Pabriks: NATO ir jāpāriet no atturēšanas uz aizsardzības politiku Baltijā

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks NATO ministru sanāksmes laikā un tiekoties ar sabiedroto valstu aizsardzības ministriem šonedēļ aicinājis NATO palielināt militāro klātbūtni Latvijā.

«Ir būtiski, ka varam aizsargāt savas valsts un Baltijas reģiona teritoriju no pirmā metra. Tāpēc Latvija no savas puses darīs visu iespējamo, lai panāktu atbalstu lielākai sabiedroto spēku klātbūtnei Baltijas valstīs, katrā no tām nodrošinot vismaz brigādes lieluma spēkus līdzšinējā bataljona vietā. Esam gatavi veidot jaunu poligonu tieši sabiedroto spēku izvietošanai, lai nodrošinātu visas iespējas kopīgām mācībām un spēju celšanai, kā arī strādājam pie iespējām palielināt militāri apmācītu Latvijas iedzīvotāju skaitu,» uzsvēris Pabriks.

«Krievijas nepamatotais uzbrukums Ukrainai ir mainījis drošības situāciju mūsu reģionā,

tāpēc NATO ir jāpāriet no atturēšanas uz aizsardzības politiku Baltijā ar ļoti praktisku klātbūtni,» Latvijas redzējumu par drošības situāciju un piedāvāto risinājumu sabiedroto valstu ministriem skaidro Pabriks.

Aizsardzības ministrs atsevišķi tikās ar ASV, Kanādas, Dānijas, Turcijas un Albānijas aizsardzības ministriem, lai skaidrotu Latvijas nostāju un aicinātu samitā Madridē vienoties par praktisku klātbūtnes palielināšanu Baltijas valstīs.

No 15. līdz 16.jūnijam Pabriks piedalījās NATO aizsardzības ministru sanāksmē Briselē. Savukārt no 28. līdz 30.jūnijam aizsardzības ministrs piedalīsies NATO samitā Madridē.

Lasiet arī: Stoltenbergs: NATO gatavo jaunu modeli austrumu flanga aizsardzībai

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas