Pabriks: Jaunajam vadītājam jāizpurina Vienotības skapja saturs no kodēm

Artis Pabriks

Šodienas Vienotības spēks ir tikai partijas nosaukumā, nevis būtībā. Iekšēja neuzticība un šķelšanās ir radījusi krīzi partijas politiskajā identitātē kopumā un apdraud tās eksistenci, uzskata Vienotības biedrs, Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Artis Pabriks.

Pēc viņa sacītā, būt vai nebūt partijai nākotnē – ir jautājums uz kuru atbilde tiks sniegta partijas ārkārtas kongresa laikā, kad tiks vēlēts jaunais Vienotības vadītājs, izvēloties starp jaunības sparu un briedumu.

«Debates ir parādījušas, ka abi kandidāti ir līdzvērtīgi un ar abiem man bijusi ilga politiskā sadarbība. Andris Piebalgs – pieredzējis politiķis ar izcilu politisko karjeru. Latvijā nav daudz politiķu, kuri var lepoties ar līdzvērtīgu pieredzi. Savukārt Edvardu Smiltēnu pats savulaik esmu «aiz rokas» ievedis politikā,» komentē Pabriks.

«Vienotības nākotne šodien ir atkarīga no jaunā partijas vadītāja spējām rīkoties, un, rīkojoties, nesagraut jau esošos trauslos pamatus. Vienotība jāvada cilvēkam, kas vieno nevis šķeļ. Tam, kurš potenciāli var būt konkurētspējīgs Latvijas premjers. Būtiski, un šo es vēlos īpaši uzsvērt, ka jaunajam Vienotības līderim jābūt pietiekami vitālai un drosmīgai personībai, kas spēj uzņemties atbildību, pēc nepieciešamības pieņemot drosmīgus un radikālus lēmumus. Jaunajam vadītājam jābūt drosmīgam atvērt vaļā Vienotības skapi un izpurināt tās saturu no kodēm,» tā EP deputāts.

«Augsta reputācija Latvijā un starptautiskā vidē – arī šis ir būtisks aspekts nākamā līdera izvēlē. Ja kandidāta šī brīža politiskā reputācija vēl nav sasniegusi atbilstošu līmeni, tad jaunā vadītāja personības spēkam un spējām jābūt tādām, lai to iegūtu. Vienotībai ir vajadzīgs vadītājs, kurš spēj saviļņot partijas biedrus, ar savu redzējumu aizraujot cilvēkus, iedvešot viņos ticību partijas spēkā un nākotnē. Viņam jāspēj vadīt gan partiju, gan eventuāli arī valsti,» tā Pabriks.

«Pašreizējā ekonomiskajā un ģeopolitiskajā situācijā Latvija nevar atļauties zaudēt tādu patriotiski un eiropeiski orientētu partiju kā Vienotība,» pārliecināts politiķis.

Kā vēstīts, Vienotība piecu Latvijas reģionu pilsētās rīko partijas vadītāja kandidātu debates, kurās tiek diskutēts par vairākiem sabiedrībai nozīmīgiem jautājumiem.

Vienotība pulcēsies ārkārtas kongresā 4.jūnijā, kurā pārvēlēs partijas vadību.

Ref: 102.000.102.12784

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas