Pagājušā nedēļā Baltijā elektroenerģijas cena samazinājās par 15%

Aizvadītajā nedēļā Latvijā elektroenerģijas cena biržā samazinājās par 15% līdz 139,49 eiro par megavatstundu (MWh), ziņo AS Latvenergo.

Lietuvā elektroenerģijas biržas cena kritās par 19% un tāpat kā Latvijābija 139,49 eiro par MWh. Igaunijā elektroenerģijas cena bija 138,73 eiro par MWh, kas ir samazinājums par 14%, salīdzinot ar nedēļu iepriekš. Savukārt Nord Pool vidējā sistēmas cena samazinājās par 5% līdz 85,91 eiro par MWh.

Nord Pool sistēmas cenas samazinājumu galvenokārt noteica par 5% palielinājusies vēja staciju izstrāde, kas ceturtdien Ziemeļvalstīs sasniedza jaunu rekordlielu dienas kopējo izstrādi, pārsniedzot iepriekšējās nedēļas rekordu. Cenas samazinājumu veicināja arī uzlabojies Ziemeļvalstu hidrobilances līmenis. Aizvadītajā nedēļā elektroenerģijas cenas Baltijā sekoja Nord Pool sistēmas cenas samazinājuma tendencei.

Ietekmi uz cenām Baltijā atstāja arī par 3% lielākas enerģijas plūsmas no Zviedrijas SE4 tirdzniecības apgabala, plūsmas no Somijas bija 7% lielākas, savukārt plūsmas no Krievijas kritās par 41%.

Nord Pool reģionā elektroenerģijas patēriņš palika iepriekšējās nedēļas līmenī un bija 9595 gigvatstundas (GWh), bet izstrādes apjomi nedaudz samazinājās līdz 10 094 GWh.

Aizvadītajā nedēļā Baltijas valstīs kopējais elektroenerģijas patēriņš samazinājās par 2% līdz 604 GWh. Latvijā patēriņš kritās par 3% līdz 152 GWh. Igaunijā elektroenerģijas patēriņš bija par 3% mazāks, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, un kopā tika patērētas 180 GWh. Savukārt Lietuvā patēriņš bija 272 GWh, kas ir samazinājums par 2%, salīdzinot ar nedēļu iepriekš.

Lasiet arī: Igaunija palielinās valsts atbalstu saules paneļu uzstādīšanai

Baltijā kopējā elektroenerģijas izstrāde kritās par 15% līdz 352 GWh, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu.

Latvijā elektroenerģijas izstrāde samazinājās par 29% līdz 108 GWh.

Igaunijā ražošanas apjomi kritās par 11% līdz 141 GWh, bet Lietuvā elektroenerģijas izstrāde bija 103 GWh, kas bija par 1% mazāka nekā iepriekšējā nedēļā.

Aizvadītajā nedēļā izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 71%, Igaunijā – 78%, bet Lietuvā 38%. Baltijas valstīs tika saražoti 58% no reģionā patērētā elektroenerģijas apjoma.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas