Video: Oskaram ārzemju filmu kategorijā nominē poļu mīlas stāstu «Aukstais karš»

Amerikas Savienoto Valstu kinoakadēmijas balvai, Oskaram, kategorijā par labāko svešvalodas pilnmetrāžas filmu nominēts poļu mīlas stāsts «Aukstais karš» un Meksikā veidoto ģimenes drāma «Roma», kas nominēta arī Oskaram par labāko filmu konkurencē ar amerikāņu un britu kinolentēm.

Kino darbi, kas nominēti prestižajam apbalvojumam, paziņoti otrdien, 22.janvārī.

Nominācijā par labāko pilnmetrāžas filmu svešvalodā «Aukstais karš», kas jau ticis godalgots Eiropā, un «Roma» sacentīsies ar nopietniem konkurentiem: Vācijā veidoto mākslinieka biogrāfiju «Darbs bez autora» («Werk ohne Autor»), japāņu ģimenes stāstu «Garnadži» («Manbiki kazoku»), kā arī Libānas «Capharnaüm» – stāstu par nepilngadīgu noziedznieku un viņa ģimeni.

Uzvarētājs šajā un citās kategorijās tiks paziņots Oskaru ceremonijā 24.februārī.

Uz labākās aktrises godu pretendē Jalitza Aparicio (Yalitza Aparicio) par darbu filmā «Roma», amerikāņu dziedātāja Lady Gaga kinolentē «Zvaigzne ir dzimusi» («A Star Is Born»), Glena Klouza (Glenn Close) filmā «Neviens nav ideāls» («The Wife»), Olīvija Kolmane (Olivia Colman) kostīmdrāmā «Favorīte» («The Favourite»), kā arī Melisa Makkārtija (Melissa McCarthy) krimināldrāmā «Vai spēsi man kādreiz piedot?» («Can You Ever Forgive Me?».).

Oskaram par labāko aktieri galvenajā lomā nominēti veiksmīgi muziķu un mākslinieku portretējumi.

Bredlijs Kūpers (Bradley Cooper) novērtēts par veikumu filmā «Zvaigzne ir dzimusi», ēģiptietis Rami Maleks (Rami Malek) stastā par grupu «The Queen» «Bohēmista rapsodija» («Bohemian Rhapsody») un Vilems Defo (Willem Defoe) par holandiešu gleznotāja atveidojumu filmā «Van Gogs. Pie mūžības vārtiem» («At Eternity’s Gate»).

Vēl uz labākā galvenās lomas atveidotāja balvu pretendē dānis Vigo Mortensens (Viggo Mortensens) par veikumu filmā «Zaļā grāmata» («Green Book») un britu aktieris Kristians Beils (Christian Bale) par darbu politiskajā drāmā «Viceprezidents» («Vice»).

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas