Omikrona ēnā: Nīderlandē ievieš mājsēdi, Francija un Vācija vairās no britiem

Rietumeiropas valstīm vairoties no straujas Covid-19 izplatības ar vīrusa omikrona variantu, Nīderlande paziņojusi par mājsēdes ieviešanu uz trim nedēļām. Vācija un Francija savukārt ierobežojušas ieceļošanu valstī no Lielbritānijas kā Eiropas valsts ar vislielāko omikrona inficēšanās gadījumu skaitu, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Nīderlandes valdība paziņojusi par mājsēdes empidemioloģisko ierobežojumu kopuma ieviešanu līdz 14.janvārim. Premjerministram Markam Ritem (Mark Rutte) skaidrojot, ka no piesardzības pasākumu ieviešanas šobrīd nevar izvairīties, valstī slēgtas tirdzniecības vietas, kur netirgo pārtiku, aptiekas preces un veterinārās preces. Slēgti arī sporta centri, frizētavas, ēdināšanas iestādes apkalpošanai klātienē, bāri un citas sabiedriskas vietas.

Rietumeiropas valstī tomēr būs atļauta iknedēļas pārtikas tirdziņu darbība.

No svētdienas, 19.decembra, valstī ierobežota arī cilvēku pulcēšanās. Papildus aicinājumam iespējami daudz uzturēties dzīvesvietā Nīderlandē turpmākajās nedēļās mājās atļauts uzņemt ne vairāk kā divus viesus, bet svētku laikā – no 24. līdz 26.decembrim, 31.decembrī un 1.janvārī – četrus.

Lasiet arī: ES samitā sarunas par energoresursu dārdzību rezultātu nedod

Vairās no britu tūristiem

Francija un pēc tās arī Vācija pagājušajā nedēļā ieviesušas stingrus ierobežojumus ieceļošanai no Lielbritānijas, kas šobrīd ir omikrona varianta visnopietnāk skartā Eiropas valsts. Sestdien, 18.decembrī, Lielbritānija reģistrēja nepilnus 25 000 inficēšanās gadījumus tieši ar šo koronavīrusa paveidu. Neatkarīgi no tā, vai viesis no Lielbritānijas ir vakcinējies pret Covid-19 vai nav, Francijā no 18.decembra nedrīkst ieceļot tūrisma nolūkā vai darba darīšanās. Ieceļošana no minētās valsts tomēr ir atļauta ģimenes iemeslu dēļ, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas