bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 27.02.2020 | Vārda dienas: Andra, Līva, Līvija

NY Post žurnālists: Pierādījumi liecina par liela FIB skandāla tuvošanos; pieļauj FIB apzinātu vēršanos pret Trampu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Kamēr Amerikas Savienoto Valstu likumdevēji un Federālais Izmeklēšanas birojs (FIB) izmeklē prezidenta Donalda Trampa (Donald Tramp) līdzgaitnieku iespējamos sakarus ar Maskavu, jauni pierādījumi liecina par paša FIB slepenu iesaistīšanos priekšvēlēšanu cīņā – ar mērķi nepieļaut Trampa uzvaru, tā raksta ziņu portāla New York Post apskatnieks.

Amerikāņu ziņu portāla New York Post komentētājs Maikls Gudvins (Michael Goodwin) savā viedokļa rakstā, kas publicēts otrdien, 23.janvārī, uzskaitījis informāciju, kas, viņaprāt, apliecina, ka FIB vadība ir nodevusi nāciju, ļaunprātīgi izmantojot savas pilnvaras, lai censtos izvēlēties prezidentu.

Gudvins raksta par informatīvu apkopojumu, kura sagatavošanu par Trampa iespējamo saistību ar Krieviju «apmaksājuši» viņa sāncenses Hilarijas Klintones (Hillary Clinton) kampaņas veidotāji un ASV Demokrātiskās partijas pārvaldes organizācija Demokrātiskā Nacionālā Komiteja.

Saskaņā ar viņa pausto FIB pirms 2016.gadā notikušām ASV prezidenta vēlēšanām, visticamāk, izmantojis šo informāciju, lai iegūtu ASV Ārvalstu izmeklēšanas novērošanas tiesas piekrišanu Trampa līdzstrādnieku novērošanai.

Komentētājs līdztekus arī citē nopludinātas FIB darbinieku īsziņas, kas liecinot, ka pret republikāņu kandidāta kampaņu pēcāk uzsāktās izmeklēšanas vadītājs Pīters Strzoks (Peter Strzok) runājis par «apdrošināšanas polisi» gadījumam, ja ievēlēts tiktu Tramps.

Šī «apdrošināšanas polise», raksta Gudvins, esot pašreizējā izmeklēšana uz aizdomu pamata par Trampa kampaņas iespējamu nelikumīgu sadarbību ar Krieviju.

Strzoks esot arī vienlaikus vadījis izmeklēšanu Klintones klasificētās e-pasta sarakstes lietā, kas priekšvēlēšanu kampaņas laikā meta lielāko ēnu uz Klintones kandidatūru.

Kādā nopludinātā īsziņā aģents, kura vārdu Gudvins nenosauc, raksta, ka toreizējā ASV ģenerālprokurore Loreta Linča (Loretta Lynch) izmeklēšanas laikā zinājusi, ka FIB neieteiks izvirzīt apsūdzības pret Klintoni.

Gudvins arī uzsver, ka aizdomas par FIB iespējamiem centieniem vēlēšanu svaru kausus nosvērt par labu Klintonei arī nemazinot FIB paustais, ka izmeklēšanas iestāde nevar atrast lielu apjomu «piecu mēnešu laikā nosūtītu īsziņu, ar kurām apmainījušies Strzoks un [FIB juriste Lisa] Peidža (Lisa Page)». Pazudušo īsziņu sūtīšanas laiks bijis no 2016.gada 14.decembra līdz 2017.gada 17.maijam, proti, mēnesi pirms Trampa stāšanās amatā, kā arī  viņa prezidentūras pirmos mēnešu laikā.

Par Gudvina minētajiem pierādījumiem ieinteresējušies republikāņu kongresmeņi, kuru priekšgalā ir Devins Njūnzs (Devin Nunes), ASV Kongresa Pārstāvju palātas Pastāvīgās Izmeklēšanas komitejas priekšsēdētājs.

Pret FIB vērstā kritika jau likusi iestādes vadībai kļūt pieļāvīgākai pret tās darba kritiku, secina New York Post komentētājs.

Ref: 111.111.103.5556


Pievienot komentāru

Astoņu mēnešu laikā saņemti 435 trauksmes cēlāju ziņojumi

No visiem iesniegumiem par trauksmes cēlēju ziņojumiem ir atzīti 119. Visbiežāk trauksme celta par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, amatpersonu pārkāpumiem un publiskas personas finanšu līdzekļu vai mantas izšķērdēšanas.

Lietuva izsludina ārkārtas stāvokli, gatavojoties koronavīrusam

Lietuva, kur pagaidām nav konstatēti jaunā koronavīrusa inficēšanās gadījumi, ir izsludinājusi ārkārtas stāvokli kā preventīvu soli, lai sagatavotos iespējamam infekcijas uzliesmojumam, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

EK: Jaunā koronavīrusa dēļ var tikt koriģēta Latvijas ekonomikas izaugsmes prognoze

Trešdien, 26.februārī, publicētajā EK ziņojumā par Latviju norādīts, ka Latvijas iekšzemes kopprodukta pieaugums 2020.gadā varētu būt 2,3% apmērā, bet 2021.gadā – 2,4% apmērā.

Ukraina ievieš Krimas okupācijas pretošanās dienu; Kremlis neizpratnē

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis pavēstījis, ka turpmāk 26.februārī valstī tiks atzīmēta Krimas okupācijas pretošanās diena, ziņo Ukrainas nacionālā ziņu aģentūra Ukrinform.

Saskaņas līderis Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās būs krievu skolu aizstāvis Čekušins

Pirms starta 13.Saeimas vēlēšanās kopā ar Saskaņu Čekušins aktīvi darbojies kopā ar citiem krievu skolu aizstāvjiem, tostarp Latvijas Krievu savienību.

Līdakam piedāvā turpināt strādāt Rīgas zoodārzā; piedāvājumu pieņemt nesteidz

Rīgas zoodārza kapitāldaļu turētājs Radzevičs piedāvājis Ingmāram Līdakam turpināt darbu iestādē sabiedrības izglītošanas jomā, taču Līdaka piedāvājumu pieņemt nesteidz, jo neesot skaidrības par jaunās zoodārza vadības plāniem.

Baltkrievija par piesārņotu naftu no Krievijas plāno saņemt 56 milj. eiro

Baltkrievija, kurai Krievija pērn piegādāja pusmiljonu tonnu nekvalitatīvas naftas, pēc ilgām sarunām ar Maskavu gaida kompensāciju 56 miljonu eiro vērtībā, ziņo Baltkrievijas valsts ziņu aģentūra BelTA.

Igaunijas Rail Baltica uzņēmuma jaunais vadītājs koncentrēsies uz termiņu izpildi

Igaunijas valsts uzņēmumā Rail Baltic Estonia priekšsēdētāja amatā stāsies Tenu Grīnbergs, kurš sola koncentrēties uz būvdarbu grafika izpildi un tālāka finansējuma saglabāšanu, ziņo ERR.

FM: Nākamajā ES plānošanas periodā uzsvars uz klimatam draudzīgas ekonomikas transformāciju

«Nepieciešamība pāriet uz videi un klimatam draudzīgāku ekonomiku ir nenovēršama. Jo ātrāk tiks mainīta attieksme, ka klimata pārmaiņu mazināšanas mērķi ir drauds mūsu attīstībai, jo konkurētspējīgāki mēs būsim nākotnē.»

SIFFA direktors: Latvijā otrais zemākais vēža ārstēšanas finansējums Eiropā

Latvijas kompensācijas sistēmu papildinājušas tikai divas jaunās zāles – medikaments aknu vēža un zāles metastātiskas melanomas ārstēšanai.

Igaunijā koronavīrusa analīzes veiktas četrām personām; rezultāti negatīvi

Igaunijā līdz šim jaunā koronavīrusa analīzes veiktas četriem cilvēkiem, un visas bijušas negatīvas, tā Igaunijas Veselības pārvaldes informāciju citē raidorganizācija ERR.

Latvijā samazinās lidojumu kavējuma laiks

Latvijā 2019.gadā kopējais kavējums gaisa satiksmes plūsmas vadībā bija 2 626 minūtes, kas ir par 83,8% mazāk nekā 2018.gadā, kas saistīts ar racionālāku gaisa telpas izmantošanu.

Kariņš mudina Bordānu izpildīt savus «mājasdarbus», pirms kritizēt citus ministrus

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš mudina Jaunās konservatīvās partijas līderi, tieslietu ministru Jāni Bordānu izpildīt savus «mājasdarbus», pirms kritizēt citus ministrus.

Maskava noraida Sīrijas pamieru ar opozīciju; karadarbība pastiprinās

Karadarbībai Sīrijā starp valdības-Krievijas spēkiem un opozīcijas grupējumiem prasot arvien jaunus civiliedzīvotāju upurus, Krievija ir noraidījusi pamiera iespēju, jo uzskata pretiniekus par teroristiem, kuriem nevēlas piekāpties ne Maskava, ne Damaska, ziņo vācu raidsabiedrība DW.

Valdība lauksaimniekiem piešķir 8,7 miljonus eiro konkurētspējas nodrošināšanai

Valdība akceptē 8,72 miljonu eiro atbalsta finansējuma piešķiršanu lauksaimniekiem.

Vācijā pieaug karnevāla uzbrukumā cietušo skaits

Vācu policija, kura izmeklē automašīnas ietriekšanos cilvēku pūlī karnevāla gājiena laikā, ir pavēstījusi, ka uzbrukumā cietuši 52 cilvēki. No tiem 35 cietušie joprojām ir slimnīcā, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

Ministru domām daloties, pagaidām neatbalsta priekšlikumu par alkohola tirdzniecību internetā

Ministru domām daloties, valdība lēma pagaidām nevirzīt izskatīšanai Saeimā grozījumus Alkoholisko dzērienu aprites likumā, kas paredz atļaut Latvijā tirgot alkoholiskos dzērienus ar interneta starpniecību.

Kariņš: Latvijas dienesti ir gatavi nepieciešamības gadījumā neļaut jaunajam koronavīrusam izplatīties

Latvijā nav apstiprināts neviens saslimšanas gadījums ar jauno koronavīrusu, tomēr atbildīgie dienesti ir gatavi nepieciešamības gadījumā neļaut šim vīrusam izplatīties, norāda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Atsevišķu ministru kritikas pavadībā valdība atbalsta Nacionālo attīstības plānu

Ministru kabinets otrdien, 25.februārī, atbalstījis Pārresoru koordinācijas centra sagatavoto Nacionālā attīstības plāna 2021.–2027.gadam gala redakcijas projektu, atsevišķiem ministriem gan kritizējot finansējuma trūkumu tā īstenošanai.

Igaunijā policijas priekšnieka algu paceļ līdz 6 000 eiro

Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes ģenerāldirektora mēnešalga ir noteikta 6 000 eiro apmērā, tā paredz Igaunijas iekšlietu ministra Marta Helmes lēmums, ziņo ERR.

Igaunijā noraida aptieku reformas atcelšanas likumprojektu

Igaunijas parlamentā otrdien, 25.februārī, noraidīts grozījumu projekts, kas paredzēja mainīt valstī plānoto aptieku reformu, kuras nolūks ir aptieku pāriešana aptiekāru īpašumā. Grozījumu projektu bija iesniegusi Igaunijas Konservatīvā tautas partija, raksta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Ar sociālajām garantijām vēlas stiprināt tiesnešu neatkarību

Saeimas Juridiskā komisija otrdien, 25.februārī, pirmajā lasījumā atbalstīja likumu grozījumus, ar kuriem plānots stiprināt Satversmes tiesas tiesnešu neatkarību.

Pērn veikti 530,6 miljoni bezskaidrās naudas maksājumu 203 miljardu eiro apjomā

Salīdzinājumā ar 2018.gadu kopējais klientu bezskaidrās naudas maksājumu skaits pieauga par 11%, savukārt maksājumu kopapjoms samazinājās par 10,2%.

JKP dod mājienu par vēlmi Magņitska sankciju sarakstā redzēt arī Šķēli

Jaunās konservatīvās partijas ieskatā tā dēvētais Magņitska sankciju saraksts būtu jāpapildina arī ar citiem Latvijas oligarhiem, partijai netieši dodot mājienu par vēlmi tajā redzēt arī ekspolitiķi Andri Šķēli.

Koronavīrusa dēļ Kanāriju salās vairākiem simtiem atpūtnieku liedz atstāt viesnīcu

Spānijas Kanāriju salās kādā viesnīcā ieviesti pārvietošanās ierobežojumi vairākiem simtiem viesu, jo naktsmītnē uzturējies kāds itāļu ārsts, kuram ir konstatēts koronavīruss, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!