Oskari paraugās plašāk; par labāko atzīst Dienvidkorejas filmu Parazīts

Korejiešu kinorežisors Bongs Jūns Ho

ASV Kinoakadēmijas balva atkāpusies no savas tradīcijas galveno apbalvojumu piešķirt ASV vai britu filmām un pirmoreiz 92 gadu ilgajā Oskaru vēsturē par labāko mākslas filmu atzinusi Dienvidkorejas darbu, satīru Parazīts, tā vēsta Associated Press.

Oskara balvu pasniegšana notikusi svētdien, 9.februārī. Režisora Bonga Jūna Ho veidotais Parazīts ir atzīts ne tikai par aizvadītā gada labāko pilnmetrāžas filmu, bet arī godalgots par labāko režisora darbu, labāko scenāriju un kā labākā svešvalodas filma.

Ar atzinīgo novērtējumu ASV Kinoakadēmija sekojusi Kannu Kinofestivāla piemēram, jo Parazīts iepriekš saņēmis Kannu Zelta palmas zaru 2019.

Filmas reklāmas rullītis.

Oskarotie aktieri

Balvu par labāko aktierdarbu pirmā plāna lomā saņēma Renē Zelvēgere (Renée Zellweger) par filmu Džūdija un Hoakins Fēnikss (Joaquin Phoenix) par darbu filmā Džokers.

Holivudas dzīvais klasiķis Breds Pits (Brad Pitt) saņēma savu pirmo Oskaru par aktierspēli otrā plāna lomā kinolentē Reiz Holivudā. Labākā aktrise otrā plāna lomā ASV Kinoakadēmijas vērtējumā bija Laura Derna (Laura Dern) ar amerikāņu aktrises darbu filmā Laulības stāsts.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas