Pagājušajā gadā VID konfiscējis divas reizes vairāk nelegālā alkohola

Pērn Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas darbības rezultātā izņemti vairāk nekā 54 tūkstoši  litru nelegālā alkohola, kas ir par divām reizēm vairāk nekā 2015.gadā. Novēršot šī nelegālā alkohola nonākšanu tirgū, izdevies izvairīties no 361 000 eiro lieliem zaudējumiem valsts budžetā, ar lepnumu paziņo VID.

Lai gan alkoholisko dzērienu kontrabanda jau vairākus gadus nav uzskatāma par augsta līmeņa draudu, ir jāņem vērā, ka nelegāla spirtoto dzērienu izgatavošana un realizācija ir nozīmīgs noziedzīgo grupējumu rūpals, kas tāpat kā tabakas kontrabanda veicina citu noziedzības veidu attīstību, nodara kaitējumu valsts budžetam, legālo alkoholisko dzērienu ražotājiem un patērētājiem, atgādina VID.

VID veiktās aplēses liecina, ka kopējais nelikumīgais alkoholisko dzērienu tirgus Latvijā šobrīd, visticamāk, nepārsniedz 10 % no kopējā alkoholisko dzērienu patēriņa valstī.

VID Muitas policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš situāciju  komentē: «Nenoliedzami, akcīzes nodokļa likmju celšanas rezultātā katru gadu pieaug legālā alkohola cenas. Attiecīgi tas palielina patērētāju vēlmi iegādāties lētāku alkoholu, kas bieži vien ir nelegālas izcelsmes. Kaitējums tiek nodarīts ne tikai valsts budžetam, bet galvenokārt  iedzīvotāju veselībai, jo nelegālais, tātad nezināmas izcelsmes, alkohols var saturēt pat dzīvībai bīstamas vielas.»

Turpinot, viņš saka: «Nelegālu akcīzes preču izplatības apkarošana ir viena no VID darbības prioritātēm, taču labus rezultātus var sasniegt, tikai veiksmīgi sadarbojoties ar citām valsts tiesībaizsardzības iestādēm. Šim mērķim ir izveidota īpaša Tiesībaizsardzības iestāžu darba grupa, par kuras sekmīgo sadarbību un koordinētu rīcību liecina pēdējo gadu izņemtā nelegālā alkohola apjomu kāpums.»

Valsts policijas, kas veic akcīzes preču nelikumīgās aprites apkarošanu iekšzemē, dati liecina, ka pērn no aprites izņemti teju 100 000 litru alkoholiskie dzērieni un 99% no izņemtā alkohola ir nezināmas izcelsmes, ziņo VID.

Ref: 225.000.103.845

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas