bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 19.09.2018 | Vārda dienas: Verners, Muntis
LatviaLatvija

Opozīcijai nebalsojot, RD nepieņem lēmumu par Vidzemes tirgus iekļaušanu RCT pamatkapitālā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Opozīcijas deputātiem nepiedaloties balsojumā, Rīgas domes (RD) Pilsētas īpašumu komiteja pirmdien, 11.jūnijā, nespēja pieņemt lēmumu par Vidzemes tirgus iekļaušanu AS Rīgas Centrāltirgus (RCT) pamatkapitālā.

Pirmdien, 11.jūnijā, komitejā RCT prezentēja Vidzemes tirgus atjaunošanas plānu. Līdz septembrim RCT cerēja atrisināt jautājumu par Vidzemes tirgus iekļaušanu viņu pamatkapitālā, līdz novembrim pabeigt abu ēku demontāžu, ko nepieciešams veikt, lai sakārtotu tirgus teritoriju, laika posmā no jūlija līdz martam pabeigt turpmākās apsaimniekošanas scenāriju pilnīgu izstrādi un 2019.gada maijā sākt izvēlētā scenārija realizāciju.

Taču spraigas diskusijas izcēlās pēc vairāku opozīcijas deputātu jautājuma par to, kāpēc pamatkapitālā Vidzemes tirgu nevar iekļaut vēlāk, kad būs gatavi attīstības scenāriji. Viens no RCT valdes locekļiem Kaspars Zauls norādīja, ka tas ir pamatnoteikums, lai RCT vispār varētu sākt strādāt pie attīstības iecerēm, taču šāds arguments opozicionārus neapmierināja.

Piemēram, Juris Jurašs (JKP) sacīja, ka gluži vienkārši netic, ka RCT ir spējīgs šo tirgu attīstīt, tādēļ šāda darbu kārtība viņā nevieš uzticību.

Arī citi opozīcijas deputāti vairākkārt pauda viedokli, ka RCT visu sākot «no otras puses», sākumā nevis piedāvājot attīstības scenārijus un tikai tad lūdzot tirgus iekļaušanu pamatkapitālā, bet gan otrādi. «Jūs gribat, lai mēs to ieguldām pamatkapitālā, nemaz nezinot, kas konkrēti tur būs nākotnē. No uzņēmējdarbības viedokļa tas ir ačgārni. Tas ir nepārliecinoši un nevieš nekādu uzticību,» sacīja deputāte Marija Balcere (JKP).

Arī deputāts Viesturs Zeps (LA) sprieda, ka, viņaprāt, Vidzemes tirgus ieguldīšana RCT pamatkapitālā ir saistīta ar RCT pamatvērtības celšanu, jo neviena prezentētā plāna punkta izpildei neesot nepieciešams tirgu ieguldīt pamatkapitālā. Zauls gan šādu versiju kategoriski noliedza.

Deputāte Inese Andersone (V) interesējās, kas liedzis RCT uzlabot piena paviljonu un pārējo tirgus teritoriju, kas RCT pieder jau gadiem. Zauls skaidroja, ka tas ir saistīts ar pamatkapitāla jautājumu un tiesvedības procesiem, lai iegūtu savā īpašumā visu tirgu. Andersone gan pauda pārliecību, ka tas neskar nedz piena, nedz gaļas paviljonu un neliedzot atjaunot šīs ēkas. Kāpēc tas līdz šim nav noticis, Zauls atbildēt nevarēja.

Tāpat viņa jautāja, kādēļ attīstības scenāriju izstrādei nepieciešams pusgads, jo pēc viņas rīcībā esošās informācijas, šādas darbs aizņem aptuveni divus mēnešus. Zauls skaidroja, ka šajā laika posmā iekļauta arī iepirkumu nolikumu izstrāde un citi darbi.

Galu galā opozicionāri pauda, ka viņi neesot saņēmuši nevienu pamatotu atbildi uz jautājumu, kādēļ jautājums par īpašuma iekļaušanu pamatkapitālā ir izšķirošs tieši tagad. Līdz ar to deputāts Zeps piedāvāja lēmumu dalīt divās daļās. Viņš piedāvāja pirmajā daļā uzdot par pienākumu RCT veikt visas darbības, ko tas ir plānojis, bet otrajā – lemt par Vidzemes tirgus iekļaušanu tā pamatkapitālā, ja kāds no izstrādātajiem scenārijiem tiks atzīts par labu esam.

Deputāte Regīna Ločmele-Luņova (S) pauda, ka viņu savukārt pārsteidzot opozīcijas nekompetence un neprofesionālisms. Pēc viņas teiktā, izbraukuma sēdē viss ticis skaidri pastāstīts gan par tiesvedībām, gan plāniem. «Iedomājieties, ka ir mežs, kurš ir pilns ar sēnēm, un cilvēku kompānija izdomā sēnes salasīt. Un tad pēkšņi viens sāk spriest par to, cik lielā grozā likt, pa kuru taciņu iet, pie kuras priedes apstāties, bet sēnes kā stāv tā stāv,» izteicās Ločmele-Luņova, paužot pārliecību, ka opozīcija vēlas kavēt tirgus attīstību.

Rezultātā opozīcija nepiedalījās balsojumā par lēmumprojektu un ar vienas balss trūkumu koalīcijai neizdevās nodrošināt kvorumu, lai to pieņemtu.

Kā vēstīts, ja Rīgas dome pieņems lēmumu par Vidzemes tirgus ieguldīšanu RCT pamatkapitālā, tirgus vadība apņēmusies izstrādāt trīs iespējamos tirgus attīstības variantus, iekļaujot arī ekonomiskās izmaksas un risku izvērtējumu.

Patlaban RCT izcēlusi trīs iespējamos scenārijus – rīkot tirgus nomas tiesības izsoli uz 30 gadiem, paredzot, ka tirgu attīstīs investors par saviem līdzekļiem. Tāpat kā iespējamais variants tiek izskatīta iespēja tirgu attīstīt pašam RCT, bet tad šim mērķim būs nepieciešams ņemt kredītu. Kā trešo variantu RCT piedāvā uzņemties apsaimniekošanu, taču iznomāt objektus trešajām personām, kuras nodrošinātu attiecīgo objektu attīstīšanu.


Pievienot komentāru

Krievijas lidmašīnu pie Sīrijas notriekuši sabiedrotie, mērķējot uz izraēliešiem

Noskaidrojies, ka Krievijas lidmašīna, kura pirmdien pazudusi bez vēsts Vidusjūrā pie Sīrijas tikusi, tikusi notriekta ar pretgaisa raķeti, kļūdoties Sīrijas spēkiem, kad tie savukārt tēmējuši uz Izraēlas iznīcinātāju lidmašīnām. Tā pavēstījis Krievijas aizsardzības resors un norādījis, ka lidaparātā atradušies 15, nevis 14 karavīri, kā ziņots iepriekš, un incidentā visi gājuši bojā.

Pretrunīgi vērtēto Laika priekškaru pie Nacionālā teātra šogad tomēr nebūvēs

Rīgas domes Īpašuma departaments pieņēmis lēmumu pagaidām tomēr neizbūvēt plaši apspriesto objektu Laika priekškars Latvijas Nacionālā teātra ozolu alejā, vēsta Rīgas domes Pilsētas īpašumu komitejas vadītājs Oļegs Burovs.

Plāno paplašināt personu loku, kas ir tiesīgs iepazīties ar krimināllietas materiāliem pēc kriminālprocesa pabeigšanas

Sabiedrības informēšanas nolūkā žurnālisti būs tiesīgi iepazīties ar krimināllietas materiāliem pēc kriminālprocesa pabeigšanas un galīgā nolēmuma stāšanās spēkā.

Robežsargi automašīnā atrod vairāk nekā 140 kg hašiša

Grebņevas robežkontroles punktā šā gada 16.septembrī tika aizturēts 1991.gadā dzimis vīrietis un viņa automašīnā speciāli ierīkotā slēpnī konstatēts pēdējos gados lielākais narkotisko vielu daudzums – 145,3 kilogrami.

Daimler, BMW un VW tur aizdomās par ekotehnoloģiju izstrādes ierobežošanu

Eiropas Komisija ir sākusi izmeklēšanu pret vācu autobūves milžiem, BMW, Daimler un Volkswagen Group uz aizdomu pamata, ka tie varētu būt vienojušies ierobežot tīru izplūdes gāzu tehnoloģiju izstrādi.

Latvija nākamo piecu gadu laikā bēgļu atbalsta mehānismā Turcijai iemaksās teju 1,8 miljonus eiro

Latvija nākamo piecu gadu laikā Bēgļu atbalsta mehānismā Turcijai kopumā iemaksās 1 776 117 miljonus eiro, lēma valdība.

Brīvo darbvietu skaits 2.ceturksnī pieaug par 7,8 tūkstošiem jeb 46,6%

Brīvo darbvietu skaits šī gada 2.ceturksnī Latvijā bija 24,5 tūkst. un, salīdzinot ar 2017.gada 2.ceturksni, to skaits ir pieaudzis par 7,8 tūkst. jeb 46,6%. Sabiedriskajā sektorā bija 7,2 tūkst. brīvo darbvietu, privātajā – 17,3 tūkst. gada laikā privātajā sektorā brīvo darbvietu skaits palielinājies par 6,7 tūkst. jeb 63,9%, savukārt sabiedriskajā – par 1,0 tūkst. jeb 16,8%.

Veicinās lauksaimnieku iesaistīšanos apdrošināšanas pakalpojumu izmantošanā

Valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas sagatavotās izmaiņas noteikumos par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu ražas, dzīvnieku un augu apdrošināšanai.

Turpina meklēt risinājumus nolietoto riepu krājumiem

Valdība atbalstījusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu Par nolietoto riepu apsaimniekošanu. Ziņojumā iekļautās turpmākās rīcības paredz dažādus pasākumus, lai risinātu jautājumu attiecībā uz pārstrādes un reģenerācijas jaudu attīstību, kā arī ne mazāk svarīgi ir nodrošināt jau uzkrāto nolietoto riepu apsaimniekošanu.

Lietuvā izbraukušo vietā arvien vairāk strādā ukraiņi, baltkrievi

Uzņēmumi Lietuvā, kas strādā celtniecībā, loģistikā un mazumtirdzniecībā, arvien vairāk piesaista darbiniekus no Ukrainas un Baltkrievijas. Tā šajās nozarēs tiek daļēji aizpildīts darbspēka robs, ko radījusi liela skaita lietuviešu izbraukšana uz Rietumeiropas valstīm.

Latvijas krājbankas administrators augustā atguvis 125 200 eiro

Likvidējamās Latvijas krājbankas administrators šogad augustā atguvis 125 165 eiro, kas ir par 44,3% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Precizēta Āfrikas cūku mēra riska zonu teritorija

Valdība otrdien, 18.septembrī, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par Āfrikas cūku mēra likvidēšanas un draudu novēršanas kārtību. Izmaiņas noteikumos sagatavotas, lai precizētu ĀCM riska zonas Latvijā.

UNESCO mudina skolēnus līdzdarboties ilgtspējīgas attīstības sekmēšanā

Šī gada rudenī vienlaikus gandrīz simts pasaules valstīs aizsāksies starptautiskā izglītības akcija Pasaules lielākā mācību stunda, mudinot ikvienu skolēnu līdzdarboties ilgtspējīgas attīstības sekmēšanā, meklējot risinājumus vietējās kopienas problēmjautājumiem.

Igaunijas banku uzraugs norāda uz Dānijas atbildību uzpasēt Danske Bank

Kamēr pret Danske Bank Igaunijas atzaru ir vērstas izmeklēšanas par iespējamu miljardiem lielas apšaubāmas naudas plūsmu caur bankas nerezidentu kontiem, Igaunijas finanšu iestāžu uzraugs norādījis, ka par bankas risku kontroli esot atbildīgs Dānijas banku uzraugs.

Latvijas ostās 8 mēnešos pārkrauti par 0,9% vairāk kravu; visvairāk pārkrautas ogles

Latvijas ostās šī astoņos mēnešos kopumā pārkrautas 43,468 miljoni tonnu kravu, kas ir par 0,9% vairāk nekā līdzīgā laika periodā pērn. Kā liecina Satiksmes ministrijas publiskotie dati, kravu apgrozījuma negatīvā bilance turpina samazināties Ventspils ostā, kur astoņu mēnešu laikā pārkrautas 13,274 miljoni tonnu kravu, kas ir sarukums par 11,9% šī un pagājušā gada griezumā.

airBaltic vasarā pārvadā par 18% vairāk pasažieru

Latvijas lidsabiedrība airBaltic šī gada pirmajos astoņos mēnešos kopumā pārvadājusi 2 770 047 pasažierus jeb par 18% vairāk nekā šajā periodā pērn uz galamērķiem lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Skandināvijā, Krievijā, NVS un Tuvajos Austrumos.

Pilsēta cilvēkiem: Riteņbraucēju skaits Rīgā pieaudzis par 40%

Riteņbraucēju skaits četru gadu laikā, kā liecina uz Rīgas tiltiem iegūtie dati, pieaudzis par 40%. Apvienības Pilsēta cilvēkiem 14. septembrī veiktā velosipēdistu skaitīšana uzrāda, ka Vanšu tiltu stundā šķērso gandrīz 600 riteņbraucēju, kas ir teju piecas reizes vairāk nekā pirms desmit gadiem, stāsta apvienības valdes priekšsēdētājs Kaspars Zandbergs.

ABLV Bank aktīvi augustā atgūti 47,14 miljonu eiro apmērā

Likvidējamās ABLV Bank likvidatori augustā atguvuši aktīvus 47,14 miljonu eiro apmērā, kas ir 2,2 reizes vairāk nekā mēnesi iepriekš.

Latvijas Ārlietu ministrijas mājaslapā ir izveidota jauna sadaļa par Brexit

Sarunās par Apvienotās Karalistes Izstāšanās līgumu no Eiropas Savienības jeb tādā dēvēto Brexit tuvojas izšķirošs posms. Neatkarīgi no sarunu rezultāta būs pārmaiņas ES un AK attiecībās, kuras ietekmēs Latvijas iedzīvotājus un uzņēmējus, atzīmē Ārlietu ministrijā.

Krievija: Sīrijas tuvumā pazudusi Krievijas lidmašīna ar 14 karavīriem

Vidusjūrā, pie Sīrijas krastiem pazaudēti sakari ar Krievijas kara lidmašīnu, kurā atradušās 14 militārpersonas, tā paziņojusi Krievijas Aizsardzības ministrija.

No amata atkāpjas Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Kronbergs

Par atkāpšanos no amata pirmdien, 17.septembrī, paziņojis Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks tūrisma un investīciju jautājumos Ģirts Kronbergs.

ASV būtiski paplašinās ievedmuitu precēm no Ķīnas

Amerikas Savienoto Valstu valdība apņēmusies ieviest ievedmuitu precēm no Ķīnas attiecinot to uz produkciju ap 200 miljardu ASV dolāru vērtībā. Attiecīgi tiek pastiprināts protekcionisms tirdzniecības jomā starp pasaulē divām lielākajām tautsaimniecībām.

Konkursā uz Rundāles pils muzeja direktora amatu pieteikušies 16 pretendenti

Kultūras ministrijas izsludinātajā atklātajā konkursā uz Rundāles pils muzeja direktora amatu noteiktajā termiņā – līdz 14.septembrim – pieteikumus iesnieguši 16 pretendenti.

Biržu indeksi krītas pirms jauniem ASV tarifiem Ķīnas precēm

ASV un Eiropas biržu indeksi piektdien, 14.septembrī, kritās un ASV dolāra vērtība saruka, investoriem gatavojoties jaunu ASV tarifu noteikšanai Ķīnas precēm.

Vienotība neatbalstīs ZZS iniciatīvu par tautas vēlētu prezidentu, bet NA vēl lems

Partija Vienotība neplāno atbalstīt Zaļo un zemnieku savienības deputātu iesniegtos grozījumus par tautas vēlētu prezidentu, norāda Vienotības priekšsēdētājs Arvils Ašeradens