Oficiālā Baltkrievijas prezidenta vēlēšanu aptauja vēsta par Lukašenko uzvaru, bet opozīcijas aptaujās vadībā Tsikhanovska

Baltkrievijā svētdienas, 9.augusta, vakarā pēc iecirkņu slēgšanas publiskotās oficiālās nobalsojušo aptaujas rezultāti vēsta par autoritārā prezidenta Aleksandra Lukašenko pārliecinošu uzvaru, savukārt opozīcijas aptaujās ar līdzīgu vairākumu vadībā ir Lukašenko galvenā sāncense Svjatlana Tsikhanovska.

Lukašenko svētdien notikušajās vēlēšanās saņēmis 79,7% balsu, bet Tsikhanovska – 6,8% balsu, ziņo oficiālā informācijas aģentūra BelTA, atsaucoties uz aptauju, ko veikusi jauniešu socioloģisko pētījumu laboratorija BKMO pēc NVS valstu teleradiokompānijas Mir pārstāvniecības Baltkrievijā pasūtījuma.

Savukārt lietotnes Telegram kanāla Sovremennaja Belarusj nobalsojušo vēlētāju aptaujā Tsikhanovskai ir 71,1%, bet Lukašenko  – 15,5% balsu, ziņo opozīcijas portāls Hartija ’97.

Tas arī vēsta, ka vietnes Belorusskij partizan aptaujā Tsikhanovskai ir 64,9%, bet Lukašenko – 16,1% balsu.

Pārējiem trim kandidātiem visās aptaujās ir nenozīmīgs balsu skaits.

Jau ziņots, ka Baltkrievijā svētdien notika prezidenta vēlēšanas, kurā ilggadējā autoritārā prezidenta Aleksandra Lukašenko galvenā sāncense bija opozicionāre Svjatlana Tsikhanovska. Tomēr gaidāms, ka varasiestādes viltos vēlēšanu rezultātus, lai panāktu Lukašenko palikšanu pie varas.

Tsikhanovska solījusi, ka gadījumā, ja viņa uzvarētu vēlēšanās, tiks sarīkotas jaunas prezidenta vēlēšanas, kurās brīvi varēs kandidēt visi opozīcijas pārstāvji – arī tie, kuri pašlaik ir aiz restēm.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas