Pagaidu pārklājums uzlikts pusei no Inčukalna gudrona Dienvidu dīķa platības

Kopš oktobra aktīvi notiek Inčukalna sērskābā gudrona Dienvidu dīķa pagaidu ūdens necaurlaidīga pārklājuma ierīkošanas darbi. Laika apstākļi šajā rudenī ir bijuši labvēlīgi un jau pārklāti 7 500 kvadrātmetri dīķa virsmas, kas ir aptuveni puse no vēl pārklājamās platības.

Darbus plānots pabeigt šī gada 12.decembrī, informē Valsts vides dienests.

Inčukalna sērskābā gudrona Dienvidu dīķa pagaidu pārklājuma ierīkošanas darbi notiek, lai nepieļautu dīķī palikušā piesārņojuma sajaukšanos ar lietus un sniega kušanas ūdeņiem. Ūdens necaurlaidīgais pārklājums palīdzēs izvairīties arī no sanācijas darbu pabeigšanas izmaksu pieauguma, skaidro dienestā.

Līdz šī gada 12. decembrim pār Dienvidu dīķa virsmu 15 063 kvadrātmetru platībā tiks ieklāta īpaša plēve, kas nepieļaus nokrišņu ūdens sajaukšanos ar dīķī palikušo piesārņojumu. Pagaidu pārklājums virs Dienvidu sērskābā gudrona dīķa atradīsies līdz sanācijas darbu atsākšanai.

Jaunu starptautisku iepirkumu darbu pabeigšanai Dienvidu un Ziemeļu dīķī Valsts vides dienests plāno izsludināt ne vēlāk kā 2016. gada sākumā.

VVD rīkota iepirkuma rezultātā noskaidrots pagaidu pārklājuma izveides darbu veicējs – SIA ViaCon Latvija. Kopējās darbu izmaksas ir 417 233,30 eiro (neieskaitot Pievienotās vērtības nodokli).

Jau ziņots, ka, rodoties nesaskaņām starp VVD un iepriekšējo darba izpildītāju SIA Skonto būve, tika apdraudēta Inčukalna gudrona dīķu sanācijas projekta īstenošana. Uzņēmums paziņoja, ka par pašreizējiem līdzekļiem darbu pabeigt nav iespējams, savukārt VVD atteicās piešķirt papildu līdzekļus. Tā vietā VVD lauza līgumu ar darbu izpildītāju un lika pamest projekta īstenošanas vietu.

Lai gan projektam bija jābūt pabeigtam šā gada rudenī, jaunais darbu pabeigšanas termiņš ir 2019.gads.

Ref: 102.000.102.11130

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas