Osipova lietu par Latvijas karoga zaimošanu turpinās iztiesāt martā

Krimināllietu, kurā partijas Par dzimto valodu! līderim Jevgēņijam Osipovam celta apsūdzība par valsts karoga zaimošanu, Liepājas tiesa turpinās izskatīt 30.martā, informē tiesneša palīdze Inta Kurpa.

Liepājas tiesa šajā lietā jau nopratinājusi vairākus lieciniekus, tostarp partijas Par dzimto valodu un biedrības Russkaja zarja (Krievu rītausma) vienu no līderiem Illarionu Girsu. Pēdējā tiesas sēdē nebija ieradies prokurora pieaicinātais liecinieks, tādēļ lietas skatīšana atlikta līdz martam.

Apsūdzība Osipovam celta pēc Krimināllikuma 93.panta, kurā paredzēta kriminālatbildība par to, ja persona ir norāvusi, saplēsusi, salauzusi vai iznīcinājusi Latvijas valsts karogu, kā arī par citādu valsts simbolu zaimošanu. Krimināllikumā par šādām darbībām paredzēts sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Apsūdzība liecina, ka Osipovs 2013.gada 12.novembrī sociālajā tīklā, pievienojot zaimojošus komentārus krievu valodā, publicēja Latvijas valsts karoga attēlu, kas lietots dekoratīvos nolūkos un kuram saskaņā ar likumu ir valsts simbola statuss. Kā norāda prokuratūra, ar šādu savu rīcību, minēto tekstu ievietojot tīmeklī vietnē, kas ir pieejama tūkstošiem reģistrēto lietotāju, Osipovs publiski zaimojis karogu kā Latvijas valsts simbolu, informēja prokuratūras preses pārstāve Una Rēķe.

Pēc apsūdzības izsniegšanas Osipovs savu vainu nozieguma izdarīšanā neatzina.
Jau ziņots, ka Osipovs 2013.gadā valsts svētku laikā sociālajā vietnē Facebook ierakstīja, ka viņa meita no skolas atnesusi sarkanbaltsarkanu «figņu». Lentītes skolēniem dalītas Lāčplēša dienā, un viņš aizliedzis savam bērnam izmantot pie apģērba lentīti «puvušu asiņu krāsā». Osipova izteikumi izraisīja plašu nosodījumu sociālajos tīklos.

Kriminālprocesu par Osipova rīcību sāka Drošības policija. Ar iesniegumu Drošības policijā izvērtēt Osipova rīcību bija vērsies Vidzemes Augstskolas Politoloģijas programmas students, nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK biedrs Artis Spertāls.

Ref: 102.000.102.9142

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas