Oskaru balvas pasniegšanas ceremonija Latvijā – vēro tiešraidē

Ikviens kinomīlis un filmu gardēdis varēs sekot līdzi tiešraidei no sarkanā paklāja un pašai Oskara balvu pasniegšanas ceremonijai kanālā Filmzone, kas ir Oskaru ceremonijas ekskluzīvais kanāls Baltijas reģionā un pieejams LMT Viedtelevīzijā, informē LMT.

Krāšņā kino pasaules notikuma tiešraide Latvijā sāksies 10.februāra agrā rītā plkst. 1.30, kad starmešu gaismā uz sarkanā paklāja ieradīsies lielākās kino industrijas zvaigznes, savukārt balvu pasniegšanas oficiālā ceremonijas daļa sāksies plkst. 3.00 no rīta.

Viennozīmīgi viena no galvenajām un visvairāk apspriestajām Oskara nominācijām ir kategorijā Labākā filma – šogad par labākās filmas titulu cīnīsies deviņas filmas: Lemāna-’66: Lielais izaicinājums, Īrs, Trusis Džodžo, Džokers, Mazās sievietes, Laulības stāsts, 1917, Reiz Holivudā un Parazīts.

No šiem kino šedevriem visvairāk nomināciju, izvirzoties pirmajā vietā, saņēmusi režisora Toda Filipsa drāma Džokers. Lai arī šī filma kritiķu acīs tika vērtēta ļoti neviennozīmīgi, tā ir nominēta balvām 11 kategorijās, to skaitā – labākā filma, labākais aktieris (Hoakins Fīnikss), labākā scenogrāfija, labākā mūzika u.c. Ar nominācijām desmit kategorijās tikai mazliet atpaliek Mārtina Skorsēzes filma Īrs, Sema Mendesa filma 1917 un Kventina Tarantīno filma Reiz Holivudā.

Šogad nominācijā par labāko režisoru cīnīsies Mārtins Skorsēze ar filmu Īrs, visvairāk nomināciju ieguvušās filmas Džokers režisors Tods Filipss, Sems Mendess (1917), Kventins Tarantīno (Reiz Holivudā) un Džūnho Bons (Parazīts).

Nominācijā Labākais aktieris sacentīsies Antonio Banderass (Slāpes un slava), Leonardo di Kaprio (Reiz Holivudā), Ādams Draivers (Laulības stāsts), Hoakins Fīnikss (Džokers) un Džonatans Praiss (Divi pāvesti).

Nominācijā Labākā aktrise izvirzītas Sintija Erivo (Harieta), Skārleta Johansone (Laulības stāsts), Sērša Runena (Mazās sievietes), Šarlīze Terona (Skandāls) un Renē Zelvēgere (Džūdija).

Ar pilnu nomināciju un kategoriju sarakstu var iepazīties Oskaru balvas oficiālajā mājaslapā.

Gaidot kino kritiķu un gardēžu skatītāko gada notikumu, LMT Viedtelevīzija piedāvā noskatīties iepriekš apbalvotās filmas, kurām ir nozīmīga loma pasaules kino vēsturē – 10 Oskara balvas ieguvusī filma – mūzikls Vestsaidas stāsts, Mārtina Skorsēzes drāma Saniknotais vērsis ar izcilo Robertu de Niro galvenajā lomā, Vudija Allena filma Jasmīnas stāsts, kura atnesa Oskaru Keitai Blanšetai kā labākajai aktrisei, Pazudis tulkojumā ar titulētajiem Skārletu Johansoni un Bilu Mureju, iemīļotā komēdija Džezā tikai meitenes ar Merlinu Monro, drāma Lietus vīrs ar Tomu Krūzu un Dastinu Hofmanu, kā arī citas pasaulslavenas filmas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas