OECD: Pandēmija izgaismojusi nopietnus trūkumus Eiropas valstu veselības aprūpes sistēmās

Jaunā koronavīrusa pandēmija izgaismojusi nopietnus trūkumus Eiropas valstu veselības aprūpes sistēmās, teikts Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ceturtdien, 19.novembrī, publiskotā ziņojumā.

Darbinieku trūkums izrādījusies daudz nopietnāka problēma nekā gultasvietu trūkums slimnīcās, secināts ziņojumā, norādot, ka pagaidu slimnīcas bijis iespējams iekārtot ātrāk nekā apmācīt jaunus darbiniekus.

Ziņojumā arī norādīts, ka valdībām jāatrod labākas stratēģijas ierobežojumu atvieglošanai, lai izvairītos no pilnīgas karantīnas režīmiem.

Sevišķi svarīgi ir palielināt testēšanu un inficēšanās ķēžu izsekošanu, uzsvērts ziņojumā.

«Vairumam valstu (..) bija problēmas paplašināt testēšanu, kas ierobežoja testēšanas un kontaktu izsekošanas efektivitāti. Tas nestāja tām daudz iespēju, lai savaldītu vīrusa izplatīšanos pirmā viļņa laikā, padarot par nepieciešamu stingrāku ierobežojumu ieviešanu,» teikts ziņojumā.

Veiksmīgi izrādījās aizliegumi rīkot lielus pasākumus, ieteikumi strādāt no mājām un sejas masku valkāšana, secināts ziņojumā.

OECD arī norādīja, ka pandēmija sevišķi smagi skārusi gados vecus cilvēkus, nabadzīgus cilvēkus, etniskās minoritātes un cilvēkus, kas dzīvo nabadzīgos rajonos, kas daļēji skaidrojams ar ierobežoto piekļuvi veselības aprūpes institūcijām.

Organizācija uzsvēra, ka šī situācija izgaismo nepieciešamību koncentrēties uz sociālajiem faktoriem, kas ietekmē cilvēku veselību.

Saistītie raksti

OECD Latvijas šī gada ekonomikas krituma prognozi samazina līdz 4,3%

Jūnijā publiskotajās prognozēs OECD lēsa, ka Latvijas ekonomika šogad saruks par 8,1%.

BNN PĒTA | OECD vadītājs brīdina Lietuvu no straujas augošā valsts parāda samazināšanas

Apspriedē ar Lietuvas augstākajām amatpersonām Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas ģenerālsekretārs Anhels Gurija ieteicis Lietuvai nepieņemt straujus lēmumus ar mērķi samazināt valsts ārējo parādu, kas aug satraucošā apmērā.

Katrs 15. ar COVID-19 inficētais ir saistīts ar veselības aprūpes sistēmu, tā Perevoščikovs

Kopumā COVID-19 izplatība attīstās pēc vidējā scenārija un situācija Latvijā pēc atsevišķiem rādītājiem joprojām ir labāka nekā citās Eiropas valstīs.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ziņas

Jaunatklātie COVID-19 gadījumi Baltijā. Latvijā – 690, Lietuvā – 2 109, Igaunijā – 524

Latvijā pēdējā diennaktī konstatēti 690 jauni saslimšanas gadījumi ar koronavīrusu COVID-19, tādējādi kopš pavasara inficēto skaitam sasniedzot 18 377. Savukārt jaunākie publiskie dati par Igauniju liecina,...

Saeima pieņem nākamā gada budžetu, paredzot tēriņus 10,758 miljardu eiro apmērā

Saeima trešdien, 2.decembrī, galīgajā lasījumā pieņēmusi 2021.gada budžetu, paredzot kopējos izdevumus 10,758 miljardu eiro apmērā, bet ieņēmumus 9,579 miljonu eiro apmērā. Par budžeta pieņemšanu nobalsoja...

ES budžets: Fon der Leiena mudina Ungāriju un Poliju tiesāties

ES dalībvalstīm joprojām nespējot vienoties par bloka daudzgadu budžeta un atjaunošanas fonda apstiprināšanu saistībā ar Ungārijai un Polijai nepieņemamu nosacījumu finansējuma piešķiršanā, Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena aicinājusi abas valstis vērsties tiesā, nevis bloķēt svarīgo dokumentu pieņemšanu.

Policija aiztur trīs nelegālās televīzijas izplatītājus

Valsts policijas (VP) Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa šā gada novembrī aizturēja trīs personu grupu, kas tiek turēta aizdomās par nelegālās televīzijas izplatīšanu. Izmeklēšanas laikā noskaidrots,...

COVID-19 ietekme uz kultūras nozari – kompensācijas, un kas varēs strādāt

Mērķtiecīgai cīņai ar COVID-19 pandēmijas izplatību Latvijā valdība lēmusi pagarināt ārkārtējo situāciju valstī līdz 2021.gada 11.janvārim un noteikt papildu drošības pasākumus, tostarp kultūrā. To...

Portugāle savā ES prezidentūrā koncentrēsies uz sociālo jomu

Portugāle, kura 2021.gada 1.janvārī pārņems prezidentūru ES Padomē no Vācijas, vēlas dot koncentrēties uz Eiropas sociālo modeli bloka dienaskārtībā saistībā ar atbalstu iedzīvotājiem krīzes laikā.

Pasaules diktātu latviešu valodā bez kļūdām šogad uzrakstījuši četri cilvēki

Izlabojot 2 457 pārbaudei pieņemtos darbus, kļuvis zināms, ka VI pasaules diktātu latviešu valodā, kas 2020.gada 7.novembrī plkst. 12.15 vienlaikus Latvijā un pasaulē norisinājās...

Epidemiologu aprēķini: Vakcinējot 70 līdz 75% Latvijas iedzīvotāju, varētu apturēt COVID-19 izplatīšanos

Pēc epidemiologu aprēķiniem, vakcinējot 70 līdz 75% Latvijas iedzīvotāju varētu apturēt COVID-19 izplatīšanos, lai gan ideālā variantā būtu, ja visi Latvijas iedzīvotāji izvēlētos vakcinēties pret COVID-19 vīrusu.

Rīgā oficiāli sākas A.Čaka ielas pagaidu velojoslu eksperiments

Otrdien, 1.decembrī, oficiāli sācies A.Čaka ielas pagaidu velojoslu eksperiments, kas turpināsies līdz nākamā gada 1.aprīlim, vēsta Rīgas domes Satiksmes departaments. Eksperimenta mērķis ir veikt satiksmes...
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!