētāja amatam, atzina vairāku padomē pārstāvēto NVO biedri.

NVO padomē pārstāv Veselības un sociālais serviss Artemīda valdes priekšsēdētāja Jolanta Eihentāle, Eiropas Latviešu apvienības pārstāvis Latvijā Rinalds Gulbis, biedrības Kim? izpilddirektore Laima Ruduša, biedrības Kurzemes NVO atbalsta centrs valdes priekšsēdētāja Inese Siliņa un biedrības Izglītības iniciatīvu centrs direktore Daiga Zaķe.

Eihentāle norādīja, ka saskaņā ar SIF nolikumu, padomes priekšsēdētāju un viņa vietnieku, aizklāti balsojot, no padomes locekļu vidus ievēl un atceļ padomes locekļi padomes sēdē. Nolikumā rakstīts, ja jebkurš padomes loceklis ir tiesīgs izvirzīt savu vai cita padomes locekļa kandidatūru priekšsēdētāja amatam.

«SIF padomes sastāvā ietilpstošās NVO izskata jautājumu par NVO pārstāvja virzīšanu priekšsēdētāja amatam,» atzina Eihentāle.

Arī SIF padomes locekle, laikmetīgās mākslas centra Kim? izpilddirektore Ruduša pauda cerību, ka izdosies izvirzīt savu kandidātu priekšsēdētāja amatam. «Es ceru, ka mēs to varēsim izdarīt. Redzēsim, cik liela būs mums teikšana, un vai pietiks laiks, lai vienotos,» teica Ruduša.

Viņa arī pastāstīja, ka nav apmierināta ar konservatīvās politikas ienākšanu SIF padomē. Viņasprāt, NVO ir apietas un to viedoklis nav ticis prasīts.

«Esam sapratuši, ka NVO pārstāvošās balsis šķiet nesvarīgas. SIF padomē esam vairāki NVO pārstāvji, kuru aktivitāšu dēļ, beidzot ir arī sasaukta sēde, kurā mēs varēsim aktīvi izrādīt mūsu viedokli,» pavēstīja Ruduša.

Tuvākā SIF padomes sēde gaidāma 16.augustā pulksten 13. Ruduša uzsvēra, ka tajā ir jāizrunā vairāki jautājumi, tostarp, kāpēc par premjera pārstāvi tajā izvirzīja Imantu Parādnieku (VL-TB/LNNK).

«Protams, mums ir svarīgi virzīt amatam cilvēku, kuram nav tik konservatīva politika. SIF gadiem ilgi ir iestājies par nevalstisko organizāciju tiesībām un finansējis ļoti svarīgus sabiedrības integrācijas projektus. Es gribētu, lai arī mūsu intereses joprojām tiktu atspoguļotas turpmākajā fonda darbībā,» sacīja Ruduša.

Tāpat Ruduša pastāstīja, ka pirms gaidāmās SIF padomes sēdes varētu notikt kopīga NVO sanākšana, lai panāktu, ka šajā jautājumā visām iesaistītajām organizācijām ir vienots viedoklis.

«Mēs cenšamies sapulcināt visus kopā, jo tas tiešām ir būtiski, lai beigās nenotiek tā, ka izrauj paklāju mums zem kājām,» atzina Ruduša.

Arī biedrības Izglītības iniciatīvu centrs direktore, SIF padomes locekle Zaķe aģentūrai atklāja, ka nevar atbalstīt Parādnieka virzīšanu SIF priekšsēdētāja amatam, redzot, kādā veidā viņš mēģina panākt sev vēlamo rezultātu.

Zaķe apstiprināja, ka SIF padomē pārstāvētās NVO pārrunājušas iespēju virzīt priekšsēdētāja amatam savu kandidātu, pieļaujot divus scenārijus. Viens – katra SIF pārstāvētā NVO virza savu kandidātu, otrs – NVO vienojas par vienu amata kandidātu priekšsēdētāja amatam.

«Runājot par Parādnieku, ja viņš netika ievēlēts Saeimā, tas nozīmē, ka sabiedrība viņu nav īsti atbalstījusi. Mēs domāsim, vai viņam būtu jāvada valsts institūcija,» pavēstīja Zaķe.

Runājot par to, vai padomes locekļiem izdosies sekmīgi darboties tālāk, strādājot kopā ar Parādnieku, Zaķe prognozēja, ka darbu padomē tas neietekmēs. Viņa norādīja, ka pašreiz ir būtiskas padomes priekšsēdētāja vēlēšanas. Nākamais nozīmīgais darbs būs konkursa izsludināšana uz SIF sekretariāta direktora amatu, kas jāpaveic līdz 2.septembrim.

Arī Eiropas Latviešu apvienības pārstāvis, SIF padomes loceklis Rinalds Gulbis sociālajā tīklā Twitter paziņojis, ka nevar atbalstīt Parādnieka kandidatūru priekšsēdētāja amatam.

«Jau tā šobrīd no Kultūras ministrijas puses tiek izdarīts anormāls spiediens. Viena partija nedrīkst kontrolēt visu integrācijas procesu valstī,» paudis Gulbis.

Piektā SIF padomē pārstāvētā NVO ir biedrība Kurzemes NVO atbalsta centrs, kura ir arī Latvijas Pilsoniskās alianses biedre. Kurzemes NVO atbalsta centra vadītāja Siliņa sociālajā tīklā Facebook publicējusi ierakstu, kurā paudusi sašutumu par Parādnieka līdzšinējo rīcību. Siliņas ierakstā apgalvots, ka Parādnieks, vienojoties ar pārējiem SIF padomē esošajiem valdības pārstāvjiem, bet bez Latvijas pilsoniskās alianses pārstāvju akcepta, noteicis, kad noturēt SIF padomes sēdi, ko tajā diskutēt un ko aicināt.

Siliņa arī paudusi, ka Parādnieks pats sevi ir pieteicis par padomes vadītāju, lai gan balsojums par viņa iecelšanu amatā vēl nav bijis. Viņa to nodēvējusi par klaju attieksmes demonstrēšanu, ar kuru Parādnieks, viņasprāt, cenšoties parādīt, ka kļūs par padomes vadītāju.

Arī biedrība Latvijas pilsoniskā alianse paudusi neizpratni par izveidojušos situāciju. Vēstulē premjeram Latvijas pilsoniskā alianse lūgusi skaidrot, pēc kādiem kritērijiem par viņa pārstāvi padomē izvēlēts Parādnieks.

Kā ziņots, SIF likuma grozījumos, kas stājās spēkā šā gada 23.jūlijā, noteikts, ka padomes sastāvā vairs nav plānošanas reģionu pārstāvju, un tas nozīmē, ka padome palikusi arī bez priekšsēdētāja, jo iepriekš šo amatu ieņēma Zemgales plānošanas reģiona attīstības padomes pārstāvis, Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš (ZZS).

Tāpat grozījumi noteica, ka padomē premjera vietā strādās viņa pārstāvis, nevis pats Ministru prezidents. Premjers Krišjānis Kariņš (JV) šim amatam izvirzījis savu padomnieku demogrāfijas jautājumos Parādnieku.

Pēc Kariņa preses sekretāra Sandra Sabajeva stāstītā, amatam bija plānots virzīt premjera ārštata padomnieku sabiedrības integrācijas jautājumos Hosams Abu Meri (JV). Tomēr Abu Meri ir Ministru prezidenta ārštata padomnieks, kas pienākumus pilda sabiedriskā kārtā, bet ikdienā strādā ārsta profesijā, turklāt ārpus šiem pienākumiem darbojas arī vairākās sabiedriskās padomēs, kā arī nesen ir kļuvis par Libānas goda konsulu Latvijā.

«Ņemot vērā šos apstākļus, Abu Meri nevarēja savietot esošos pienākumus ar darbu SIF padomē, līdz ar to par premjera pārstāvi šajā padomē ir nozīmēts Kariņa štata padomnieks Parādnieks, kuram ir ilgstoša pieredze darbā ar nevalstisko sektoru. Parādnieks ir apliecinājis, ka cieši sadarbosies ar Abu Meri, kurš iespēju robežās arī piedalīsies SIF padomes sēdēs,» atzina Sabajevs.

Parādnieks pastāstīja, ka pretendēs uz padomes vadītāja amatu un fonda darbu iecerējis padarīt efektīvāku un caurspīdīgāku.

Viņš norādīja, ka pie SIF darba uzlabošanas plāno strādāt, esot fonda padomē un neatkarīgi no jautājuma par padomes vadītāja amatu. Reizē viņš ir gatavs to ieņemt, ja padomes pārstāvji par to vienosies.

Saskaņā ar likumu SIF padome pašlaik sastāv no premjera pārstāvja, pieciem konkrētu jomu ministriem un pieciem nevalstisko organizāciju pārstāvjiem. Lēmumi tiek pieņemti ar vismaz septiņām balsīm no 11.

Atslēgvārdi: Aktuāli


Pievienot komentāru

PVO: Mikroplastmasa dzeramajā ūdenī rada mazu risku veselībai

Pasaules Veselības organizācija secinājusi, ka daudzums, kādā šobrīd dzeramajā ūdenī ir sastopamas sīkas plastmasas daļiņas, rada mazu iespēju nodarīt kaitējumu veselībai. Vienlaikus tā brīdinājusi, ka vajadzīgs plašāk pētīt mikroplastmasas ietekmi uz veselību.

Amazones lietus mežos sasniegts rekordaugsts ugunsgrēku skaits

Amazones lietus meži Brazīlijā šogad deguši tik daudz kā nekad līdz šim, liecina Nacionālā Kosmosa izpētes institūta dati.

KNAB atbrīvojis aizturēto Ogres novada mēru Helmani

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs 21.augusta vakarpusē ir atbrīvojis no rīta aizturēto Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani.

Valsts iestādēm būtu jānorāda ielūgtās personas uz publiskiem pasākumiem, tā VK

Jebkurai publiskā sektora institūcijai, kas saņem publisko finansējumu un to izmanto pasākumu rīkošanai, būtu atklāti jānorāda ielūgto personu vai institūciju saraksts.

Rīgā plāno ieviest tūristu nodevu – eiro par dienu

Rīgas domes ierēdņi izstrādājuši saistošos noteikumus, kas paredz visām tūristu mītnēm par viesu izmitināšanu maksāt pašvaldībai nodevu viena eiro apmērā par katru nakšņošanas dienu, bet ne vairāk kā desmit eiro, ja atpūtnieks pilsētā uzturas ilgāk.

Pārskatot izdevumus, visvairāk naudas rasts Zemkopības ministrijā

Vislielākie līdzekļi – 30,73 miljoni eiro – izdevumu pārskatīšanas rezultātā 2020.gada budžetā rasti Zemkopības ministrijā, liecina Finanšu ministrijas ziņojums.

Pirms jaunā mācību gada sākuma trūkst ap 500 pedagogu

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, varētu būt ap 500 pedagogu vakancēm, pastāstīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Okupācijas muzejam meklē jaunu vadītāju – izsludināts konkurss

Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valde izsludinājusi atklātu konkursu uz Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatu. Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 30.septembris.

Reitingi Igaunijā: Opozīcija popularitātē aizvien pārspēj koalīciju, taču atbalsts krītas

Opozīcijas partijas Igaunijā piedzīvojušas popularitātes kritumu, kamēr valdošā Centra partija piedzīvojusi kāpumu.

Rīgas domē likvidēs trīs darba grupas

Likvidēt nolemts 2011.gadā izveidoto vadības grupu par zemās grīdas tramvaju ieviešanu Rīgā un 2013.gadā izveidoto Dienvidu tilta būvniecības projekta vadības grupu.

Palielinātas akcīzes likmes – akcīzes nodokļa ieņēmumi auguši par 8,1%

Akcīzes nodokļa ieņēmumi 2019.gada pirmajos sešos mēnešos ir 521 miljons eiro, kas ir par 39 miljoniem eiro jeb 8,1% vairāk nekā 2018.gada attiecīgajā periodā.

Pēc Helmaņa aizturēšanas iemeslu noskaidrošanas Gerhards vērtēs, vai paturēt viņu par padomnieku

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards pēc iepazīšanās ar Ogres novada domes priekšsēdētāja Egila Helmaņa aizturēšanas iemesliem vērtēs, vai viņu paturēt par padomnieku.

