Pagarina mopēdu, mehānisko transportlīdzekļu, to piekabju atbilstības sertifikāta termiņu uz 16 mēnešiem

Lai mazinātu COVID-19 pandēmijas ietekmi uz tautsaimniecību, otrdien, 25.augustā, valdība pagarināja mopēdu, mehānisko transportlīdzekļu, to piekabju atbilstības sertifikāta termiņu uz 16 mēnešiem, informē Satiksmes ministrijā.

Noteikumi paredz pagarināt M, N vai O kategorijas sēriju beigu transportlīdzekļiem atbilstības sertifikāta termiņu uz 16 mēnešiem pēc tipa apstiprinājuma termiņa beigām, ja šis termiņš iestājies COVID-19 pandēmijas laikā, lai neradītu vēl lielākus zaudējumus auto tirgotājiem, kuriem jau šobrīd ir būtiski zaudējumi COVID-19 pandēmijas ietekmē, skaidro ministrijā.

COVID-19 pandēmijas ietekmē radies ievērojams jaunu automobiļu pārdošanas kritums un uz 2020.gada 4.augustu Latvijas automobiļu tirgotāju krājumos ir palikuši 282 sērijas beigu transportlīdzekļi (pasažieru automobiļi, mazais komerctransports un smagais komerctransports).

Par tiem zaudējumi būs aptuveni divu miljonu eiro apmērā.

Noteikumi pēc būtības nerada ietekmi uz valsts budžetu, bet dod iespēju realizēt šos automobiļus. Pretējā gadījumā tos nepieciešams steidzami reģistrēt tirgotāju īpašumā, samazinot garantijas termiņu, vai pārdot trešajās valstīs par zemāku cenu, grozījumu nepieciešamību pamato ministrijā.

SM arī norāda, ka šiem transportlīdzekļiem 1.septembrī beigsies ES direktīvās noteiktie tipa apstiprinājumu derīguma termiņi. EK nav izdevusi jaunu regulējumu par termiņa pagarināšanu, tādēļ jautājums jārisina nacionālā līmenī.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas