Opozīcija prasa atbrīvot Ameriku no amata Rīgas brīvostas pārvaldē

Rīgas domes deputāts Andris Ameriks (no kreisās) un jaunievēlētais Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Oļegs Burovs

Opozīcijas deputāti lūguši trešdienas, 19.decembra, Rīgas domes sēdes darba kārtībā iekļaut jautājumu par deputāta, bijušā vicemēra Andra Amerika (GKR) atbrīvošanu no Rīgas brīvostas pārvaldes valdes locekļa amata.

Sagatavoto lēmumprojektu opozīcijas deputāti pamato ar korupcijas skandālu pašvaldības SIA Rīgas satiksme saistībā ar kuru Ameriks atkāpies no vicemēra amata, taču amatu brīvostā nav atstājis. Deputāti pauž, ka «Amerika atrašanās Rīgas brīvostas pārvaldes valdē grauj tās reputāciju, rada nopietnus korupcijas riskus un ir pretrunā ar labas pārvaldības principiem». Tāpēc viņi pieprasa nekavējoties atbrīvot Ameriku no amata brīvostā.

Rīgas domes Vienotības, Jaunās konservatīvās partijas, partijas Latvijas attīstībai un nacionālās apvienības Visu Latvijai!–Tēvzemei un brīvībai/LNNK frakciju vadītāji iesniegumā domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam (S) lūdz lēmumu par Amerika atbrīvošanu domes sēde darba kārtībā iekļaut kā steidzamu.

Pašlaik domes sēdes darba kārtībā iekļauti 116 jautājumi.

Kā ziņots, saistībā ar Rīgas satiksmes korupcijas skandālu pirmdien, 17.decembrī, par atkāpšanos no amata paziņoja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Ameriks. Viņš skaidroja, ka šādu soli sper, jo apstākļos, kad notiek izmeklēšana par konkrētiem likumpārkāpumiem Rīgas domē, viņa, Rīgas domes un partijas Gods kalpot Rīgai reputācija ir apdraudēta.

Rīgas domes opozīcija tikmēr uzskata, ka no amata būtu jāatkāpjas arī Rīgas mēram Ušakovam (S). Otrdien, 18.decembrī, domē noticis arī balsojums par neuzticības izteikšanu mēram, taču, pateicoties koalīcijas atbalstam, viņš amatā palicis.

Tikmēr VARAM sagatavojusi likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu, kurš jau iesniegts izskatīšanai valdībā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas