Pakrojas muiža Lietuvā vairs neuzņems Krievijas tūristus

Pakrojas muiža Lietuvā vairs nepieņems viesus, kuriem ir Krievijas pilsonība, informē Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

«Krievijas pilsoņi ir tā vai citādi saistīti ar Krievijas režīmu, tāpēc viņi nav te gaidīti, un mēs vēlamies, lai viņi to zina,» stāsta Pakrojas muižas pārvaldnieks Giedrus Klimkevičs (Giedrius Klimkevičus)

«Mēs nevēlamies arī viņu naudu, kas ir aptraipīta ar Ukrainas asinīm.»

«Par šo lēmumu visi zina, jo informācija ir publicēta mūsu mājaslapā. Ja Krievijas valsts piederīgie tomēr te ieradīsies, administratore pie ieejas var lūgt uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, ja viņai radīsies šādas aizdomas,» uzsver Klimkevičs.

Tikmēr Krievijas pilsoņi, kuriem ir Lietuvā izsniegta uzturēšanās atļauja, ir laipni gaidīti, viņš piebilst.

Šāda iniciatīva ir radusies pateicoties diskusijām Eiropas Savienībā par to, vai būtu jāatļauj Krievijas tūristiem iebraukt ES bloka valstīs.

Lietuva ir pārtraukusi izsniegt tūristu vīzas Krievijas pilsoņiem.

Pēc Viļņas amatpersonu teiktā, ieceļošanas aizlieguma mērķis ir panākt, lai Krievijas sabiedrība izjustu sekas, ko radījis valsts karš pret Ukrainu.

Krievijas tūristu aizliegumu, tāpat kā konkrēto Pakrojas muižas iniciatīvu, atbalsta ekonomikas un inovāciju ministra vietnieks Vincs Jurgutis (Vincas Jurgutis).

«Daļai [Krievijas tūristu] ilgtermiņa vīzas ir izsniegtas iepriekš, vai arī viņi ierodas humānu apsvērumu dēļ, vai caur citām Eiropas Savienības valstīm, kuras turpina izsniegt vīzas Krievijas pilsoņiem,» sacīja Jurgutis.

Lietuvas Viesnīcu un restorānu asociācijas prezidente Evalda Šiškauskiene (Evalda Šiškauskienė) sacīja, ka arī asociācijā ir apspriests to, vai būtu jāizslēdz Krievijas tūristi no viesnīcu pakalpojumu saņemšanas.

«Es nedomāju, ka mēs asociācijā pieņemsim šādu lēmumu, bet mēs atbalstīsim citu uzņēmumu īpašnieku lēmumus neuzņemt Krievijas pilsoņus,» stāsta Šiškauskiene.

Pēc viņas teiktā, asociācijas biedri neuzskata, ka aizliegums ir nepieciešams, jo šobrīd Lietuvā ierodas ļoti maz Krievijas pilsoņu.

Pilnu rakstu angļu valodā lasiet: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1761280/a-tourist-site-in-lithuania-bans-russian-visitors

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas