Pabeigta izstāžu zāles Arsenāls fasādes atjaunošana un vēsturisko logu restaurācija

Ekspluatācijā pieņemta gada nogalē pabeigtā izstāžu zāles Arsenāls atjaunotā fasāde Torņa ielā 1, Rīgā, informē VAS Valsts nekustamie īpašumi valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Ēkas atjaunošanas būvdarbu 1.kārtā valsts nozīmes arhitektūras piemineklim atjaunots ārējais ēkas veidols, restaurēti logi un pagraba lūkas, veikta pamatu hidroizolācijas izbūve. Vēl viena vēsturiskā ēka ir vizuāli sakopta, fasāde atguvusi savu vēsturisko krāsojumu un tagad tā skaisti iekļaujas Vecrīgas panorāmā, stāsta Griškevics.

Latvijas kultūrvidei svarīgā valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa – apmeklētāju iecienītās izstāžu zāles Arsenāls atjaunošanas darbi pabeigti, rūpīgi sekojot Latvijas Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes norādēm par ēkas autentiskuma saglabāšanu. Atbilstoši plānotajam grafikam darbi sekmīgi noritējuši un turpinājušies arī pandēmijas apstākļos.

«Pateicoties raitai sadarbībai starp būvniecībā iesaistītajām pusēm un VNĪ iekšējai būvuzraudzībai, būvdarbi pabeigti četrus mēnešus pirms plānotā termiņa. Tiklīdz būs rasts tālākais finansējums, turpināsim darbu ēkas iekštelpās, lai Arsenāls kļūtu par mūsdienīgu izstāžu zāli mākslas darbu eksponēšanai,» norāda Griškevičs.

«Ir iegūta atjaunota fasāde. Tas patiesi priecē. Šobrīd mani galvenokārt uztrauc tas, kā virzīsies Arsenāla tālākā rekonstrukcija otrās kārtas ietvaros, jo mūsu mērķis ir nonākt līdz atjaunotai un atbilstoši savai funkcijai darboties spējīgai izstāžu zālei. To gaida mākslinieki, to gaida sabiedrība,» norāda Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce.

«Ejot laukā no Covid-19 izraisītās pandēmijas krīzes, šim objektam paredzu dzīvotspējīgu nākotni kā lielākajai mākslas izstāžu zālei Rīgā.»

Līdz šim Arsenālā glabājās arī būtiska LNMM krājuma daļa, kas pārstāv laika periodu no 20.gadsimta otrās puses līdz mūsdienām. Tajā ietilpa vairāk nekā 28 000 vienību – gleznas, grafikas darbi, skulptūras un mākslas objekti.

Notikusi Arsenāla krājuma pārvietošana uz VNĪ vadībā 2019.gada nogalē ekspluatācijā nodoto Muzeju krātuvi, kur mākslas darbi raduši pastāvīgu mājvietu. Šobrīd Arsenāls ir tukšs un viss krājums ir muzeju krātuvē, Pulka ielā 8, Rīgā. Pēc otrās kārtas būvdarbiem plānots, ka Arsenālā notiks izstādes, bet krājums paliks Pulka ielā.

Pērn VNĪ vadībā pandēmijas apstākļos pabeigti 17 valstiski nozīmīgi attīstības projekti ar kopējo budžetu 29,5 miljoni eiro, starp tiem atjaunotas fasādes ievērojamām ēkām – Arsenālam, Farmācijas muzejam, Vēstures un kuģniecības muzejam, Ekonomikas ministrijai, Latvijas Nacionālā arhīva ēkai Daugavpilī un Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolai.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas