Organizācija: Etiopijā pērn noticis slaktiņš ar vairākiem simtiem upuru

Britu cilvēktiesību organizācija Amnesty International paziņojusi, ka Tigrajas karā Etiopijā 2020.gada nogalē nogalināti vairāki simti cilvēku un to esot pastrādājuši kaimiņvalsts Eritrejas karavīri, vēsta franču ziņu aģentūra AFP.

Etiopijas ziemeļos karadarbība norisinās kopš 2020.gada novembra. Amnesty International piektdien, 26.februārī, nākusi klajā ar apgalvojumiem par iespējamiem noziegumiem pret cilvēci, ko organizācija izteikusi pēc tam, kad veikusi attiecīgajās konflikta epizodēs izdzīvojušo cilvēku intervijas un veikusi satelītuzņēmumu analīzi.

Lasiet arī: EDSO nosauc biežākās Donbasa pamiera pārkāpšanas vietas Ukrainas austrumos

Organizācija norādījusi, ka ir savākusi vairāk nekā 240 upuru vārdus, taču atzinusi, ka nevar veikt upuru skaita neatkarīgu pārbaudi. Amnesty International norādījusi, ka «Etiopijas un Eritrejas karavīri pastrādāja vairākus kara noziegumus», turklāt Eritrejas militārpersonas «sistemātiski un aukstasinīgi nogalinājušas vairākus simtus cilviliedzīvotāju».

Etiopijas Cilvēktiesību komisijas vadītājs Daniels Bekele sacījis, ka komisija arī veic notikušā izmeklēšanu un ka Amnesty International secinājumi jāuztver ļoti nopietni, vēsta AFP. Kaimiņvalstis Eritreja un Etiopija karoja no 1998. līdz 2000.gadam un izlīga, atjaunojot attiecības, tikai 2018.gadā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas