Pagarinās Liepājas metalurga mantas pārdošanas termiņu

Maksātnespējīgās AS Liepājas metalurgs kreditoru sapulcē piektdien, 21.februārī, klātesošie kreditori vienojās par uzņēmuma mantas pārdošanas termiņa pagarināšanu. Kā jaunais mantas pārdošanas termiņš ir noteikts 2014.gada 31.augusts.

«Es ierosināju pagarināt mantas pārdošanas termiņu, jo saskaņā ar mantas pārdošanas plānu kā pamatražotnes pārdošanas veids ir noteikts starptautiskais piedāvājums. Šis process prasa laiku un to nevar kvalitatīvi izdarīt pašreiz atlikušajos trīs mēnešos, kas administratoram noteikti likumā,» norāda Liepājas metalurga maksātnespējas administrators Haralds Velmers.

Viņš piebilst, ka līdz augusta beigām iecerējis nonākt līdz gala pircējam, kā arī saskaņot un noslēgt pirkuma darījumu, kas būs jāapstiprina arī nodrošinātajiem kreditoriem. «Taču jāatzīmē, ka vēl nevaru sākt pārdošanas procesu, jo atsevišķi nodrošinātie kreditori nav devuši savu piekrišanu manis izvēlētajam pamatražotnes pārdošanas veidam. Ceru jau drīzumā to saņemt, jo saskaņā ar likumu maksātnespējas administratoram jāsāk mantas pārdošana mēnesi pēc pārdošanas plāna izsūtīšanas kreditoriem,» skaidro Velmers.

Kreditori sapulces laikā apstiprināja arī maksātnespējas procesa izdevumus. Tos veido Tiesiskās aizsardzības procesa izdevumi 2 827 474,39 eiro apmērā, kuri saskaņā ar likumu ir attiecināmi uz maksātnespējas procesa izdevumiem. Tāpat kreditori vienojās par līdzšinējām maksātnespējas procesa izmaksām 2 831 313,26 eiro apmērā no pasludināšanas brīža līdz 2014.gada 12.februārim, kuru ietvaros ir elektrības, gāzes un apsardzes izmaksas, mantas uzturēšanas izdevumi, ekspertu atlīdzības, kārtējie nodokļu maksājumi, parādnieka likvidācijas izdevumi, iepriekšējo līgumu turpināšana un citas izmaksas maksātnespējas procesa laikā.

Tāpat tika apstiprinātas arī plānotās Liepājas metalurga maksātnespējas procesa izmaksas no 2014.gada februāra līdz 30.jūnijam par kopējo summu 3 750 000 eiro. Šajā summā iekļauti mantas uzturēšanas, ekspertu atlīdzības un investoru piesaistes izdevumi, taču tās ir tikai prognozējamās summas, kuras var būt arī mazākas, jo līdz šim maksātnespējas procesā ir izdevies izdevumus ieekonomēt. Kreditori ar balsu vairākumu arī vienojās, ka pamatražotnes pārdošanas konsultanta atlīdzība būs līdz 2% no pārdošanas rezultātā iegūtajiem naudas līdzekļiem.

Kā trešais darba kārtības punkts kreditoru sapulcē tika izskatīts jautājums par administratora atlīdzību. Kreditori vienojās noteikt administratoram Maksātnespējas likuma 169.pantā noteikto atlīdzību. Tas nozīmē, ka Liepājas metalurga administratora kopējā atlīdzība pēc uzņēmuma aktīvu pārdošanas būs 1% no ieķīlātās mantas pārdošanas un 10% no summas, kuru paredzēts izmaksāt nenodrošinātajiem kreditoriem. Pašreiz Velmers par savu darbu atlīdzību nesaņem.

Papildus mantas pārdošanas termiņa pagarināšanai kreditoru sapulcē tika izskatīts arī jautājums par administratora atcelšanu, ko bija ierosinājuši atsevišķi nenodrošinātie kreditori. Balsojuma laikā vairākums Liepājas metalurga kreditori un to pārstāvji nobalsoja pret administratora atcelšanu. Tas nozīmē, ka Velmers varēs turpināt darbu, lai nodrošinātu Liepājas metalurga aktīvu pārdošanu.

Kā iepriekš ziņots, 2013.gada 12.novembrī Liepājas tiesa pasludināja Liepājas metalurga maksātnespēju, kā rezultātā uzņēmums pilnībā pārgāja Velmera pārraudzībā. Tika sākta darbinieku masveida atlaišana, un kopumā darbu zaudēja vairāk nekā 1 500 cilvēku.

Pēdējo divu mēnešu laikā ir veikta uzņēmuma inventarizācija un novērtējums. Uz tā pamata ir sagatavots uzņēmuma pārdošanas plāns, kas atspoguļo Liepājas metalurga aktīvu pārdošanas kārtību un kritērijus. Tas ir nosūtīts nodrošinātajiem kreditoriem saskaņošanai.

Nonākot finanšu grūtībās, Liepājas metalurgs jau pērn pavasarī pārtrauca ražošanu. Valsts kase jūlijā no valsts budžeta līdzekļiem samaksāja Liepājas metalurga vietā visu rūpnīcas parādu Itālijas bankai UniCredit – 67 465 056 eiro. Pirms tam aprīlī Valsts kase Itālijas bankai veica rūpnīcai valsts galvotā kredīta pamatsummas daļas maksājumu 6 128 456 eiro apmērā.

102.000.102.6699

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. tiešām Pēdējo divu mēnešu laikā ir veikta uzņēmuma inventarizācija un novērtējums. Uz tā pamata ir sagatavots uzņēmuma pārdošanas plāns, kas atspoguļo Liepājas metalurga

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas