bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 31.03.2020 | Vārda dienas: Atvars, Gvido
LatviaLatvija

Plāno paredzēt bargākus sodus par smēķēšanas ierobežojumu pārkāpumiem

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(-1 vērtējums, 1 balsojumi)

Veselības ministre,Saeima, Tabakas izstrādājumi

Saeimas Sociālo lietu un darba komisija trešdien, 19. februārī, lēma otrajam lasījumam virzīt grozījumus Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā likumā, kas paredz bargākus sodus par smēķēšanas un tabakas izplatīšanas ierobežojumu pārkāpumiem.

Grozījumi Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā, kā piemēram, par likuma prasībām neatbilstošu telpu ierādīšanu smēķēšanai juridiskajām personām palielināt sodu no 1 000 līdz 2 500 eiro līdzšinējo 210 līdz 350 eiro vietā.

Kopumā komisijas sēdē tika izskatīti septiņi priekšlikumi. Deputāti nolēma virzīt minētos grozījumus izskatīšanai otrajā lasījumā 27.februāra Saeimas plenārsēdē, savukārt priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam būs 12.marts.

Deputāti vienbalsīgi atbalstīja veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) priekšlikumu izslēgt no likumprojekta daļu, kas nosaka piemērot brīdinājumu vai naudas sodu līdz 35 eiro, ja persona, kura iegādājusies tabakas izstrādājumus nav pilngadīga. Priekšlikumu Veselības ministrijas (VM) pārstāve skaidroja ar to, ka Bērnu tiesību aizsardzības likumā jau ir atrunāts konkrētais pārkāpums, kas nozīmētu, ka tas dublētos. Deputāts Ilmārs Dūritis (AP) argumentēja, ka šajā gadījumā Bērnu tiesību aizsardzības likums aizsargā bērnus plašākā kontekstā.

Tāpat, komisijā arī tika spriests par Juridiskā biroja priekšlikumu mainīt grozījumos izmantoto terminu «piedāvāt un realizēt», birojam uzskatot, ka tas ir pārāk plaši interpretējams. Rezultātā komisija atbalstīja tā vietā lietot vārdu salikumu «laišana tirgū», uzskatot, ka tas ir precīzāks formulējums, jo iekļauj abas minētās darbības.

Deputāti arī vienbalsīgi atbalstīja priekšlikumu, kas mudina iekļaut plašāku klāstu dažāda veida tabaku saturošu produktu minētajā likumā.

Deputāte Ieva Krapāne (KPV LV) vaicāja, vai attiecīgajā kategorijā ietilpst arī tā saucamie beztabakas nikotīna spilventiņi, tomēr VM pārstāve norādīja, ka attiecīgais likums neattiecas uz beztabakas nikotīna izstrādājumiem. Vienlaikus viņa atzīmēja, ka patlaban VM notiek darbs pie šādu beztabakas izstrādājumu pakļaušanas regulām.

Savukārt Valsts policijas Dienestu koordinācijas biroja galvenā inspektore Vineta Pavlovska iepriekš komisijas sēdē norādīja, ka, skatoties no prakses,

nereti likumpārkāpēji, kas tiek sodīti par pretlikumīgu tabakas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai augu smēķēšanas produktu izplatīšanu, apzinās, ka peļņa, kas izrietētu no likuma pārkāpšanas ir lielāka nekā pats sods.

Tāpēc, arī ir nepieciešams palielināt konkrētus naudas sodus šādu produktu nelikumīgas izplatīšanas gadījumā.

Atbildot uz deputāta Vitālija Orlova (S) jautājumu par to, cik bieži tiek konstatēti šāda veida pārkāpumi, policijas pārstāve norādīja, ka joprojām ir jārunā par gadījumiem, kur juridiskas personas pārkāpj likumu, norādot neatbilstošas telpas smēķēšanai.

Runājot no pieredzes, viņa uzsvēra, ka šādi likumu pārkāpumi «joprojām ir aktuāli», piebilstot, ka vairumā gadījumu runa ir par konkrētiem smēķēšanas veidiem, piemēram, ūdenspīpēm. «Kaljāna tēma, kuru gadījumā visbiežāk smēķēšanai tiek noteiktas neatbilstošas telpas, joprojām ir aktuāla, it īpaši Rīgas un Jūrmalas centrā,» pavēstīja Pavlovska.

Izskatot tabakas izstrādājumu sodu izmaiņas, komisijai nebija neviena iebilduma par likumprojekta virzīšanu pirmajam lasījumam. Arī Tieslietu ministrijas, Latvijas Ārstu biedrības, (VM) un Valsts policijas pārstāvji atbalstīja šo likumprojektu grozījumu priekšlikumus.


Pievienot komentāru

Lietuvā: Izārstēto ir maz, jo analīzes taupa jauniem pacientiem

Lietuvā, kopš 28.februāra ir apstiprināts viens izveseļošanās gadījums no COVID-19, bet inficēto cilvēku skaits tuvojas 500. Kādēļ oficiālajos datos ir tikai viens atlabušais, to skaidroja Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

31.martā stāsies spēkā stingrākās sociālās distancēšanās prasības kafejnīcās

No 31.marta sabiedriskās ēdināšanas vietā jānodrošina divu metru distance starp galdiņiem, pie viena galdiņa nevar atrasties vairāk par diviem apmeklētājiem, ja tie nevar apliecināt, ka ir vienas ģimenes locekļi.

Satiksmes intensitāte kopš ārkārtas stāvokļa ieviešanas ir kritusies par 18%

Satiksmes intensitāte uz valsts galvenajiem autoceļiem laika periodā no 15. līdz 28.martam bija par 18% mazāka nekā tādā pašā laika periodā pirms mēneša, no 15.līdz 28.februārim.

IeM vēlas 20% piemaksu policistiem un robežsargiem COVID-19 krīzes laikā

Piemaksas paredzētas tikai tām Valsts policijas un Valsts robežsardzes amatpersonām, kuras tiešā veidā iesaistītas ārkārtējās situācijas pasākumos.

Nošķirtība kļūst grūtāka; svarīgi saglabāt dienas ritmu – tā igauņu psiholoģe

Psiholoģe Igaunijā, kur ārkārtējā situācijā aizvadītas desmit dienas, brīdinājusi, ka izturēt nošķirtību mājās daudziem kļūs grūtāk un svarīgi ir ievērot dienas ritmu un atrast fiziskas nodarbes, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Pērnā gada 2.pusgadā ievērojams apaļkoku iepirkumu cenu samazinājums

Lielākais cenu kritums bija melnalkšņa zāģbaļķiem 18–24 cm diametrā, mazākais – apses zāģbaļķiem 18–24 cm diametrā.

Neskatoties uz reputācijas problēmām, KPV LV par priekšsēdētāja vietnieku ieceļ Nemiro

Partijas KPV LV jaunieceltās valdes pirmajā tiešsaistes sēdē par partijas priekšsēdētāja Ata Zakatistova vietniekiem tika iecelti Ralfs Nemiro un Ēriks Pucens.

Ģimenes ārsti varēs nozīmēt pacientus ar respiratoru saslimšanu simptomiem valsts apmaksātām COVID-19 analīzēm

Turpmāk ģimenes ārsti varēs nozīmēt pacientus ar respiratoru saslimšanu simptomiem valsts apmaksātām koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 analīzēm.

ASV paildzina pārvietošanās ierobežojumus; valstī inficējušies 140 000

ASV, kur reģistrēts pasaulē lielākais apstiprināto COVID-19 gadījumu skaits, valdība ir paildzinājusi valsts mēroga pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojumus līdz 30.aprīlim, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

CSP: 116 000 Latvijas iedzīvotāju ir elpošanas ceļu hroniskās slimības

Par minētajām elpošanas ceļu veselības problēmām biežāk sūdzas vecāka gadagājuma iedzīvotāji.

Rīgas kapsētās bēru ceremonijas notiks tikai ārā

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments ir slēdzis pašvaldības kapsētās esošās kapličas.

Raidījumā: Latvijas krievus dezinformē par COVID-19 nekaitīgumu 

Sašķelta informācijas telpa visu laiku bijis Latvijas drošības drauds. Faktu vietā krieviski runājošie saņem informāciju, ka koronavīruss ir līdzvērtīgs iesnām un ka tas ir ASV radīts bioloģisks ierocis.

Kāpēc Girģens tā raujas uz valsts galvenā futbolista posteni?

Lai arī Ģirģenam visa enerģija šobrīd jāvelta savu tiešo pienākumu veikšanai un pasākumiem COVID-19 ierobežošanai, viņš tomēr kandidēs uz Latvijas Futbola federācijas prezidenta amatu.

Spānijā dienas laikā no COVID-19 miruši 838 cilvēki

Spānijā diennakts laikā līdz svētdienai, 29.martam, no COVID-19 izraisītām komplikācijām ir miruši 838 cilvēki. Tikmēr Itālijā otro dienu pēc kārtas sarucis letālo saslimšanas gadījumu skaits, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Rīgas satiksme atceļ lielāko daļu atlaižu uz ārkārtas situācijas laiku

Pasažieru braukšanas maksas atvieglojumus paredz atcelt visiem, kam iepriekš tika piešķirta atlaide, izņemot cilvēkus ar 1. un 2.grupas invaliditāti, pirmsskolas vecuma bērniem.

Krievija slēdz sauszemes robežas; kravu transports turpinās

Krievija no pirmdienas, 30.marta, ievieš pagaidu ierobežojumus valsts robežas šķērsošanai, lai valstī mazinātu jaunā koronavīrusa izplatību. Ierobežojumi neattieksies uz kravas furgonu kustību pāri robežai, ziņo Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

airBaltic pirmskrīzes darbības apmērus varētu atgūt 2021.gadā, ja ne vēl vēlāk

Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic pirmskrīzes darbības apmērus varētu atgūt 2021.gadā, ja ne vēl vēlāk.

Atgriezīsies vēss un nokrišņiem bagāts laiks

Darba nedēļas gaitā daudzviet gaidāms slapjš sniegs un sniegs, tomēr, pakāpeniski paaugstinoties gaisa temperatūrai, nokrišņi pāries galvenokārt lietū.

Koronavīruss Baltijā. Latvijā – 347, Lietuvā – 437 , Igaunijā – 679

Igaunijā ziņo, ka divi saslimušie ir miruši COVID-19 izraisīto komplikāciju dēļ un 20 cilvēki ir izveseļojušies no šī koronavīrusa.

Nedēļa Lietuvā: Vīruss uzveic piekto pacientu, Nausēda aicina ES nopietnāk cīnīties pret pandēmiju

Lietuvā aizvadītās nedēļas galvenie notikumi ziņās bija pirmo piecu cilvēku nāve no COVID-19 komplikācijām, prezidenta Gitana Nausēdas aicinājums ES dalībvalstīm izvērst nopietnāku cīņu pret pandēmijas izplatību un Lietuvas Apelācijas tiesas lēmums pārcelt 13.janvāra krimināllietas izskatīšanu.

BNN nedēļas apkopojums: Uz Tokiju nākamgad. Muižnieks rektora amatā. Draudzīgā degvielas cena

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmas kā Ārkārtas situācija, Amats, Prognoze, Risinājumi, Vienošanās, Viedoklis un Cenu kritums.

COVID-19 konstatēta Stradiņa slimnīcas onkoloģei

Saslimšana ar jaunā koronavīrsa izraisīto slimību COVID-19 konstatēta vienai Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas mediķei.

Martā bezdarbnieku skaits audzis par vairāk nekā 2 500 cilvēkiem

Kopš marta sākuma bezdarbnieku skaits Latvijā ir pieaudzis par 2 557 personām, un kopumā šāds statuss patlaban piešķirts 60 804 iedzīvotājiem.

Vēl vienam Rēzeknes slimnīcas darbiniekam konstatē saslimšanu ar koronavīrusu

Saslimšana konstatēta pēc tam, kad paņemtas analīzes pārējiem darbiniekiem, atklājot bērnu ķirurga saslimšanu ar COVID-19.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!