Oktobrī Latvijā krītas elektroenerģijas ražošana, aug patēriņš

Oktobrī Latvijas elektroenerģijas patēriņš, izmantojot vietējos elektroenerģijas ražošanas avotus, tika nosegts 54% apmērā, kamēr pirms gada oktobrī izdevās saražot 83% no valstī nepieciešamās elektroenerģijas, liecina Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operatora AS Augstsprieguma tīkls sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats.

Oktobrī Latvijā saražotas 333 635 megavatstundas (MWh) elektroenerģijas, kas ir par 2% mazāk nekā septembrī un 35% mazāk nekā oktobrī pirms gada. Elektroenerģijas patēriņš oktobrī bija 618 679 MWh – par 10% lielāks nekā septembrī un par 1% mazāks nekā 2019.gada oktobrī.

Lai gan Daugavas hidroelektrostacijās (HES) saražotās elektroenerģijas apjoms salīdzinājumā ar septembri palielinājies par 4%, salīdzinot ar 2019.gada oktobri, tas ir samazinājies par 25%. Būtiskāk samazinājies lielajās termoelektrostacijās saražotās elektroenerģijas apjoms – par 15% pret septembri, bet, salīdzinot ar 2019.gada oktobri, samazinājums ir vairāk kā divas reizes.

Mazajās koģenerācijas stacijās attiecībā pret septembri ir vērojams pieaugums 30% apmērā un 11% kritums pret pērno oktobri, savukārt 10% pieaugums pret septembri un 14% kritums pret 2019.gada oktobri vērojams biomasas stacijās. Pārējo elektroenerģijas ieguves veidu izmaiņas oktobrī nav atstājušas būtiskas izmaiņas Latvijas elektroenerģijas ražošanas kopējā bilancē.

Saistītie raksti

Nākamgad spēkā jauni elektroenerģijas pārvades tarifi; mājsaimniecībām izmaiņas rēķinos nav gaidāmas

Visām lietotāju grupām, kas pieslēgtas pie pārvades tīkla, tarifa mainīgā daļa jeb maksa par pārvadīto apjomu, vidēji samazināsies par 43%.

Latvijas elektriskie tīkli pievienoti Augstsprieguma tīklam

AS Augstsprieguma tīkls reorganizācijas rezultātā AST pievienots līdzšinējo pārvades sistēmas aktīvu īpašnieks AS Latvijas elektriskie tīkli.

Latvijas mājsaimniecības par elektrību un gāzi pirmajā pusgadā maksājušas mazāk nekā ES vidēji

Eiro izteiksmē Latvijā, tāpat kā Lietuvā, vidējā elektrības cena mājsaimniecībām pirmajā pusgadā bija 14,2 eiro par 100 kilovatstundām.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ziņas

NBS komandiera amatam atkārtoti aicina virzīt ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) aicina Valsts prezidentam Egilam Levitam Nacionālo bruņoto spēku komandiera amatā atkārtoti virzīt ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu, informē Aizsardzības ministrija. «Ģenerālleitnants Leonīds...

Lai izkontrolētu jaunos ierobežojumus, policistiem nāksies strādāt virsstundas

Lai izkontrolētu jaunos, papildus ieviestos COVID-19 ierobežojumus, Valsts policijai (VP) nāksies strādāt virsstundas, taču patlaban dienaskārtībā nav jautājums par armijas piesaisti iekšzemē, pastāstīja VP...

Ratass: Igaunijā 2+2 principa neievērošana ir problēma

Pārtikas veikalos Igaunijā netiek ievērots 2+2 noteikums jeb aizliegums pulcēties grupās lielākās par divām personām no vairāk nekā divām mājsaimniecībām, un tas liedz samazināt vīrusa izplatību, norādījis Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass.

Jaunatklātie COVID-19 gadījumi Baltijā. Latvijā – 690, Lietuvā – 2 109, Igaunijā – 524

Latvijā pēdējā diennaktī konstatēti 690 jauni saslimšanas gadījumi ar koronavīrusu COVID-19, tādējādi kopš pavasara inficēto skaitam sasniedzot 18 377. Savukārt jaunākie publiskie dati par Igauniju liecina,...

Saeima pieņem nākamā gada budžetu, paredzot tēriņus 10,758 miljardu eiro apmērā

Saeima trešdien, 2.decembrī, galīgajā lasījumā pieņēmusi 2021.gada budžetu, paredzot kopējos izdevumus 10,758 miljardu eiro apmērā, bet ieņēmumus 9,579 miljonu eiro apmērā. Par budžeta pieņemšanu nobalsoja...

ES budžets: Fon der Leiena mudina Ungāriju un Poliju tiesāties

ES dalībvalstīm joprojām nespējot vienoties par bloka daudzgadu budžeta un atjaunošanas fonda apstiprināšanu saistībā ar Ungārijai un Polijai nepieņemamu nosacījumu finansējuma piešķiršanā, Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena aicinājusi abas valstis vērsties tiesā, nevis bloķēt svarīgo dokumentu pieņemšanu.

Policija aiztur trīs nelegālās televīzijas izplatītājus

Valsts policijas (VP) Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa šā gada novembrī aizturēja trīs personu grupu, kas tiek turēta aizdomās par nelegālās televīzijas izplatīšanu. Izmeklēšanas laikā noskaidrots,...

COVID-19 ietekme uz kultūras nozari – kompensācijas, un kas varēs strādāt

Mērķtiecīgai cīņai ar COVID-19 pandēmijas izplatību Latvijā valdība lēmusi pagarināt ārkārtējo situāciju valstī līdz 2021.gada 11.janvārim un noteikt papildu drošības pasākumus, tostarp kultūrā. To...

Portugāle savā ES prezidentūrā koncentrēsies uz sociālo jomu

Portugāle, kura 2021.gada 1.janvārī pārņems prezidentūru ES Padomē no Vācijas, vēlas dot koncentrēties uz Eiropas sociālo modeli bloka dienaskārtībā saistībā ar atbalstu iedzīvotājiem krīzes laikā.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!