Pagājušajā nedēļā Baltijas valstīs elektroenerģijas cena samazinājusies

Baltijas valstīs elektroenerģijas cena pagājušajā nedēļā samazinājusies, informē AS Latvenergo.

Latvijā un Lietuvā elektroenerģijas cena pagājušajā nedēļā samazinājās vidēji par 21% – līdz 35,87 eiro par megavatstundu (eiro/MWh), bet Igaunijā – par 29%, veidojot 32,05 eiro/MWh.

Baltijā elektroenerģijas cenas samazinājumu ietekmēja NordBalt starpsavienojuma atgriešanās darbā, savukārt zemāka jaudas plūsma starp Igauniju–Latviju un Estlink atgriešanās darbā veicināja elektroenerģijas cenu starpību starp Baltijas valstīm. Nord Pool vidējā elektroenerģijas cena pieauga līdz 3,58 eiro/MWh.

Hidroelektrostacijās joprojām tiek novērota augsta izstrāde, taču izstrāde vēja stacijās visā Nord Pool reģionā samazinājās par 45% – līdz 412 gigavatstundām (GWh), kas ir zemākā nedēļas izstrāde šajā gadā.

Salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, Nord Pool reģionā patēriņš samazinājās līdz 6 224 GWh,  bet izstrādes apmērs saruka līdz 6 223 GWh.

Pagājušajā nedēļā Baltijas valstīs kopējais elektroenerģijas patēriņš nemainījās un bija 473 GWh. Latvijā patēriņš pieauga par 1% – līdz 127 GWh. Tajā pašā laikā Lietuvā patēriņš pieauga par 2% – līdz 216 GWh, bet Igaunijā patēriņš samazinājās par 2% – līdz 130 GWh.

Lasiet arī: CSP: Ievērojami pieaug elektroenerģijas patēriņš transportā

Pagājušajā nedēļā Baltijā kopējā elektroenerģijas izstrāde samazinājās par 17% – līdz 250 GWh, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu. Igaunijā bija lielākais elektroenerģijas izstrādes samazinājums – par 31% – līdz 60 GWh. Lietuvā ražošanas apmēri samazinājās par 14% – līdz 88 GWh. Savukārt Latvijā saražotās elektroenerģijas apmērs samazinājās par 10% –līdz 102 GWh.

Izstrādes apmērs pret patēriņu Latvijā bija 80%, Igaunijā – 46%, Lietuvā – 40%, bet Baltijas valstīs pagājušajā nedēļā tika saražoti 53% no reģionā patērētā elektroenerģijas apmēra.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas