Orbāns: Mērķis ir pret imigrāciju noskaņots vairākums visās ES iestādēs

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns (Viktor Orbán) pavēstījis, ka Ungārijas mērķis ir, lai katrā Eiropas Savienības iestādē vairākums būtu «pret imigrāciju noskaņotiem spēkiem». Viņš arī paudis citus zīmīgus izteikumus saistībā ar pavasarī gaidāmām Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

Kā vēsta Ungārijas ziņu portāls Hungary Today, preses konferencē ceturtdien, 10.janvārī, ilggadējais Ungārijas valdības vadītājs vērtējis, ka nākamos 15 līdz 20 gadus imigrācija Eiropā būs centrālais politiskais jautājums. Politiķis pamatojis, ka iedzīvotāju skaita pieaugums Āfrikā un Āzijā esot lielāks nekā šo pasaules daļu iespējām šādu cilvēku daudzumu uzturēt.

Migrācija Eiropā, Orbāna skatījumā, krasi maina Eiropas Savienības politiskos spēkus un to ideoloģisko spektru. Pēc viņa domām kreisā un labējā spārna dalījuma vietā nāk jauns politisko partiju dalījums, kur partijas vērtē pēc tā, vai tie ir migrāciju atbalstoši vai pret migrāciju noskaņoti spēki.

Kamēr Rietumeiropā migrācija ir jautājums par sabiedrības grupu līdzāspastāvēšanu, tikmēr Centrāleiropā diskusija koncentrējoties ap to, «kā lai novēršam to situāciju, kāda pašlaik redzama Rietumeiropā», tā norādījis Ungārijas premjerministrs, kurš Rietumeiropā bieži tiek uzskatīts par labējas politikas seju līdzīgi kā Itālijas iekšlietu ministrs Mateo Salvīni.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas