Ogres novadā likvidēs padomju okupācijas režīma piemiņas akmeņus

Ogres novada pašvaldības dome nolēmusi demontēt piecus Ogres novada administratīvajā teritorijā esošos padomju okupācijas režīma piemiņas akmeņus, liecina novada mājaslapā publicētā informācija.

Kā raksta jauns.lv, likvidēt paredzēts piemiņas vietu, kas atrodas Ikšķiles pilsētā, Pārbrauktuves ielā 4, pie Ikšķiles dzelzceļa stacijas un veltīta PSRS Ārlietu tautas komisariāta diplomātiskajam kurjeram Teodoram Netem.

Tāpat paredzēts demontēt Ogres novada Tomes pagastā pie Tomes pamatskolas sporta laukuma esošo piemiņas akmeni, kas tur novietots par godu Padomu armijai. Proti, izlūkgrupa Baikāls šai apkārtnē darbojās 1944.gadā.

Likvidēt plānots arī Ogres novada Madlienas pagastā – skvērā starp Madlienas Kultūras namu un Madlienas Evaņģēliski luterisko baznīcu – uzstādīto piemiņas akmeni, kurā iecirsti vārdi: «1944.gada 26.septembrī padomju armija atbrīvoja Madlienu no vācu fašistiskajiem iebrucējiem.» Teritorijā, kur atrodas piemiņas akmens, karavīri nav apglabāti.

Lasiet arī: Pieminekļa aizvākšanai no Uzvaras parka piedāvā četrus variantus

Pašvaldība demontēt paredzēto pieminekļu sarakstā min Ogres novada Madlienas pagastā, lauka vidū netālu aiz Madlienas vecās skolas uzstādīto pieminekli totalitāro režīmu terora upuriem. Uz pieminekļa sākotnēji zem bareljefā veidota sāpēs saspringta cilvēka tēla ir bijusi plāksne ar vārdiem «Fašisma upuriem». Informācijas par apbedījumiem šajā vietā neesot. 

Likvidēt paredzēts arī Ogres novada Lauberes pagastā esošo pieminekli par godu Padomju armijas karavīriem Lauberes pagastā. Šis piemineklis atrodas Lauberes skolas teritorijā, starp autoceļu Laubere – Krodzinieki un skolas ēku. Tas uzstādīts 1970.gadā un veltīts Padomju armijas karavīriem, kas 1944.gada 9.oktobrī ieņēma Lauberi. Tā nav karavīru apbedījumu vieta, atzīmē novadā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas