bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 20.07.2018 | Vārda dienas: Ramona, Ritma

Otrais pasaules karš un nacistu dārgumi – desmit intriģējoši pieņēmumi

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Septiņdesmit gadus pēc Otrā pasaules kara beigām nacistu darbošanos apvij aizvien vairāk neticamu mītu un nostāstu. Taču joprojām izrādās, ka brīdī, kad runa ir par karu, patiesība var izrādīties dīvaināka nekā fikcija.

Intriģējošus pieņēmumus, par kuriem joprojām strīdas vēstures pētnieki un sazvērestību teoriju piekritēji, apkopojis televīzijas kanāls National Geographic:

Uz kurieni aizbrauca «zelta vilciens»?

Lejassilēzijā jau kopš Otrā pasaules kara beigām klīst baumas, ka tur varētu atrasties «nacistu zelta vilciens», kas 1945.gadā izbrauca no Vroclavas un pazuda tagadējās Polijas dienvidrietumos, kad nacisti bēga no padomju armijas. Vilcienā bijuši mākslas darbi, dārgakmeņi, ieroči un vairāk nekā 300 tonnas zelta, tostarp arī Kēnigsbergā pazudusī Dzintara istaba. «Spoku vilciena» eksistence nekad nav pārliecinoši pierādīta – poļu kalnrači teica, ka par to runāja vācu kalnrači, kuriem to teicis vēl kāds aculiecinieks. Taču tas nekad nav traucējis dārgumu medniekiem. Pērn laimi izmēģināja kāds polis un vācietis, kas Valbžihas (Polija) varasiestādēm iesniedza pretenzijas uz viņu it kā atrastā vilciena kravu. Vilcienu abi uzgājuši, izmantojot zemes slāņu caurlūkošanas radaru.

Kas patiesībā notika ar Annu Franku un viņas ģimeni?

Stāstu par ebreju meiteni Annu Franku, kura gāja bojā Bergenbelzenas koncentrācijas nometnē, un viņas dienasgrāmatām zina teju ikviens. Taču vēsturniekus un nacistu medniekus joprojām nodarbina jautājums – kas nodeva Franku ģimeni gestapo? Ilgu laiku tika uzskatīts, ka tas varētu būt bijis Vilems van Marens, kas strādāja noliktavā līdzās ģimenes slēptuvei. Tomēr van Marens līdz pat savai nāvei 1971.gadā apgalvoja, ka ir nevainīgs. 2002.gadā parādījās divas jaunas teorijas: iespējams, vainīgs bijis Antons Alers, Otto biznesa partneris un sens draugs, kuram vienkārši bija vajadzīga nauda. Iespējams, ģimeni nodeva apkopēja Lena Hartoga van Bladerena, kura baidījās, ka tiks deportēta un zaudēs vīru. Tiesa, par slēptuvi zināja arī citi noliktavā strādājošie.

Vai Hitlera laupījumu slēpis Spānijas ģenerālis Franko?

Vēl viens «zelta vilciens» Vāciju pametis 1940.gadā, un, iespējams, tā galamērķis bijusi Spānija, kur to ilgus gadus glabāja ģenerālis Franko. Vismaz tā 1993.gadā intervijā Radio Free America apgalvoja CIP operatīvā darba veterāns Trentons Pārkers. Viņš teicis, ka salaupītais zelts pie Franko bijis līdz pat 1975.gadam, tad pārvērsts viltotos izstrādājumos un nogādāts ASV. Starp citu, šis esot tas pats zelts, kas pēc citām sazvērestību teorijām nogremdēts kādā Šveices ezerā. Patiesībā nevienā ezerā nekāda zelta neesot.

Vai nacisti Antarktīdā rīkoja iluminātu sanākšanas?

1938.gadā nacistiskā Vācija organizēja ekspedīciju uz Antarktīdas rietumu daļu, kuras mērķis bija paplašināt vaļu medību teritorijas. Taču konspirācijas teorijas apgalvo, ka patiesais mērķis bija pavisam cits. Proti, Trešā Reiha cilvēki Antarktīdā atrada siltu upju un pazemes alu tīklu. Viena no alām bijusi pat 50 kilometrus dziļa, tādēļ nacistu zinātnieki un militārie inženieri pazemē izveidoja pilsētu. Jaunajā Berlīnē vai Bāzē 211 augsta ranga SS militārpersonas rīkojušas nacionālistiskās Tūles biedrības, iluminātu un citu okultistu sanākšanas. Jāpiebilst, ka nacistu uzskati par āriešu pārākumu balstījās ariānisma idejās, tā bija okultistu kustība XIX un XX gs. mijā, kas miksēja vācu pagānisma, romantisma un tradicionālā okultisma idejas. Cita ideja bija āriešu zudusī senā dzimtene tālu Ziemeļos.

Cik daudz mākslas darbu nacisti nolaupīja?

2012.gadā Vācijā varas iestādes Kornēliusa Gurlita dzīvoklī Minhenē atrada 1280 gleznas, tostarp Pablo Pikaso, Anrī Matisa, Marka Šagāla darbus, kuras, iespējams, Otrā pasaules kara laikā bija nolaupītas ebreju ģimenēm un nozagtas muzejos visā Eiropā. Vēl 200 darbus atrada Gurlita dzīvoklī Zalcburgā (Austrija). Gleznas viņš bija mantojis no sava tēva, Hildebranda Gurlita, kas tās ieguva 30.-40.gados, kad nacistu propagandas ministra Jozefa Gēbelsa uzdevumā gādāja par mākslas darbu eksportu. Starp gleznām ir arī Šagāla glezna Alegoriska aina, ko 1941.gadā gestapo nolaupīja ebreju Blūmenšteinu ģimenei, kas tolaik dzīvoja Rīgā. Pagaidām ir pierādīta vien piecu gleznu saistība ar nacistu noziegumiem, kaut arī tiek uzskatīts, ka kolekciju pamatā veido fašistu laupījums. Tāpat neatbildēts paliek jautājums, ja septiņas desmitgades pēc Otrā pasaules kara beigām atrasti tik daudz mākslas darbu, tad cik daudz tūkstoši ir paslēpti vēl kur citur?

Vai Svētais Grāls varēja pierādīt āriešu mītisko izcelsmi?

Reihsfīrers Heinrihs Himlers domāja, ka arheoloģiju var izmantot kā politisku ieroci, lai senās leģendas ar propagandas metodēm pārvērstu par objektīvu patiesību un šādi apliecinātu āriešu mītisko izcelsmi un rasistiskās teorijas, atzīst Drēzdenes arheoloģijas institūta pārstāvis Henings Hasmanhofs. SS tika veidots kā āriešu bruņinieku ordenis, kura centrā bija Vēvelsburgas pils kā Himlera ideju iemiesojums dzīvē. Pils noslēpumus pētīs arī Sems un Roberts raidījumu ciklā Nacistu dīvainais otrais karš. Reihsfīrers izveidoja Senču mantojuma biedrību (Das Ahnenerbe), kurā darbojās Vācijas vadošie zinātnieki. Biedrība organizēja izrakumus dažādās pasaules vietās, Kanāriju salās meklēja Atlantīdu, Irānā pierādījumus antīkiem dieviem ar āriešu asinīm. Himlers nodarbināja Otto Rānu, leģendāru autoritāti Svētā Grāla izpētē, lai tas palīdzētu SS sameklēt šo mītisko kausu.

Ko nacisti cerēja atrast Tibetā?

Laikā no 1926.gada līdz 1943.gadam nacisti uz Tibetu nosūtīja vairākas ekspedīcijas. Oficiāli ekspedīcijas, kuras vadīja mednieks un biologs Ernsts Šafers, veica pētījumus sporta un zooloģijas jomā. Taču tiek uzskatīts, ka patiesībā tie bija maskēti mēģinājumi atrast mītiskās zemes, piemēram, Šambalu un Agarti, kurās bija dzīvojuši āriešu senči, un nodibināt kontaktus ar viņu pēctečiem.

Vai «vientuļā rieksta teorija» varētu būt patiesa?

Konspirāciju teoriju piekritēji apgalvo, ka Hitleram bijis tikai viens sēklinieks. Hitlers bijis ievainots Sommas kaujā Pirmā pasaules kara laikā 1916.gadā. Daži avoti apgalvo, ka ievainojums bijis cirkšņa apvidū. Kādā 1968.gadā publicētā grāmatā bija ietverts arī Krievijas patologu atzinums par Hitlera ķermeni. «Hitlera kreiso sēklinieku nevar atrast ne sēklinieku maisiņā, ne arī pie spermas kanāliem cirkšņa iekšpusē.» Tiesa, nav precīzi zināms, vai šis atzinums ir īsts un vai «vientuļā rieksta teorija» ir noraidāma.

Vai Hitlers tiešām miris Argentīnā 1962.gadā?

Vairāki pētnieki, tostarp britu žurnālisti Džerards Viljamss un Saimons Danstens apgalvo, ka Hitlers neizdarīja pašnāvību Berlīnes bunkurā 1945.gadā, bet gan ar zemūdeni aizbēga uz Argentīnu. Saskaņā ar žurnālistu versiju, galvaskausa fragmenti, kas tika izmantoti pašnāvības apstiprināšanai, patiesībā piederēja jaunai sievietei. Gan Staļins, gan Eizenhauers, gan Hūvers esot zinājuši, ka nav pietiekamu pierādījumu Hitlera nāvei. Atslepenoti FIB dokumenti satur vairākus iespējamus novērojumus par Hitleru Dienvidamerikā, un vārdā neminēts informators pat apgalvo, ka bijis viens no četriem cilvēkiem, kuri atradās Mardelplatā, Argentīnas jūras kara bāzē, kad tur četrus mēnešus pēc kara beigām ieradās Hitlera zemūdene. Žurnālisti apgalvo, ka Hitlers kopā ar Evu Braunu Andu kalnu pakājē slēpies 17 gadus, un viņiem bijušas divas meitas.

Ko nacisti nogremdēja Toplica ezerā?

Gadu desmitiem dārgumu mednieki nirst Toplica ezerā Austrijas Alpos, meklējot teiksmainus nacistu dārgumus. Kad sabiedrotie tuvojās Vācijai, Trešais Reihs esot nogremdējis ezerā metāla kastes, kuru saturs nav zināms. Iespējams, tās pilnas ar nacistu nozagto zeltu. Citi tic, ka kastes satur dokumentus, kas atklāj, kādi aktīvi ir konfiscēti pazudušajiem ebrejiem. 1959.gadā ūdenslīdēji ezerā atrada sudraba sterliņu mārciņu. Šī nauda bija daļa no Hitlera slepenās viltojumu operācijas, kuras mērķis bija vājināt britu ekonomiku. Tādēļ tiek uzskatīts, ka Toplica ezers glabā vēl citus nacistu noslēpumus.

Ref: 102.000.102. 14144


Pievienot komentāru

Gada pirmajā pusē par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits

Latvijā šogad pirmajā pusgadā par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits, aģentūru informē Auto asociācijā.

airBaltic saņem desmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 20.jūlijā Rīgā saņēma desmito Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSJ.

VID: Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn

Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā piesaistīs papildu ugunsdzēsējus

Šobrīd ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā cīnās 60 ugunsdzēsēji, taču dienas gaitā plānots piesaistīt vēl 30 glābējus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestaieraksts sociālajā tīklā Twitter.

Ventspilī meklē risinājumus aktuālajiem vides jautājumiem

Ventspilī piektdien, 20.jūlijā notika AS Ventspils tirdzniecības osta pārstāvju un vides speciālistu tikšanās ar Valsts vides dienesta pārstāvjiem.

Bērni ar funkcionāliem traucējumiem varēs saņemt ES fondu finansētus pakalpojumus

Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte, būs pieejami sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi sociālo prasmju un funkcionālo spēju uzlabošanai. Šim mērķim no Eiropas Sociālā fonda projektu īstenošanai ir paredzēti vairāk nekā 4,2 miljoni eiro.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā gada griezumā palielinājies par 4,3%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2018. gada jūnijā, salīdzinot ar 2017. gada jūniju ir palielinājies par 4,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 4,8%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3,7%.

Lībija noraida ES ieceri Ziemeļāfrikā veidot migrantu centrus

Lībija ir pret Eiropas Savienības piedāvāto risinājumu Ziemeļāfrikas valstīs veidot migrantu centrus, lai apturētu cilvēku plūsmu pāri Vidusjūrai uz ES. Tā norādījis Lībijas premjerministrs Fajezs al Saradžs, kurš arī uzsvēris, ka Briselei valsti neizdosies pārliecināt ar finansiālu motivāciju.

Kopējie nodokļu parādi Latvijā jūlija sākumā – 1,212 miljardi eiro

Latvijā šogad jūlija sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,212 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,8% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Sākoties festivālam Positivus, uz Tallinas šosejas būs intensīvāka satiksme

Sākoties mūzikas festivālam Positivus, kas nedēļas nogalē norisināsies Salacgrīvā, autovadītājiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi uz Tallinas šosejas.

Spānija atceļ aresta orderi Katalonijas neatkarības pasludinātājam Pudždemonam

Spānijas Augstākā tiesa ir atcēlusi Eiropas aresta orderi bijušajam Katalonijas reģiona valdības galvam Karlesam Pudždemonam, jo Vācija ir atteikusies viņu izdot tiesāšanai par apsūdzību dumpja rīkošanā par Katalonijas reģiona neatkarības pasludināšanu 2017.gadā.

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 11,6%

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos piecos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 11,6% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 1,728 miljonus.

Igaunijas rūpniecisko ražotāju cenas gadā augšup par 2,9%

Rūpniecisko ražotāju cenu indekss Igaunijā gada laikā no pērnā jūnija līdz 2018.gada jūnijam ir kāpis par 2,9%, attiecīgi radot arī eksporta cenu kāpumu, tā aplēsuši igauņu satistiķi.

Greiderēšana uz grants autoceļiem veikta vairāk nekā 52 000 km apjomā

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs grants autoceļiem, veica greiderēšanu 52 353 km apjomā un greiderējamā kārta atjaunota 3 228 kubikmetru apjomā.

Pētījums: Latvijā katrs trešais saņēmis piedāvājumu aizņemties naudu nelegāli

Gandrīz katrs trešais iedzīvotājs Latvijā jeb 31% respondentu atzīst, ka ir saņēmis piedāvājumus naudu aizņemties nelegālajā tirgū, secināts Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas pētījumā, ko šā gada jūlijā veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

Putins aicina NATO beigt «bezatbildīgi» tuvināties Ukrainai un Gruzijai

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paudis brīdinājumu NATO, lai militārā alianse neveido ciešākas saiknes ar Gruziju un Ukrainu, vērtējot, ka šāda politika esot bezatbildīga un tai varot būt sekas NATO, kuras politiķis gan nav konkretizējis.

Plāno atļaut pārtiku pēc derīguma termiņa beigām nodot labdarībai

Zemkopības ministrija sagatavojusi grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz, ka turpmāk konkrētas pārtikas produktu grupas pēc derīguma termiņa beigām varēs nodot labdarībai.

Ungārija iesūdzēta ES tiesā par aizliegšanu palīdzēt «nelegāliem imigrantiem»

Eiropas Komisija paziņojusi, ka Ungārijas likuma norma, ar ko palīdzēšana valstī nelikumīgi ieceļojušiem cilvēkiem atzīta par krimināllnoziegumu, ir pretrunā Eiropas Savienības tiesību aktiem, un tādēļ Ungārija ir iesūdzēta Eiropas Savienības tiesā.

Saeimas partijas nesteidz paust atbalstu Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu

Saeimā pārstāvētie politiskie spēki pašlaik nesteidz paust atbalstu Raimonda Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu Valsts prezidenta amatā.

Saglabāsies silts vietām pat karsts laiks

Tuvākajās dienās laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt ciklons, līdz ar to debesis būs daļēji mākoņainas un vietām ir gaidāms lietus ar pērkona negaisu.

Jau trešo dienu turpina dzēst meža un kūdras ugunsgrēku Valdgales pagastā

Jau trešo dienu jeb 60 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, kur degšana joprojām vietām notiek ar atklātu liesmu, bet citviet gruzd, informēja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Maršruts nedēļas nogalei: Skārda bungu tūre, Dzīres Kuldīgā un Fono Cēsis

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo brīvdienu pavadīšanai – Prāta Vētras koncerts Jelgavā, Dzīres Kuldīgā vai Fono Cēsis.

Lietuvas valdošā partija reklamējusies populārā TV seriālā

Sasniegt vēlētāju auditoriju var sasniegt dažādos veidos. Lietuvā valdošā Zemnieku un zaļo savienība to darījusi caur iecienītu televīzijas seriālu, tā šonedēļ secinājusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Igauņi alkoholu pērkot Latvijā, pusgadā nodokļos zaudē 20 miljonus eiro

Latvijas veikalos, kas atrodas pie Igaunijas robežas, pirmajā pusgadā pārdoti 1,6 miljoni litru stipro alkoholisko dzērienu, un tas nozīmē, ka Igaunija nodokļos zaudējusi vairāk nekā 20 miljonus eiro.

Asociācija: Ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek Latvijā ārstēti un turpina izplatīt infekciju

HIV Latvijā joprojām turpina savu uzvaras gājienu – ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek ārstēti un turpina izplatīt infekciju. Tādēļ ir nekavējoties jārīkojas, lai Latvija zaudētu savu HIV karaļvalsts statusu un infekcija tiktu ierobežota, aicina Baltijas HIV asociācija.

Jaunākie komentāri