Nodokļu reformas atskaņas: Budžeta izdevumus aicina samazināt par 94 miljoniem

Nodokļu reformas ietekme joprojām ir būtiska un kompensējošie pasākumi ir nepietiekami, tādēļ padome uzskata, ka maksimāli pieļaujamie izdevumi nākamā gada budžetā nosakāmi par 94 miljoniem eiro mazāki nekā paredzēts budžeta projektā.

Latvijā ražotāju cenu līmenis rūpniecībā palielinājies par 1,5%

Salīdzinot ar jūniju, jūlijā ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,2%. Toties salīdzinājumā ar pērnā gada jūliju kāpums ir 1,5%.

Iniciatīvai Ierēdnis ēno uzņēmēju pieteikušies 37 uzņēmumi

Apkopojot uzņēmumu iesniegtos pieteikumus, iniciatīvai Ierēdnis ēno uzņēmēju kopumā pieteikušies 37 uzņēmumi, kopumā ēnošanai piedāvājot 83 amata vietas savos uzņēmumos.

PVD apturējis divu ar zīmolu Pakistānas kebabs strādājošu uzņēmumu darbību

Pārtikas un veterinārais dienests higiēnas prasību pārkāpumu dēļ apturējis divu ar zīmolu Pakistānas kebabs strādājošu uzņēmumu darbību.

Tramps atkārto aicinājumu atļaut Krievijai atgriezties «Lielajā septītniekā»

ASV prezidents Donalds Tramps atkārtojis aicinājumu atļaut Krievija atgriezties «Lielajā septītniekā» jeb G7, pasaules industriāli attīstītāko valstu valdību sadarbības forumā, uzsverot, ka ir labāk, ja Krievija atgriežas šo valstu vidū.

Pēc izdevumu pārskatīšanas FM izdevies rast potenciālo resursu 93,7 miljonu apmērā

Pēc izdevumu 2020.gadam pārskatīšanas izdevies rast potenciālo resursu 93,7 miljonu eiro apmērā. No tiem 48,1 miljons eiro novirzāms kopējās fiskālās telpas uzlabošanai.

Kaljulaida: Finanšu ministram Helmem vairs nav vietas valdībā

Pēc tikšanās ar Igaunijas premjerministru Jiri Ratasu prezidente Kersti Kaljulaida pauda pārliecību, ka valdībā vairs nav vietas finanšu ministram Martinam Helmem.

Valsts pamatbudžeta bāzes izdevumi 2020.gadam – 7,13 miljardi

Valsts pamValsts pamatbudžeta bāzes izdevumi 2020.gadam ir aprēķināti 7 132,4 miljardu eiro apmērā un 2021.gadam valsts pamatbudžeta bāzes izdevumi – 7 332 miljardu eiro apmērā.

Lietuvas eirokomisāra kandidāts: «Zaļā» politika un digitalizācija ir Eiropas prioritātes

Stājoties Seima priekšā, Lietuvas ekonomikas ministrs Virgīnijs Sinkevičs, kuru virza eirokomisāra amatam, kā Eiropas prioritātes minēja «zaļo» politiku un digitālizāciju.

KNAB aizturējis Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani, notiek kratīšana

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs 21.augusta rītā aizturējis Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani.

Rīgas satiksme šī gada pirmajā pusē nopelnījusi 2,04 miljonus

SIA Rīgas satiksme šī gada pirmajā pusē nopelnījusi 2,04 miljonu eiro savukārt apgrozījums bijis 95,67 miljoni eiro, liecina uzņēmuma publiskotie dati.

Itālijā krīt valdība, izjūk labējo-populistu koalīcija

Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte paziņojis par atkāpšanos no amata pēc tam, kad neuzticības balsojumu bija rosinājusi labējā koalīcijas partija Līga ar premjerministra vietnieku Mateo Salvīni priekšgalā.

Rosinās ziņot par Saeimas deputātiem piešķirtajiem komandējumiem

Saeimas Juridiskās komisijas sēdē deputāti vienojušies rosināt grozījumus Saeimas kārtības rullī, kas noteiktu Saeimas Prezidijam ziņot par deputātu komandējumiem Saeimas plenārsēdē.

Jaunākie komentāri


-->