«Okupācijas staba» nojaukšanai cilvēki saziedojuši jau vairāk nekā 200 000 eiro

«Okupācijas pieminekļa» Pārdaugavā nojaukšanai saziedoti jau vairāk nekā 200 000 eiro, liecina informācija mājaslapā ziedot.lv.

«Pēdējo dienu notikumi Rīgā, Uzvaras laukumā ir skaidri parādījuši, ka Latvijas sabiedrība nepieļauj agresiju, provokācijas un naida kurināšanu. Latvijas tautai rūp brīva un demokrātiska valsts, tādēļ «Okupācijas piemineklim» nav vietas Latvijā. Tas ir simbols okupācijai, pie kura pulcējas kara un vardarbības sludinātāji, un viņu okupāciju slavinošie saukļi un simboli aptraipa mūsu tautas vēsturi, cieņu un vērtības!» norāda labdarības organizācija.

ZIEDOJOT NAUDU, PAR «OKUPĀCIJAS PIEMINEKĻA» NOJAUKŠANU SAVU VĀRDU IR IZTEIKUŠI vairāk nekā 14 000 LATVIJAS IEDZĪVOTĀJU.

««Okupācijas pieminekļa» nojaukšana ir iespēja vienot sabiedrību. Arī krievvalodīgai sabiedrībai tā ir iespēja nostāties plecu pie pleca un atzīt, ka atbalsta neatkarīgu Latviju un izprot, ka «atbrīvotāji» Latviju atbrīvoja no neatkarības un okupēja. Tā ir iespēja visai sabiedrībai nostāties pret Krievijas iebrukumu brīvā un neatkarīgā Ukrainā,» norāda labdarības organizācija.

Lasiet arī: Rīgas domes deputāts: Maskavas ielas nosaukums jāmaina visā tās garumā

BNN jau rakstīja, ka portālā ziedot.lv sākta naudas vākšana Pārdaugavā esošā «Okupācijas pieminekļa» nojaukšanai.

Piesakot mērķi, kam nepieciešami ziedojumi, portālā norādīts, ka simboliem ir nozīme. Piemineklis Uzvaras laukumā ir simbols, kas pamatnācijai atgādina par represijām, zaudētām dzīvēm un valsts okupāciju, norādīts ziedojumu vākšanas pieteikumā.

Vēl par šo tematu: Atgādinājums – kāpēc Latvijai 9.maijs nav «Uzvaras svētki»

Iedzīvotāji ir aicināti ziedot «Okupācijas pieminekļa» nojaukšanai. Tiek solīts, ka saziedotie līdzekļi tiks izlietoti būvgružu izvešanai.

Portālā norādīts, ka iniciatīvas patrons ir 4.maija Deklarācijas klubs, kurš iestājas par «okupācijas staba» nojaukšanu.

Pēdējā laikā saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā aktualizējies jautājums par Rīgā, Uzvaras parkā, esošo pieminekli un iespējām to demontēt.

Mājaslapa ziedot.lv arī piedzīvojusi Krievijas hakeru uzbrukumu 12.maijā, taču uzbrukums novērsts.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas