OECD: Latvijas darba tirgus rīcībpolitikai ir pozitīva ietekme uz bezdarbniekiem

Latvijas darba tirgus politikas pasākumiem ir pozitīva ietekme uz bezdarbnieku darba tirgus iespējām, taču vienlaikus lielāks atbalsts nepieciešams sociālās atstumtības riskam pakļauto personu atbalstam, secināts Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) pētījumā Cilvēku sasaiste ar darba vietām: Latvija.

Otrdien, 16. aprīlī, OECD Nodarbinātības, darba un sociālo lietu direktorāta eksperti prezentēja zinātnisko pētījumu, kurā izvērsti analizēti Latvijas īstenotie darba tirgus politikas pasākumi, kā arī sniegts OECD ekspertu redzējums par galvenajiem nākotnes izaicinājumiem. Pētījumā detalizēti analizēta Latvijas darba tirgus politika, izvērtējot Nodarbinātības valsts aģentūras organizēto pasākumu, tostarp apmācību un atbalstītās nodarbinātības, ietekme uz darba atrašanas iespējām un darba samaksas pieaugumu, kā arī reģionālās mobilitātes izaicinājumi.

Pētījumā secināts, ka darba tirgus politikas pasākumi bijuši efektīvi, taču jāturpina to pilnveidošana.

«OECD vērtējums skaidri un nepārprotami parāda, ka darba tirgus politikas pasākumiem ir būtiska ietekme uz bezdarbnieku iespējām darba tirgū – apmācību dalībniekiem ir gan lielākas darba atrašanas iespējas, gan lielāki darba ieņēmumi. Šo pasākumu turpināšana un garantētā minimālā ienākumu pabalsta palielināšana ir instrumenti, ar kuru palīdzību varam mobilizēt darbaspēka rezervi,» uzsver labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).

Pētījuma rezultātus Labklājības ministrija izmantos, lemjot par atbalsta pasākumu pilnveidi, kā arī veicot Iekļaujošas nodarbinātības pamatnostādņu 2015.-2020.gadam vidusposma izvērtējumu.

OECD ir starpvaldību organizācija, kuras sastāvā ir 36 attīstītākās pasaules valstis. OECD misija ir veicināt rīcībpolitiku izstrādi, kas uzlabotu ekonomisko un sociālo labklājību cilvēkiem visā pasaulē.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas