Opozīcija izsaka smagus pārmetumus, tomēr Kariņš iztur neuzticības balsojumu

Saeimas vairākums ceturtdien, 15.aprīlī, noraidījis opozīcijas rosināto Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) demisijas pieprasījumu.

Pieprasījumu bija rosinājuši partijas Likums un kārtība biedri, deputāti Aldis Gobzems, Jūlija Stepaņenko, Karina Sprūde un Ļubova Švecova, kā arī Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) parlamentārieši Viktors Valainis, Armands Krauze, Edgars Tavars, Uldis Augulis, Jānis Dūklavs un Janīna Jalinska.

Saeimas Kārtības rullī noteikts, ka rosinājumu par neuzticības izteikšanu Ministru prezidentam var iesniegt ne mazāk kā desmit deputāti.

Debatēs par Kariņa demisijas pieprasījumu aktīvāki bija opozīcijas deputāti, kuri

valdībai pārmeta, viņuprāt, neizdarības veselības un izglītības jomās un iepriekš doto solījumu nepildīšanu.

Demisijas pieprasījuma iesniedzējs Gobzems negatīvi vērtēja arī vairākus Covid-19 ierobežošanai ieviestos ierobežojumus, kas «traucē ekonomikai un cilvēkiem».

Gobzems ķērās arī pie personīgiem apvainojumiem, valdību salīdzinot ar «ceļojošo cirku ar trusi Rodžeru priekšgalā», pārmetot Kariņam bailīgumu un nespēju darīt savu darbu.

Opozīcijas deputāts Valērijs Agešins (S) savukārt kritizēja valdības partijas par solījumu nepildīšanu, piemēram, neesot pildīts Jaunās konservatīvās partijas un KPV LV solījums samazināt ministriju skaitu. Tagad esot īstais brīdis, kad samazināt valsts aparātu, jo daudziem valsts iedzīvotājiem ir kritušies ienākumi.

Savukārt Kariņš savā uzrunā teica, ka trešais Covid-19 vilnis ir plaši izplatījies visā pasaulē, ne tikai Latvijā, un, pateicoties kopīgai rīcībai, valstī izdodoties turēties pretī šim vilnim. Kariņš pateicās ikvienam, kurš nepulcējas, ievēro distanci un lieto sejas masku, piebilstot, ka šī slimība joprojām ir ļoti bīstama.

Politiķis uzsvēra, ka izeja no pandēmijas ir vakcinēšanās.

«Vispār ir divas izejas – viena izeja ir izslimot šo vīrusu, otra – vakcinēties. Tomēr slimošana var beigties ļoti bēdīgi, tāpēc nevajag saslimt, bet vajag vakcinēties,» uzskata Kariņš.

Atbildot kritikai, Ministru prezidents savukārt pauda viedokli, ka viņa valdība esot uzsākusi vai jau īstenojusi vairākas nozīmīgas reformas, piemēram, administratīvi teritoriālo reformu, finanšu sektora reformu, augstskolu pārvaldības reformu un citas. «Bijām zaudējuši apmēram 15 gadus attīstības, jo neviena valdība nevarēja vienoties par jau ilgstoši nepieciešamām reformām,» savu valdību slavēja premjers.

Opozīcijas pārstāvis Vjačeslavs Dombrovskis pauda pārsteigumu par Kariņa izteikumiem par attīstības trūkumu 15 gadus pirms viņa valdības, jo premjera pārstāvētā partija kādu laiku no tiem 15 gadiem ir bijusi pie varas. Minēto gadu laikā pie varas ir bijis arī Dombrovskis, turklāt ieņemot arī ministru amatus.

Savukārt Jaunās vienotības frakcijas vadītājs Ainars Latkovskis savā replikā pārmeta, ka daļa demisijas pieprasītāju sākumā sejas maskas sauca par uzpurņiem un esot apšaubījuši Covid-19 vīrusa esamību, bet tagad pārmet valdībai iedzīvotāju mirstību.

Koalīcijas deputāts atzīmēja, ka ikviena valsts vēlas pēc iespējas ātrāk noorganizēt vakcinācijas procesu, un Kariņš esot personīgi iesaistījies papildu pošu nodrošināšanā Latvijai, sarunājoties ar augstākajām Eiropas Savienības amatpersonām.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas