Okeānijas vulkāna izvirdums prasa dzīvības 10 000 kilometru attālumā

Okeānijas salu valstī Tongā noticis liels vulkāna izvirdums. Tā izšautais pelnu mākonis bijis redzams no kosmosa, un tā radītie cunami viļņi skāruši arī Dienvidameriku, kas atrodas vairāk nekā 10 000 kilometru attālumā, vēsta britu raidoganizācija BBC.

Hungatongas-Hungahāpaijas vulkānā, kas atrodas Tongatapu salā, 65 kilometru attālumā no Tongas galvaspilsētas Nukualofas, izvirdums noticis svētdien, 16.janvārī. No vulkāna pacēlies pelnu mākonis, kas pārklājis plašu apvidu tā apkārtnē un bijis labi redzams satelītattēlos, kas uzņemti no Zemes mākslīgiem pavadoņiem.

Lasiet arī: Kanāriju salās pasludina vulkāna izvirduma beigas

Izvirdums radījis arī cunami viļņus Klusajā okeānā. Pašu Tongatapu piekrasti apskalojuši vairāk nekā metru augsti viļņi, bet Dienvidamerikas valsts Peru Klusā okeāna piekrastē, kas atrodas vairāk nekā 10 000 kilometru attālumā no vulkāna, neierasti augstos viļņos noslīkuši divi cilvēki.

Tā kā dabas katastrofā ir bojātas tālruņa un interneta sakaru līnijas, kas savieno Tongu ar ārpasauli, postījumu un upuru apjomu šobrīd var tikai nojaust. Austrālija un Jaunzēlande ir nosūtījušas izlūkošanas lidmašīnas un Tongu, lai noskaidrotu vairāk par svētdien attālajā Okeānijas salu valstī notikušo.

Tongas Karaliste ir salu valsts attālā vietā Klusā okeāna vidusdaļā ar 100,2 tūkstošiem iedzīvotāju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas