Pagaidām neizdodas atņemt Lembergam LU goda biedra nosaukumu

Latvijas Universitātes Senāta priekšsēdētājs Kristaps Jaudzems iesniedzis priekšlikumu atņemt Aivaram Lembergam LU goda biedra nosaukumu, taču tas nav guvis atbalstu.

Kā vietnē Twitter raksta Jaudzems, šī iemesla dēļ viņš iesniedzis lūgumu atbrīvot viņu no LU Senāta priekšsēdētāja amata pienākumiem.

14 senatori balsojuši «par», četri bijuši «pret», taču 19 – atturējušies balsojumā, vēsta Latvijas Avīze.

Bijusī Saeimas deputāte Lolita Čigāne vērtē, ka šajā gadījumā «nespēja nostāties patiesības un godīguma pusē apkauno Latvijas Universitāti».

 

LU rektors profesors Indriķis Muižnieks uzskata, ka pēc juridiski precīza lēmumprojekta pamatojuma sagatavošanas Senāts jautājumu var skatīt atkārtoti, teikts LU mājaslapā publicētajā informācijā.

Goda doktora grāda un goda biedra nosaukuma piešķiršanu regulē speciāls nolikums, kas paredz nosaukuma pretendenta veikuma vai ieguldījuma skrupulozu analīzi un vērtēšanu, norāda LU pārstāvji.

Līdz ar Jaudzema atkāpšanos no amata Senāta priekšsēdētāja pienākumus pildīs līdzšinējā priekšsēdētāja vietniece profesore Dace Balode. Nākamā LU Senāta sēde plānota 25.aprīlī.

Kā zināms, pirmās instances tiesa atzinusi Lembergu par vainīgu virknē koruptīvu noziegumos pret Latvijas valsti. Pēc tiesas sēdes viņam piesprieda drošības līdzekli – apcietinājumu.

Cietumā Lembergs pavadīja gadu, tad pret, kā vērtēja prokurori, nesamērīgi mazu drošības naudu tika izlaists «veselības problēmu dēļ».

Tāpat vēstīts, ka ,ājaslapā ventasbalss.lv publicētajā intervijā Lembergs uz jautājumu, kā Krievijas karā pret Ukrainu izvairīties no briesmīgākā scenārija, atbildēja, ka risinājums būtu «sēsties pie pārrunu galda ar Putinu». Politiķis arī sniedz sīkāku redzējumu šajā jautājumā, tajā skaitā apgalvojot, ka «diemžēl Rietumi atteicās no pārrunām ar Krieviju» šajā jautājumā. Jāatgādina, ka daži Rietumvalstu līderi regulāri sazinās ar Putinu, tajā skaitā, Putina sāktā kara pret Ukrainu laikā.

Šī izteikuma dēļ Zaļo un zemnieku savienība publiski paziņoja, ka norobežojas no šiem Lemberga izteikumiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas