Pagājušā nedēļā Baltijā elektroenerģijas cena kāpusi par 28–29%

Aizvadītajā nedēļā Latvijā un Igaunijā elektroenerģijas cena biržā pieauga par 28% līdz 143,34 eiro par megavatstundu (MWh), informē AS Latvenergo pārstāve Ivita Bidere.

Lietuvā elektroenerģijas cena bija 143,64 eiro par MWh, kas ir par 29% vairāk, salīdzinot ar nedēļu iepriekš.

Savukārt Nord Pool vidējā sistēmas cena pieauga par 17% līdz 123,19 eiro par MWh.

Elektroenerģijas cenas pieaugumu pagājušā nedēļā veicinājis energoproduktu un emisiju kvotu cenu kāpums. Turklāt elektroenerģijas izstrāde vēja stacijās bija svārstīga, nedēļas laikā pieaugot tikai par 2%. Nedēļas otrajā pusē samazinājās Ziemeļvalstu atomelektrostaciju pieejamā jauda līdz 88% no kopējās uzstādītās jaudas saistībā ar neplānotau atslēgumu Zviedrijas Ringhals atomelektrostacijas 3.blokā.

Lasiet arī: Energoresursu cenu kāpuma dēļ plāno celt arī Rīgas ūdens tarifus

Baltijas valstīs cenu kāpumu ietekmēja augstākas cenas kaimiņvalstīs, kā arī par 7% mazākas enerģijas plūsmas no Somijas, par 10% mazākas plūsmas no Krievijas un par 1% mazāka plūsma no Zviedrijas SE4 tirdzniecības apgabala, skaidro Latvenergo.

Elektroenerģijas patēriņš Nord Pool reģionā, salīdzinot ar pagājušo nedēļu, pieauga līdz 9 847 gigavatstundām (GWh), savukārt izstrādes apjoms sasniedza 9 946 GWh.

Kopējais elektroenerģijas patēriņš Baltijas valstīs aizvadītajā nedēļā pieauga tikai par 1% līdz 601 GWh. Latvijā patēriņš bija par 1% augstāks jeb 150 GWh, Igaunijā elektroenerģijas patēriņš bija par 3% lielāks, salīdzinot ar nedēļu iepriekš, un kopā tika patērētas 187 GWh, Lietuvā tas palika iepriekšējās nedēļas līmenī – 264 GWh.

Kopējā elektroenerģijas izstrāde Baltijas valstīs pieauga par 19% līdz 346 GWh, salīdzinot ar nedēļu iepriekš. Latvijā elektroenerģijas izstrāde palielinājās par 42% līdz 118 GWh, Igaunijā ražošanas apjomi pieauga par 4% līdz 147 GWh, Lietuvā elektroenerģijas izstrāde bija 81 GWh jeb par 21% vairāk nekā nedēļu iepriekš.

Aizvadītajā nedēļā izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā un Igaunijā bija 79%, bet Lietuvā – 31%. Baltijas valstīs tika saražoti 58% no reģionā patērētā elektroenerģijas apjoma.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas