Obama nosauc Poliju par autoritāru valsti, Varšava aicina viņu atbraukt un paskatīties

ASV eksprezidents Baraks Obama (Barack Obama) publiski norādījis, ka Polija kļuvusi par autoritāru valsti. Pretēju skatījumu paudis Polijas premjerministrs Mateušs Moravjeckis, kurš aicinājis amerikāņu politiķi atbraukt un «palūkoties, cik skaisti Polija attīstās», vēsta poļu medijs Polskie Radio.

Pēdējos gados Polija ārvalstīs saņēmusi daudz kritikas par sabiedrisko mediju, likuma varas un tiesu varas graušanu, sieviešu tiesību aizskaršanu ar stingrāku abortu regulējumu un uzņemto ES saistību nepildīšanu. Austrumeiropas valsts, kur kopš 2015.gada centrālajā varā valda labēji noskaņotā partija Likums un taisnīgums, tomēr vēl nebija nosaukta par nedemokrātisku tik augstā līmenī.

Baraks Obama, kurš ASV vadīja no 2009. līdz 2017.gadam, nesenā intervijā amerikāņu raidorganizācijai CNN izteicies par demokrātiskas valsts pārvaldes apdraudējumu pašās ASV. «Mums visiem kā pilsoņiem ir jāatzīst, ka ceļš uz nedemokrātisku Ameriku nenotiks vienā brāzienā. Tas notiek vairāku soļu virknē.»

Kā piemērus savai tēzei politiķis nosaucis pēdējo gadu politiskos procesus Austrumeiropas ES dalībvalstīs. «Un, ja jūs paraugāties uz to, kas ir noticis tādās vietās kā Ungārija un Polija, kam acīmredzami nebija tādu pašu demokrātisko tradīciju, kā mums, tās nebija tik dziļi iesakņojušās, un tomēr vēl tik nesen kā pirms desmit gadiem tās bija funkcionējošas demokrātijas, un šobrīd būtībā ir kļuvušas autoritāras,» vērtējis Obama.

Varšava saskata maldīgu raksturojumu

Šonedēļ ASV politiķa pausto lūgts komentēt Polijas premjerministrs Mateušs Moravjeckis no partijas Likums un taisnīgums. Viņš savā komentārā koncentrējies uz ekonomiskām norisēm, nevis politiskām un institucionālām pārmaiņām valstī.

«Es domāju, ka, ja bijušais ASV prezidents Baraks Obama atbrauktu uz šejieni un uzmanīgi palūkotos, cik skaisti Polija patlaban attīstās, viņš pamanītu to un daudzas citas lietas. Un tas nenotika nejauši, tas nenotika nejauši, kamēr pie varas bija Likums un taisnīgums,» sacījis Moravjeckis, kā viņa teikto citē Polskie Radio.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas