Olena Zelenska telefonsarunā pateicas Andrai Levitei par Latvijas palīdzību Ukrainai

Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska sieva Olena Zelenska ceturtdien, 2.jūnijām tālsarunā ar Valsts prezidenta Egila Levita dzīvesbiedri Andru Leviti sirsnīgi pateicās viņai un visai Latvijas sabiedrībai par tik ļoti nepieciešamo atbalstu Ukrainai un Ukrainas bēgļiem Latvijā, BNN uzzināja Valsts prezidenta kancelejā.

«Jūs kā pirmā no prezidentu dzīvesbiedrēm paudāt skaidru atbalstu Ukrainai, un mēs to ļoti novērtējam. Milzīgs paldies par tik ļoti lielo un svarīgo atbalstu, ko visa Latvijas tauta sniedz gan Ukrainai kara pārvarēšanā, gan Ukrainas bēgļiem, kuri šobrīd raduši mājvietu Latvijā, sacīja Zelenska.

Levite sarunā uzsvēra, ka ne tikai personīgi atbalsta Ukrainu, bet Ukraina un Ukrainas bēgļi saņem plašu atbalstu gan no valsts puses, gan no visas sabiedrības.

Tāpat viņa pauda atzinību par Ukrainas cilvēku drosmi un ticību savas valsts atjaunotnei un nākotnei: «Kopš kara sākuma nu jau ir pagājušas 100 dienas, un es esmu šajā laikā daudzkārt satikusi drosmīgus un patriotiskus ukraiņus – sievietes Latvijā, kuras sapņo par atgriešanos mājās, lai atjaunotu karā izpostīto zemi, jaunus Ukrainas politiķus Davosā, kuri cīnās par Ukrainu, drosmīgos Ukrainas pilsētu mērus, kuri dara neizmērojamu darbu šajos traģiskajos kara apstākļos.»

Latvijas prezidenta sieva arī atzinīgi novērtēja Ukrainas vēstniecības un Latvijas NVO aktīvo darbību.

Lasiet arī: Ukrainas kara 98.diena: Raķetes Ukrainai sola arī Vācija un Lielbritānija, iebrucēji kontrolē 70% no Severodoneckas

Levite arī izteica prieku, ka piedalīsies ar Zelenskas svētību tapušās ukraiņu–latviešu valodas ābeces atklāšanā, kas «palīdzēs Ukrainas bērniem Latvijā sajust piederību Ukrainai, bet reizē ļaus iejusties Latvijā».

Zelenska augstu novērtēja Levites iesaistīšanos ar medicīnu saistītos projektos, pārrunājot iespējas karā cietušajiem bērniem no Ukrainas rast medicīniska un psiholoģiska atbalsta un rehabilitācijas iespējas Latvijā. «Ir svarīgi pēc iespējas ātrāk risināt karā iegūtās traumas bērnu mentālajai un fiziskajai veselībai, tāpēc meklēsim iespējas Latvijā, kā labāk atbalstīt karā cietušos bērnus,» sacīja Levite.

Zelenska lūdza arī nodot pateicību Valsts prezidentam Egilam Levitam par viņa līderību atbalsta sniegšanā Ukrainai.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas