Optimistiskākie par mājokļu cenu izmaiņām – vidzemnieki, pesimistiskākie – Latgales iedzīvotāji

Starp Latvijas reģioniem visoptimistiskākais vērtējums mājokļu cenu izmaiņām ir Vidzemē, cenu kāpumu prognozētāju skaitam būtiski pārsniedzot krituma sagaidītāju skaitu.

Savukārt, Latgales iedzīvotāju nākotnes skatījums attiecībā uz mājokļu cenu izmaiņām ir negatīvs – šajā reģionā cenu kritumu prognozētāju skaits jau otro mēnesi pēc kārtas pārsniedz mājokļu cenu pieauguma sagaidītāju skaitu, liecina SEB Mājokļu cenu indikatora jūlija dati .

Šomēnes 44% vidzemnieku pauduši uzskatu, ka mājokļu cenas pēc gada būs augstākas nekā šobrīd, savukārt 13% uzskata, ka gada laikā mājokļu cenas varētu tomēr samazināties. Pēc 12 mēnešiem nemainīgas mājokļu cenas prognozē 25% aptaujāto reģiona iedzīvotāju.

Pietiekami optimistisks skatījums attiecībā uz mājokļa cenu izmaiņām ir arī rīdziniekiem. Taču vērtējums par cenu izmaiņām pēdējo mēnešu laikā kļuvis piesardzīgāks. Cenu kāpumu prognozē 40% aptaujāto rīdzinieku, cenu kritumu sagaida 14% Rīgas iedzīvotāju, bet 35% aptaujāto uzskata, ka mājokļu cenas gada laikā nemainīsies.

Kurzemē un Zemgalē noskaņojums ir mēreni pozitīvs, tomēr cenu kāpumu prognozētāju skaita pārsvars pār cenu krituma sagaidītāju skaitu ir mazāks nekā Vidzemē vai Rīgā. Kurzemē mājokļu cenu kāpumu prognozē 25% aptaujāto iedzīvotāju, cenu samazināšanos gada laikā sagaida 15%, bet nemainīgas nekustamā īpašuma cenas – 35% aptaujāto iedzīvotāju. 23% Zemgales iedzīvotāju prognozēja cenu pieaugumu gada laikā, 19% paredzēja cenu samazināšanos, savukārt neitrāli noskaņoti ir 38% Zemgales iedzīvotāju.

Latgales iedzīvotāju nākotnes skatījums attiecībā uz mājokļu cenu izmaiņām ir negatīvs. Latgalē cenu kāpumu prognozē tikai 17% iedzīvotāju, savukārt kritumu prognozētāju skaits sasniedzis 30%. 31% Latgales iedzīvotāju uzskata, ka mājokļu cenas pēc gada atradīsies pašreizējā līmenī.

SEB Mājokļu cenu indikatora vērtība kopš 2010. gada maija ir pozitīva – cenu kāpumu prognozētāju skaits pārsniedz krituma prognozētāju skaitu. Taču kopš šā gada pavasara vērojama cenu kāpuma gaidu mazināšanās. SEB Mājokļu cenu indikators mēneša laikā sarucis un jūlijā bija 14.8 punkti. Jūnijā indikators atradās pie 17 punktu atzīmes.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas