Organizētās noziedzības apkarošanai nākamajos gados nepieciešami 7,9 milj. eiro

Valdība apstiprināja Organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas plānu, kura realizācijai nākamajiem diviem gadiem nepieciešami 7 926 337 eiro, vēsta Iekšlietu ministrijā.

Organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas plāna 2018.- 2020.gadam mērķis ir uzlabot ar organizēto noziedzību saistītu noziedzīgo nodarījumu novēršanu un apkarošanu, samazinot to negatīvo ekonomisko ietekmi, un radīt pilnvērtīgus apstākļus tiesību aizsardzības iestāžu cīņai ar organizētu noziedzību.

«Tikai vienota valsts institūciju izpratne par organizētās noziedzības ietekmi uz valsts ekonomiskajām interesēm mums ļaus ar to veiksmīgi cīnīties. Viens no efektīvākajiem organizētās noziedzības apkarošanas veidiem ir noziedzīgi iegūtu līdzekļu identificēšana, tāpēc šīs spējas attīstība un stiprināšana ir būtiska tiesību aizsardzības un valsts drošības iestāžu turpmākajā darbā,» norāda Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs.

Plānā noteikti uzdevumi, kas nodrošina iepriekšējā periodā sākto pasākumu pēctecīgu turpināšanu.

Kibernoziegumu apkarošanas jomā paredzēts turpināt pilnveidot specializētu struktūrvienību Valsts policijā, tādējādi novēršot sadrumstaloto kompetenci kibernoziegumu apkarošanā, kā arī nodrošinot profesionālāku iedzīvotāju aizsardzību pret dažādiem apdraudējumiem interneta vidē. Šim pasākumam 2019. un 2020.gadā nepieciešams papildu finansējums 561 253 eiro gadā.

Vienlaikus paredzēts īstenot profesionālās pilnveides izglītības programmas, uzlabojot personāla zināšanas un prasmes kibernoziegumu apkarošanas jomā, un stiprināt Kriminālistikas pārvaldes kapacitāti kibernoziegumu apkarošanas jomā.

Savukārt noziedzīgi iegūtu līdzekļu atguves jomā paredzēts turpināt attīstīt un pilnveidot Valsts policijas sastāvā noziedzīgi iegūtu līdzekļu atguves dienestu, kas specializējas šo līdzekļu aprites izsekošanā un atgūšanā. Šim pasākumam 2019.gadā nepieciešams papildu finansējums 201 489 eiro, bet 2020.gadā – 158 802 eiro.

Tāpat plāns paredz izveidot Nacionālā smagās un organizētās noziedzības apdraudējuma novērtējumu. Šī uzdevuma izpildei paredzēts izstrādāt visām tiesībaizsardzības iestādēm vienotu identificēto organizētās noziedzības grupu novērtēšanas metodi. Plānots izstrādāt organizētās noziedzības, smago un sevišķi smago noziegumu apkarošanas efektivitātes monitoringa metodi atbilstoši katras prioritārās noziedzības jomas specifikai, kā arī izstrādāt noziedzībasnovēršanas un apkarošanas efektivitātes novērtēšanas metodiku atbilstoši katras noziedzības darbības jomas specifikai.

Pamatojoties uz operatīvā darbībā izmantojamo speciālo līdzekļu attīstības tendencēm, paredzēts stiprināt tehnisko vienību kapacitāti, iegādājoties speciālās ierīces un tehniskos līdzekļus.

Plāna ieviešanā ir iesaistītas trīs ministrijas un 14 valsts institūcijas, savukārt par plāna īstenošanu atbildīgā institūcija ir Iekšlietu ministrija. Plānā ir paredzēta 27 pasākumu īstenošana. Plāna īstenošanā iesaistītās institūcijas plānotos pasākumus 2018.gadā īstenos no tām piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem.

Savukārt plāna realizācijai nepieciešamais finansējums 2019.gadā ir 4 625 657 eiro, 2020.gadā – 3 300 680 eiro. Jautājumu par papildu valsts budžeta līdzekļu piešķiršanu plāna īstenošanai 2019.gadā un 2020.gadā tiks skatīts Ministru kabinetā kopā ar visu ministriju un centrālo valsts iestāžu iesniegtajiem papildu finansējuma pieprasījumiem gadskārtējā valsts budžeta likumprojektā atbilstoši valsts budžeta finansiālajām iespējām.

Ref:224.000.103.4040

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas