RD opozīcija atkārtoti rosina balsot par Ušakova atbrīvošanu no amata

Andris Ameriks un Nils Ušakovs

Rīgas domes (RD) opozīcija pirmdien, 17.decembrī, iesniegusi priekšlikumu sasaukt RD sēdi, lai lemtu par Rīgas mēra Nila Ušakova atbrīvošanu no ieņemamā amata. Pieprasījumu atbrīvot Ušakovu no amata parakstījuši deputāti no visām RD opozīcijas partijām.

Opozīcija ir vienojusies un kopīgi iesniedz Nacionālās apvienības (NA) sagatavoto lēmumprojektu par Ušakova atbrīvošanu no amata, cerot, ka šo jautājumu izskatīs tuvākajā kārtējā sēdē trešdien, 19.decembrī, kā to nosaka likums Par pašvaldībām, informē NA RD deputātu frakcija.

NA frakcijas vadītājs Rīgas domē Nauris Puntulis norāda: «Pēc NA iniciatīvas jau pagājušajā nedēļā opozīcijas paraksti tika savākti, lai rosinātu Ušakova atbrīvošanu no amata, taču šis lēmumprojekts netika iesniegts, jo Ušakovs sarīkoja voluntāru sēdi par uzticības balsojumu sev. Situācija ir mainījusies un Ušakovam ir jāseko Andra Amerika piemēram un pašam vajadzētu atkāpties no ieņemamā amata, jo tieši viņš ir Rīgas satiksmes kapitāldaļu turētāja pārstāvis un tieši viņam ir jāuzņemas politiskā atbildība. Ja Nils Ušakovs nav gatavs šādam vīrišķīgam solim, mums jārosina viņa atbrīvošana.»

Arī partiju apvienība Jaunā vienotība (JV) pēc vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra (VARAM) Kaspara Gerharda iniciatīvas pirmdien, 17.decembrī, uzklausīja viņa redzējumu par situāciju Rīgas domē. JV valdes un frakcijas kopsēdē vienojās atbalstīt VARAM pozīciju par Rīgas domes atlaišanu saistībā ar sistemātiskiem likumpārkāpumiem un korupciju, informē politiskais spēks.

«Mēs jau vairākkārtīgi esam vērsuši gan VARAM, gan sabiedrības uzmanību uz to, ka Rīgas domes vadība Nila Ušakova un Andra Amerika personā ir pieļāvuši, ka Rīgā valda korupcijas sērga. To var izdzīt, atlaižot korupcijas saēsto domi un pēc iespējas ātrāk izsludinot jaunas vēlēšanas Rīgā,» uzsver partijas Vienotība valdes loceklis un opozīcijā esošās Vienotības Rīgas domes frakcijas priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis.

Tikmēr partijas Latvijas attīstībai (LA) Rīgas domes frakcija aicina opozīcijas kolēģus no citām frakcijām vienoties par kopīgu Rīgas pilsētas pašvaldības vicemēra amata kandidātu.

«Uzskatām, ka jāatkāpjas ne tikai Amerikam, bet arī Ušakovam. Tandēms, kas deviņus gadus «vada» Rīgas domi, ir izveidojis necaurskatāmu pārvaldību, kuras patiesais nolūks acīmredzami ir bijis slēpt masveidīgu korupciju,» situāciju komentē LA Rīgas domes frakcijas vadītājs Viesturs Zeps.

Kā zināms, Ušakovs piektdien, 14.decembrī, sasauca RD ārkārtas sēdi, kurā izturējis deputātu uzticības balsojumu, un saglabājis domes priekšsēdētāja amatu. RD opozīcija bija sākusi vākt deputātu parakstus ar mērķi panākt Ušakova atbrīvošanu no RD priekšsēdētāja amata.

BNN jau vēstīja, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministrijā sagatavots likumprojekts par Rīgas domes atlaišanu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma norādījis pašvaldību ministrs Kaspars Gerhards.

«VARAM no pagājušā gada ir vērtējusi RD rīcību. Diemžēl pēdējā laikā attiecībā uz Rīgas satiksmi (RS) dome nav veikusi nozīmīgas darbības – lai gan bijuši Valsts kontroles, prokurora brīdinājumi. Izlēmīga rīcība nav sekojusi. Piektdienas balsojumus domē arī neliecina par labu praksi, bet drīzāk par pretdarbību. Sestdien un svētdien ministrijas speciālisti sagatavoja likumprojektu par RD atlaišanu,» sacīja Gerhards.

Tāpat ziņots, ka Rīgas vicemērs Andris Ameriks nolēmis atkāpties no amata, par šādu lēmumu pirmdien, 17.decembrī, paziņojot medijiem sasauktā preses brīfinga laikā. Ameriks saglabās Rīgas domes deputāta mandātu.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sāktais kriminālprocess ir saistīts ar trim pašvaldības uzņēmuma RS veiktajiem iepirkumiem, tādējādi izmeklējot amatpersonu kukuļošanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, BNN uzzināja KNAB.

Birojā skaidroja, ka kriminālprocess sākts par RS 2016.gada zemās grīdas tramvaju iepirkumu, kura kopējā summa bija 62 597 477 eiro, 2013.gada iepirkumu par trolejbusu piegādi, kura kopējā summa bija 131 646 135 eiro, kā arī 2013.gadā RS veikto iepirkumu par autobusu piegādi, kura kopējā summa bija 75 808 297 eiro.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas