Oskaros triumfē kinofilma Nomadland par klejojošu dzīvi mikroautobusā

Kalifornijā pasniegtas ASV Kinoakadēmijas balvas Oskari. Ceremonijā visvairāk galveno balvu saņēmusi filma Nomadu zeme (Nomadland), kas vēsta par sievieti, kura, palikusi bez mājokļa, pāriet uz klejojošu dzīvesveidu ar mitekli mikroautobusā.

Balvu pasniegšanā, kas svētdien, 25.aprīlī, notikusi Covid-19 apstākļiem atbilstošā garā ar samazinātu vērienu, par labāko pilnmetrāžas mākslas filmu atzīta Nomadu zeme. Kino darbs saņēmis arī Oskaru par labāko režiju (režisore Hloja Žao (Chloé Zhao)) un labāko aktrisi galvenajā lomā (Frānsisa Makdormanda (Frances Mcdormand)).

Filmas video rullītis angļu valodā:

Lasiet arī: Par gada labāko pilnmetrāžas spēlfilmu atzīta kinolente Dvēseļu putenis

ASV žūrija par labāko starptautisko pilnmetrāžas mākslas filmu atzinusi dāņu kinolenti Vēl pa mēriņam (Durk/Another round). Tā vēsta par četru draugu skolotāju eksperimentu mēģināt uzlabot dzīvi, asinīs uzturot konstantu alkohola līmeni.

Par labāko aktieri galvenajā loma atzīts brits Entonijs Hopkinss (Anthony Hopins), kurš bijis izcils filmā Tēvs (The Father). Oskaru kā labākā aktrise otrā plāna lomā saņēmusi Dienvidkorejiešu aktrise Juna Juhjunga (filma Minari). Kā labākais aktieris otrā plāna lomā godalgots Deniels Kalūja (Daniel Kaluuya) par darbu kinolentē Jūda un melnais mesija (Judas and the Black Messiah).

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas