Pagarināts pieteikšanās termiņš uz Latvijas Nacionālā teātra valdes locekļa amatu

Konkursa nominācijas komisija lēmusi pagarināt pieteikšanās termiņu uz Latvijas Nacionālā teātra valdes locekļa amatu – pretendenti pieteikumus aicināti iesniegt līdz šī gada 23. martam.

No Nacionālā teātra valdes locekļa amata pretendentiem tiek sagaidīta nevainojama reputācija, augstākā izglītība sociālajās vai humanitārajās zinātnēs, vismaz divu gadu darba pieredze vadošā amatā, kas pēdējo septiņu gadu laikā iegūta valsts vai pašvaldības iestādē, kapitālsabiedrībā, biedrībā vai nodibinājumā, teicamas latviešu valodas un labas vismaz divu citu svešvalodu, t.sk. angļu valodas zināšanas.

Tāpat obligātas ir zināšanas un izpratne par kultūras nozari, īpaši teātra nozari, kā arī valsts kapitālsabiedrības darbību un vadību, tostarp finanšu vadību, labas sadarbības un komunikācijas prasmes, stratēģiskās plānošanas prasmes un orientācija uz rezultātu sasniegšanu, labas darba organizācijas un vadības prasmes.

Nacionālā teātra valdes locekļa amata pretendentiem Kultūras ministrijai jāiesniedz arī teātra iepriekšējās trīs gadu darbības izvērtējums, kā arī turpmākās darbības attīstības piedāvājums pieciem gadiem, kurā norādīti tā īstenošanas veidi un līdzekļi.

Atbilstoši likumdošanā* noteiktajam Latvijas Nacionālā teātra valdes locekļa amatam noteiktā mēnešalga pirms nodokļu nomaksas ir 3 116,00 eiro.

Jānorāda, ka pieteikumus Nacionālā teātra valdes locekļa amatam izvērtē speciāli izveidota nominācijas komisija, kuras priekšsēdētāja pienākumus pilda Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone, komisijas locekļu pienākumus – VSIA Latvijas Nacionālā opera un balets valdes loceklis Zigmars Liepiņš, Pārresoru koordinācijas centra Kapitālsabiedrību pārvaldības nodaļas vadītāja Dzintra Gasūne, Kultūras ministrijas Nozaru politikas nodaļas vadītāja Iluta Treija un neatkarīga eksperte – biedrības Latvijas Jaunā teātra institūts valdes locekle, Latvijas Kultūras akadēmijas asociētā profesore – Zane Kreicberga.

Jau ziņots, ka līdzšinējais Latvijas Nacionālā teātra valdes loceklis Ojārs Rubenis 2017.gada izskaņā darīja zināmu savu lēmumu neturpināt darbu kā teātra valdes loceklis un turpmāk – līdz teātra simtgadei – strādāt pie iesāktajiem darbiem kā teātra izpilddirektors.

* Ministru kabineta 2015.gada 22.decembra noteikumu Nr.791 Noteikumi par publiskas personas kapitālsabiedrību un publiski privāto kapitālsabiedrību valdes un padomes locekļu skaitu atbilstoši kapitālsabiedrības lielumu raksturojošiem rādītājiem, valdes un padomes locekļu mēneša atlīdzības maksimālo apmēru 6., 7., 12.punkts un pielikuma 1.punkts.

Ref: 225.000.103.2911

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas